کد خبر: ۷۰۳۹۹۸۶
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۶:۲۷

پیام توئیتری ترامپ در حمایت از گروه‌های راست افراطی به تقابل این گروه‌ها با گروه‌های چپ افراطی در شهر پورتلند در ایالت اورگون در آمریکا منجر شد.

سی‌ان‌ان از درگیری در پورتلند آمریکا به دلیل توئیت ترامپ خبر دادبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان، پیام توئیتری ترامپ در حمایت از گروه‌های راست افراطی به تقابل این گروه‌ها با گروه‌های چپ افراطی در شهر پورتلند در ایالت اورگون در آمریکا منجر شد.

خبرنگار این شبکه تلویزیونی از پورتلند گزارش داد: پلیس شهر پورتلند دو گروه را از هم جدا کرد و مانع از گسترش درگیری‌ها شد. گروه‌های راست افراطی در اینجا حضور دارند. شمار زیادی از نیرو‌های پلیس در محل مستقر هستند.

پیام توئیتری رئیس جمهور ترامپ سبب هیجان بیشتر تظاهرکنندگان هم شده است. او در پیامی توئیتری اعلام کرده است که قصد دارد که گروه‌های ضد فاشیستی یا همان چپ افراطی را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار دارد.

وی افزود: بسیاری از مسیر‌های دسترسی شهر پورتلند و از جمله یکی از پل‌های اصلی شهر بسته شده است. پلیس با بستن این پل قصد دارد که دو گروه را از همدیگر دور نگه دارد.

این موضوع سبب شده است که دو گروه رقیب در دو طرف رودخانه شهر مستقر شوند. تمام تلاش پلیس در جهت دور نگه داشتن دو گروه از همدیگر است. بیشتر این تجمعات در شهر پورتلند آرام بوده اند، اما پلیس اعلام کرده است که در تظاهرات امروز مواردی از خشونت مشاهده شده است.

تد ویلر شهردار پورتلند از پیام توئیتری ترامپ در تروریست خواندن گروه‌های ضد فاشیستی حمایت نکرده است و آن را اقدامی خطرناک نامیده است.

در ادامه بخشی از اظهارات تد ویلر شهردار پورتلند پخش شد که وی گفت: من بر روی تحولات موجود تمرکز کرده ام. من به پیامی که از واشنگتن منتشر شده است توجهی ندارم. قطعا این پیام کمک کننده نیست. این برای وضعیت ناپایدار کنونی بسیار خطرناک است. این پیام‌ها کمکی به وضعیت کنونی پورتلند نمی‌کند.

خبرنگار در ادامه گفت: پلیس اعلام کرده است از برخی تظاهرکنندگان سلاح‌های سرد کشف کرده است.۸۰ مامور پلیس در نقاط مختلف شهر مستقر شده اند. آن‌ها وضعیت موجود را زیر نظر دارند. آن‌ها تلاش میکنند که دو گروه را از هم جدا کنند. آن‌ها تلاش می‌کنند که خشونت‌ها را به حداقل برسانند. شماری هم بازداشت شده اند.

وضعیت موجود مقامات پلیس و همچنین شهردار پورتلند را در وضعیت دشواری قرار داده است. اعضای گروه‌هایی که در اینجا حضور دارند از گروه‌های خشن محسوب می‌شوند. رئیس جمهور ترامپ در پیام توئیتری خود به گروه‌های راست افراطی اشاره‌ای نکرده است. اما پلیس در هفته‌های اخیر شماری از اعضای گروه‌های راست افراطی را بازداشت کرده است.

خبرنگار گفت: فردی که این تجمع را سازماندهی کرده است فردی به نام جو بیگز است. او پیام‌های خشونت باری در توئیتر خود منتشر کرده است. او درباره کشتن اعضای گروه‌های ضد فاشیستی سخن گفته است.

جو بیگز اعلام کرده است که اسلحه‌های ما آماده هستند. این موضوع سبب نگرانی شدید مقامات شهر پورتلند شده است.

این نگرانی وجود دارد که حوادثی همانند حوادث مرگبار سال ۲۰۱۷ شهر شارلوتس ویل در شهر پورتلند روی دهد. ما شاهد تظاهراتی مرگبار در آنجا بودیم. گروه‌های راست افراطی آن تظاهرات را آغاز کردند. باگذشت زمان نگرانی درباره برخورد دو گروه در پورتلند رو به افزایش است.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر