کد خبر: ۷۰۴۰۹۸۳
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۰

دبیرکل صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: ۹۵ درصد محصولات تولیدی استان توسط فعالان بخش خصوصی تولید می‌شود اما در چند ماه اخیر صدور بخشنامه‌های خلق الساعه کمر صنعت را شکسته است.

صدور بخشنامه های خلق الساعه،فعالیت های تجاری را مختل کرده استبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد ، فیروز ابراهیمی دبیرکل صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی در مراسم تولید ملی و رسانه خراسان رضوی گفت: بخش خصوصی در کنار بخش دولتی تلاش دارد کار‌هایی ناب، ارزنده و در خورشان انجام شود، اما در جریان برگزاری پنجمین جشنواره تولید ملی و رسانه اداره کل ارشاد خراسان رضوی به‌عنوان متولی اصلی حوزه رسانه سنگ‌اندازی‌هایی برای خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی در این مسیر ایجاد کرد که انتظار داریم همت و همدلی دو بخش دولتی و خصوصی بهتر از این باشد.

او تصریج کرد: ۹۵ درصد محصولات تولیدی استان توسط فعالان بخش خصوصی تولید می‌شود، اما در چند ماه اخیر بسیاری از بخش‌های دولتی با صدور بخشنامه‌های خلق الساعه کمر بخش خصوصی خراسان رضوی را شکسند. به طور مثال در حوزه انگشترسازی بیش از ۲ هزار کارگاه در استان داریم و به‌طور میانگین در ساخت هر انگشتر نقره ۳ اشتغال ایجاد می‌شود و صادرات روزانه ۱۵۰ گرم نقره و ۳ کیلو فیروزه را از سوی هر نفر داریم و می‌توانیم با همت ویژه این دو عدد را یکسان کنیم.

دبیرکل خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی با بیان اینکه باید قدردان مدیران نخبه اقتصادی باشیم گفت: مسئولان باید وطن‌پرست باشند و نگاهشان به خارج از مرز‌ها نباشد ما بسیار خوشحالیم که تحریم آمد و ظرفیت تولید ایرانیان به‌خوبی دیده شد و ترامپ تشکر می‌کنیم که از برجام خارج شد.

ابراهیمی افزود: تعداد ۲۰۰ اثر توسط ۴۳ خبرنگار از ۱۶ رسانه به دبیرخانه پنجمین جشنواره تولید ملی و رسانه ارسال شد که از این تعداد ۱۸۳ اثر به مرحله نهایی داوری‌ها راه یافتند و خبرنگاران ۳ شهر مشهد، نیشابور و کاشمر بیشترین آثار ارسالی را داشتند.

او ضمن تاکید بر تلاش بیشتر در حوزه گردشگری صنعتی در کشور، ادامه داد: شهر بارسلون سالانه تنها ۳۰ میلیون دلار درآمدزایی در حوزه گردشگری دارد و می‌توانیم در شهر، استان و کشور خودمان هم این مهم را در تمامی عرصه‌ها به‌خصوص عرصه تولید و صنعت به عینیت برسانیم.
 

انتهای پیام//ف.ص

منبع: تسنیم

مراسم تولید ملی و رسانه خراسان رضوی برگزار شد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر