کد خبر: ۷۰۴۱۳۴۳
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۷:۱۴

رئیس دفتر سیاسی حماس گفت کرامت فلسطین در مقاومت است و ملت فلسطین به راه مقاومت و مبارزه ادامه خواهد داد زیرا این راه، راهی است که امنیت و استقلال فلسطین را تامین می‌کند.

اسماعیل هنیه: امنیت و استقلال فلسطین در گرو مقاومت استبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره مباشر، اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس گفت: «راهبرد مقاومت تامین کننده امنیت و استقلال ما است.»

اسماعیل هنیه گفت: «کرامت ما در مقاومت ما است، ما سلاح خود را بر زمین نمی‌گذاریم و دست از مقاومت نمی‌کشیم و به راه مقاومت و مبارزه ادامه می‌دهیم، زیرا این راهی است که امنیت و استقلال ما را تامین می‌کند.»

وی افزود: «ما تمام توانمندی خود را برای مقابله با طرح‌های صهیونیستی و آمریکایی به کار می‌گیریم.»

وی بر پایبندی مقاومت و مردم فلسطین به حق بازگشت تاکید کرد و گفت: «ما از حق بازگشت چشم پوشی نخواهیم کرد و این حق با مرور زمان از بین نخواهد رفت.»

اسماعیل هنیه گفت: «ما می‌خواهیم با تلاش‌های رژیم صهیونیستی برای نفوذ در میان کشور‌های منطقه مقابله کنیم. این تلاش‌ها از طریق عادی سازی روابط دنبال می‌شود، از طریق برگزاری همایش‌های اقتصادی دنبال می‌شود از طریق آنچه سفر‌های دو طرفه نامیده می‌شود دنبال می‌شود. ما با هرگونه عادی سازی مخالفیم ما با عادی سازی سیاسی، فرهنگی، فکری، ورزشی و بهداشتی مخالفیم.»

وی افزود: «ما نمی‌پذیریم که این رژیم اشغالگر که سرزمین ما را اشغال کرده است در منطقه جایی داشته باشد یا به یک تصمیم گیرنده منطقه‌ای تبدیل شود. این رژیم وقتی هیچ جایی در سرزمین فلسطین ندارد، چگونه می‌خواهد در سرزمین‌های عربی و اسلامی جایگاه داشته باشد؟»

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس همچنین تاکید کرد: « من به تمامی کشورها، ملت ها، احزاب، هیئت ها، علما و جریان‌های فکری و اسلامی که به عادی سازی روابط با اسرائیل نه می‌گویند درود می‌فرستم. حماس آمده است هر فرایندی را که منجر به تحقق وحدت ملی فلسطین شود و به دو دستگی میان فلسطینیان پایان دهد دنبال کند. وحدت ملی باید بر مبنای اصول ثابت، مقاومت و کوتاه نیامدن از سرزمین مان باشد.»

وی افزود: «من بار دیگر از محمود عباس دعوت می‌کنم که به غزه بیایند تا ما با وی جلسه داشته باشیم یا اینکه با ایشان در قاهره جلسه‌ای داشته باشیم تا درباره وضعیت کنونی مان گفتگو کنیم.»

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر