کد خبر: ۷۰۳۹۷۷۵
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۵

زعیم حوزه علمیه اصفهان گفت:از مسئولان حوزه علمیه اصفهان که زمانی در ادبیات عرب مشهور بوده خواهش دارم که بر تسلط طلاب بر ادبیات عرب پافشاری کنند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،آیت الله حسین مظاهری زعیم حوزه علمیه اصفهان  امروز در آیین افتتاحیه سال جدید تحصیلی حوزه علمیه اصفهان، تحصیل علوم و معارف دینی را از بهترین کار‌ها و فعالیت‌های برای هر انسان عنوان کرد و اظهار داشت: ادبیات عرب نخستین مرحله‌ای است که طلاب علوم دینی باید فرابگیرند.

او با اشاره ضرورت نیاز به ادبیات عرب به منظور فراگیری فقه و علوم اسلامی ادامه داد: تسلط طلاب بر ادبیات عرب کمتر از گذشته شده است، از مسئولان حوزه علمیه اصفهان که زمانی در ادبیات عرب مشهور بوده خواهش دارم که بر تسلط طلاب بر ادبیات عرب پافشاری کنند.


زعیم حوزه علمیه اصفهان روخوانی فقه و اصول را از جمله مراحل مهم در زمینه فعالیت طلاب در حوزه علمیه برشمرد و تصریح کرد: سخت کوشی و تسلیم نشدن در برابر مشکلات از ویژگی‌های طلاب و روحانیون است، شهید اول و شهید ثانی هر دو در شرایط بسیار دشواری لمعه و شرح لمعه را نوشتند، شهید اول در زندان بود که کتاب لمعه را به رشته تحریر درآورد، حتی شیخ انصاری در حالی که چشمانشان بیمار بود رسائل و مکاسب را نوشتند و این کتاب‌ها همگی از کتب ارزشمند جهان اسلام است.

او با اشاره به اهمیت حضور طلاب در دروس خارج فقه و اصول، ابراز داشت: حضور در درس خارج شرایط و اصولی دارد، طلبه در درس خارج باید صحبت کند و گفتگو داشته باشد، دروس را درون حافظه خود ثبت و ضبط کند و استمرار در مباحثه داشته باشد.

او با انتقاد از کاهش جزوه نویسی در میان طلاب، بیان داشت:طلاب باید با تقویت توان علمی و ایمان و عمل خود در مقابل شبهات دشمن پاسخگو بوده و مانع از گسترش و نفوذ شبهات در جامعه باشند، لازم است که تمام طلاب با قران کریم انس داشته و از آن به خوبی استفاده کنند چراکه علی رغم وجود تفاسیر بسیار قرآن هنوز کمتر مورد توجه قرار گرفته است.

انتهای پیام/م

 

آیین افتتاحیه سال جدید تحصیلی حوزه علمیه اصفهان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر