کد خبر: ۷۰۴۱۱۱۵
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۸
معاون امور صنایع وزارت صمت مطرح کرد؛

مقیمی با تاکید بر لزوم جلوگیری از بروز چالش در فرآیند تولید، کاهش بوروکراسی اداری و تسهیل خدمات را در این چارچوب، کارساز توصیف کرد.

ضرورت کاهش بوروکراسی اداری و تسهیل خدمات/ پایش مستمر وضعیت واحد‌های صنعتی فعال در کشوربه گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شاتا، فرشاد مقیمی معاون امور صنایع وزارت صمت در دومین روز گردهمایی معاونان امور صنایع و مسئولان کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید سراسر کشور با تاکید بر لزوم جلوگیری از بروز هرگونه چالش در فرآیند تولید، کاهش بوروکراسی اداری و تسهیل خدمات را در این چارچوب کاملا کارساز توصیف کرد.

وی با اشاره به ابلاغ بخشنامه تسویه و تهاتر بدهی‌های دستگاه‌ها به واحد‌های صنعتی توسط معاون رییس جمهور افزود: با توجه به شرایط اقتصادی کشور، استان‌ها اجرای این بخشنامه را در اولویت کاری خود قرار دهند تا بخشی از مشکلات واحد‌های صنعتی مرتفع شود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: شناسایی مشکلات بین دستگاهی و ارایه راهکار‌های اجرایی باید در اولویت باشد تا اقدام در رفع مشکلات در سطح ملی تسریع شود.

مقیمی خاطر نشان کرد: خوشبختانه فرصت‌ها و ظرفیت‌های جدیدی برای صیانت از تولید در سطح کشور فرآهم آمده و بسیاری از دستگاه‌های مسئول در حوزه صنعت برای پیشبرد برنامه‌ها کاملا همراه هستند.


بیشتر بخوانید: تسریع در اصلاح تعرفه‌ها و جلوگیری از ممنوعیت‌های صادراتی


وی در ادامه با اشاره به نشست‌های قرارگاه تولید با حضور نمایندگانی از نهاد‌های تاثیرگذار در کشور افزود: استان‌ها با اعلام به موقع چالش‌ها از فرصت قرارگاه تولید برای رفع موانع پیس روی صنعتگران استفاده کنند و حضور فعال داشته باشند.

معاون وزیر صمت ادامه داد: با توجه به حمایت و همراهی ویژه استانداران سراسر کشور از بخش تولید، ضرورت دارد با اقدام فعال سازمان‌های صمت، توان سایر بخش‌ها نیز در این حوزه بسیج شده و بکارگیری شوند.

مقیمی حفظ تولید و اشتغال کشور را رویکرد اصلی وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد و گفت: باید این مهم را به یک عزم عمومی و رویکرد کلی همه عوامل موثر در بخش تولید تبدیل کنیم.

وی با تاکید بر بهره مندی از پتانسیل‌های ستاد تسهیل و رفع موانع تولید اضافه کرد: این ستاد پایگاه مناسبی برای عارضه یابی وضعیت صنایع کشور بوده و باید از این بستر برای پایش بهتر شرایط تولید و وضعیت واحد‌های صنعتی کشور و رصد مشکلات واحد‌های فعال برای جلوگیری از بروز مشکلات برای این دسته از واحد‌های صنعتی نهایت بهره را ببریم.

معاون امور صنایع وزارت صمت تصریح کرد: از ظرفیت‌های ستاد تسهیل علاوه بر رفع مسائل واحد‌های مشکل دار، باید برای رفع موانع واحد‌های فعال و موفق هم استفاده کنیم.

مقیمی ادامه داد: این اقدام به منظور پیشگیری از بروز مشکلات بوده و گام خوبی برای فعال سازی ظرفیت‌های جدید تولیدی و تجاری این واحد‌ها نیز است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: مدیران سازمان‌های استانی باید نسبت به مسئولیت‌های مهم و خطیر خود حساسیت بیشتری داشته باشند و برای تحقق اهداف وزارت صمت در حوزه تولید، تمام تلاش خود را بکار ببندند.

انتهای پیام/

فعال سازی ظرفیت‌های جدید تولیدی و تجاری

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر