کد خبر: ۷۰۴۰۵۴۱
گروه : گیلان » رشت
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۷

رییس منطقه ویژه اقتصادی آستراخان روسیه امروز از ز یرساخت های بندری و تجاری منطقه آزاد انزلی بازدید کرد.

به گزارش خبرنگار  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از رشت، سرگئی میلوشکین رییس منطقه ویژه اقتصادی آستراخان روسیه امروز از زیر ساخت‌های بندری و طرح‌های زیرساختی منطقه آزاد انزلی بازدید و در نشستی مشترک با رضا مسرور مدیرعامل این منطقه در خصوص افزایش ترانزیت کالا در مسیر کریدور شمال – جنوب موسوم به نوستراک تبادل نظر کرد.

توسعه روابط تجار ۲ کشور، انجام پروژه‌های زیر ساختی مشترک و رونق ترانزیت کالا از مسیر آستراخان - بندر کاسپین - چابهار و هند از مهم‌ترین مباحث مطرح شده در این نشست بود.

مدیرعامل منطقه آزاد تجاری- صنعتی انزلی، روسیه را یک شریک تجاری راهبردی برای ایران دانست و افزود: منطقه آزاد انزلی و بندر کاسپین برای افزایش مبادلات تجاری با کشور‌های حاشیه خزر به ویژه روسیه طراحی شده است.

رضا مسرور افزود: با توجه به پیوستن ایران به اتحادیه گمرکی اوراسیا پیش بینی می‌شود مراودات تجاری ۲ طرف رونق بیشتری یابد.
وی با اشاره به انعقاد تفاهم نامه همکاری بین منطقه آزاد آستراخان روسیه، منطقه آزاد انزلی و منطقه آزاد چابهار برای گسترش فعالیت‌های تجاری از طریق کریدور شمال – جنوب خاطرنشان کرد: کشور هندوستان نیز به عنوان عضو چهارم به این تفاهم نامه پیوسته است.

مدیرعامل منطقه آزاد تجاری- صنعتی انزلی اعلام کرد: نخستین محموله تجاری بزودی از سن پترزبورگ به منطقه آزاد انزلی صادر و از بندر کاسپین این منطقه به کشور هندوستان ترانزیت می‌شود.

رضا مسرور توسعه فعالیت‌های تجاری از طریق کریدور شمال - جنوب را برای کشور منشا اثر دانست و افزود: مراودات تجاری در این مسیر موجب کاهش هزینه و مدت زمان انتقال کالا و رونق اقتصادی در سه کشور روسیه، ایران و هندوستان خواهد شد.

مدیرعامل منطقه آزاد اقتصادی آستراخان روسیه هم، بندر کاسپین را یک ظرفیت مناسب برای انجام فعالیت‌های تجاری دانست و بیان کرد: پس از ۲ سال دوباره از بندر کاسپین بازدید کردم.

سرگئی میلوشکین افزود: بندر کاسپین را بندری مدرن با شرایط ویژه دیدم که از تکنولوژی‌های روز برخوردار بوده و پاسخگوی تمامی نیاز‌های تجار و بازرگانان است.
وی در ادامه بندر کاسپین را به عنوان الگویی مناسب برای بنادر در دست ساخت آستراخان روسیه دانست و خاطرنشان کرد: در حال حاضر در کشور ایران بندر کاسپین منطقه آزاد انزلی و بندر چابهار همچون ستاره در حوزه تجارت می‌درخشند.

مدیرعامل منطقه آزاد اقتصادی آستراخان روسیه افزود: در نظر داریم با توسعه زیر ساخت‌های بندری در آستراخان به عنوان نزدیک‌ترین بندر کشور روسیه به بندر کاسپین ستاره سوم حوزه تجارت باشیم.

سرگئی میلوشکین با تشریح اهمیت رونق کریدور شمال – جنوب افزود: ترانزیت کالا‌های کشور روسیه از طریق بندر کاسپین به کشورهندوستان از مهم‌ترین برنامه‌های ما است و تلاش می‌کنیم تا مسیر کریدور شما - جنوب به عنوان کوتاه‌ترین و کم هزینه‌ترین مسیر به تجار معرفی و هرچه سریع‌تر شاهد انتقال کالا از این مسیر باشیم.

تیر ماه امسال مدیران عامل منطقه آزاد اقتصادی آستراخان روسیه، منطقه آزاد انزلی و چابهار در سفر به کشور هندوستان با مدیران حوزه تجارت و حمل و نقل این کشور مذاکره کردند.

در ادامه این نشست پروتکل چهار جانبه، امروز با هدف رونق فعالیت تجاری از طریق کریدور شمال – جنوب، رضا مسرور مدیرعامل منطقه آزاد انزلی و سرگئی میلوشکین مدیرعامل منطقه آزاد اقتصادی آستراخان روسیه امروز پروتکل امضا کردند.

انتهای پیام/آ

رایزنی مقام اقتصادی روسیه در انزلی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر