کد خبر: ۷۰۴۱۰۹۰
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۵

روزنامه الشرق الاوسط به نقل از برخی مقامات لبنان از احتمال تحریم وزرای خارجه برخی کشورهای نزدیک به حزب‌الله از سوی دولت آمریکا خبر داد.

ادعای الشرق الاوسط: احتمال تحریم شخصیت‌های نزدیک به حزب الله از سوی آمریکابه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، روزنامه الشرق الاوسط به نقل از برخی مقامات لبنان از احتمال تحریم برخی از وزرای خارجه نزدیک به حزب الله لبنان خبر داد.

این روزنامه در گزارشی نوشت: سران لبنان منتظر نتایج سفر سعد حریری، نخست وزیر لبنان به واشنگتن و آماده بازگشت وی به بیروت در اوایل هفته جاری هستند تا از محتوای گفتگو‌هایی که او با مقامات آمریکایی و در رأس آن‌ها مایک پمپئو داشته و نیز میزان جدیت دولت ترامپ از اعمال تحریم‌ها بر شخصیت‌های سیاسی مسیحی هم‌پیمان حزب الله آگاه شوند.

این در حالی است که برخی اطلاعات حاکی از آن است تحریم‌ها شامل سران «جریان ملی آزاد» و «جبران باسیل» وزیر خارجه این کشور، نیز خواهد شد.

الشرق الاوسط در ادامه به نقل از «محمد عبدالحمید بیضون» نماینده سابق پارلمان لبنان نوشت: این تحریم‌ها از سوی کنگره آمریکا صادر شده و شامل حزب الله و طرف‌هایی می‌شود که با آن در همکاری هستند.

او به روزنامه الشرق الاوسط گفت: هیچ کس در آمریکا قادر به تعدیل قانونی که از سوی کنگره صادر می‌شود، نیست؛ همچنانکه وزارت خزانه داری این قانون را نادیده نگرفته و آن را اجرایی خواهد کرد.

وی همچنین تصریح کرد: نام‌هایی که در فهرست تحریم‌های جدید آمده، در گرو تحقیقاتی است که اکنون وزارت خزانه داری آمریکا به منظور مشخص کردن اسم افرادی که با این حزب در ارتباط بوده اند، به انجام رسانده است.

الشرق الاوسط همچنین به نقل از افرادی که این پرونده را پیگیری کرده اند، نوشت: افراد پیگیر این پرونده از جدی بودن این تحریم‌ها سخن گفته اند؛ اما نظراتشان در در خصوص زمان اجرای آن متفاوت است. محمد عبالحمید بیضون، نماینده سابق پارلمان لبنان گفت: تحریم‌هایی که علیه محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران اعمال شد، وزرای خارجه عراق، سوریه و لبنان را نیز به عنوان شرکای سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله در بر خواهد گرفت.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر