کد خبر: ۷۰۴۰۵۵۴
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۲

معاون سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور گفت: شمس و مولانا دو ستاره در آسمان عرفان و ادبیات ایران زمین هستند.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ارومیه ، تیموری معاون سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور در مراسم آغاز بکار بخش موسیقی دومین جشنواره بین المللی شمس و مولاناگفت: برگزاری این مناسبت و این آئین بزرگداشت برای دو ستاره آسمان عرفان و ادبیات این سرزمین بزرگ بیانگر این است که ما ارزش بزرگان و پیشکسوتان عرفان وفرهنگ خودمان را می‌دانیم.
 
اوادامه داد:به خود می‌بالیم که این افتخارات در محدوده شهر خوی، آذربایجان غربی و کشور ایران حتی محدود نشده و فراتر از زمان مکان توانسته بیانگر گوشه‌ای از تمدن و فرهنگ ایران زمین باشد.

تیموری در ادامه گفت: شمس ومولانا به عنوان یکی از مفاخر و میراث غنی فرهنگی ما ایرانیان است

او افزود: برگزاری جشنواره شمس و مولانا می‌تواند قدردانی از تلاش‌ها و افتخارات این بزرگان باشد و آینده‌ای را هم می‌تواند از لحاظ فرهنگی و اقتصادی برای این شهر بزرگ و تاریخی ترسیم بکند.
 
تیمور‌ی اضافه نمود:از لحاظ فرهنگی همین قدر که ما امروز میزبان قطعات فرهنگی پازل بزرگ فرهنگ ملی مان هستیم در چهارچوب اقوام و فرهنگ‌های مختلف که در این آب و خاک که در کنار هم زندگی می‌کنند.

تیموری  تاکید کرد:لباس‌های زیبا و رنگارنگ اقوام مختلف و این موسیقی تاریخی بیانگر گوشه‌ای از تنوع فرهنگی و تاریخی مارا از نظر تاریخی و ظرفیت‌های تمدنی در شمار بزرگترین کشور‌ها و سرزمین‌های فرهنگی جا داده و بخاطر همین است که امروزازمنظر گردشگری در دنیا مارا به عنوان گردشگری فرهنگی میشناسند.

معاون سازمان گردشگری کشور ادامه داد: اگر فرد گردشگری بخواهد به ایران سفر بکند اولین اولویت او آشنایی با همین فرهنگ‌ها، آداب و رسوم و فرکلور ایران زمین و اقوام ایرانی است که ریشه در همین بزرگانمان دارد.

تیموری اظهار داشت: با برگزاری همچون مراسمی می‌توانیم در مبادلات گردشگری میان دو کشور ایران و ترکیه توازنی برقرار کنیم تا آن‌ها هم بتوانند بیایند و با تمدن غنی و فرهنگ خوی، آذربایجان غربی و کشورمان آشنا بشوند.
 
او همچنین عنوان کرد: این جشنواره و جشنواره‌های فرهنگی و تاریخی که در سراسر کشور برگزار میشود می‌تواند آینده‌ای را هم از منظر اقتصادی برای این سرزمین رقم بزند.
 
تیموری در همین زمینه ادامه داد:امروز هرگردشگری که حتی به بهانه شرکت در مراسم شمس و مولانا وارد کشور می شود می‌تواند در آمدی را به جامعه محلی میزبان ایجاد بکند.

انتهای پیام/م
 

خوی میزبان جشنواره شمس و مولانا

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر