کد خبر: ۷۰۴۰۵۹۴
گروه : سمنان » سمنان
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۳
جانشین سپاه استان سمنان:

سرهنگ منصور شوقانی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری گفت : نیروهای مسلح بدانند هر گامی که در جهت تقویت آمادگی برداشته شود یک عبادت است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان ، سرهنگ پاسدار منصور شوقانی جانشین فرماندهی سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان در دومین همایش بهداشت و فرماندهان نیروهای مسلح استان سمنان که با رویکرد بهداشت روان برگزار شد با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری گفت : نیروهای مسلح باید با هوشیاری و مدیریت کارآمد توانایی نیروی انسانی و تجهیزات خود را روز به روز ارتقاء بخشند و بدانند هر گامی که در جهت تقویت آمادگی نیروهای مسلح برداشته شود یک عبادت و حسنه نزد پروردگار است.

او ضمن خیر مقدم به فرماندهان نیروهای مسلح و تبریک دهه ولایت با بیان اینکه وظیفه سپاه پاسداران حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی است افزود : در این بین بهداشت روان و تمرکز قوای ذهنی نیز امری بسیار مهم و تاثیرگذار است که نحوه عملکرد فرماندهان را در موقعیت های حساس رقم می زند.

دکتر سلطان نژاد روانشناس نظامی برتر کشور نیز در این همایش با بیان اینکه مسئولیت و ماموریت حفظ سلامت کارکنان بر عهده فرماندهان است گفت : تغذیه، بهداشت، منش رفتار و سبک فرماندهی بر سلامت افراد و کارکنان تاثیر زیادی دارد.

او با بیان اینکه وزن فرماندهی در حوزه سلامت و آمادگی رزمی و روانی بالا است افزود : رفتار عادی بیانگر سلامت روانی افراد است.

دکتر سلطان نژاد با اشاره به اینکه تفکر درست، تمرکز و تکلم درست نشان از کارکرد روانی درست افراد دارد تصریح کرد : دقت و تمرکز در کارها یک امر ضروری است و افرادی با این شرایط سالم هستند و سازگاری بهتری با همه دارند.

این روانشناس نظامی برتر کشور ارکان سلامت انسان را به سه حیطه شامل سلامت جسمانی، روانی و اجتماعی تقسیم کرد و گفت : شاخص های سلامت روانی نیز شامل رفتار عادی و بهنجار، کارکردهای روانی بهینه، سازگاری مناسب، فقدان مشکلات روانی، رضایتمندی و ارتباطات بین فردی است.

گفتنی است، دومین همایش بهداشت و فرماندهان با رویکرد بهداشت روان با حضور فرماندهان نواحی مقاومت بسیج استان، فرماندهان گردان های رزم و پشتیبانی رزم و فرماندهان نظامی، انتظامی، ارتش، ناجا، پدافند هوایی و دیگر یگان های مستقر در استان سمنان به میزبانی معاونت بهداشت و درمان سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان برگزار شد.

انتهای پیام / ر

دومین همایش بهداشت و فرماندهان نیروهای مسلح استان سمنان برگزار شد

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر