کد خبر: ۷۰۴۱۳۹۵
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۴
محسنی اژه ای:

تا نقطه مطلوب هنوز فاصله داریممعاون اول قوه قضاییه گفت : در گام دوم انقلاب نباید اجازه دهیم عده‌ای چندین پست داشته باشند و دیگری به دلیل نداشتن درآمد و شغل در مقابل خانواده شرمنده باشد.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند  ، حجت الاسلام محسنی اژه ای، معاون اول قوه قضاییه صبح امروز در دیدار با نماینده، ولی فقیه در خراسان جنوبی با تبریک عید غدیر و دهه امامت و ولایت گفت: با انقلاب اسلامی تا حدودی دین اسلام احیا شده است و امیدواریم در اجرا و گسترش عدالت توفیق پیدا کنیم و به مردم خدمت خالصانه و بی منت داشته باشیم.

او با اشاره به انتصاب رئیس کل جدید دادگستری خراسان جنوبی، گفت: ایشان ۲۱ سال در سیستان و بلوچستان خدمت کردند و امیدواریم بتواند حوزه قضایی استان را با مشورت بزرگان و همفکری علما آنچنان که شایسته مردم و نظام اسلامی است پیش ببرد.

حجت الاسلام اژه‌ای تاکید کرد: در این چهل سال همه تلاش کردند، اما تا رسیدن به نقطه مطلوب هنوز فاصله داریم.

غلامحسین محسنی اژه‌ای همچنین در دیدار با چهره‌های شاخص خراسان جنوبی که در دفتر نماینده ولی فقیه در استان برگزار شد، با اشاره به گام دوم انقلاب بیان کرد: مقام معظم رهبری نقشه راه را در گام دوم انقلاب مشخص کرده اند.

او با بیان اینکه بنا به فرمایش مقام معظم رهبری افزایش ارتباط بینش سیاسی جمهوری اسلامی و مردم در گام دوم مهم است، افزود: بینش سیاسی مردم از چهل سال گذشته شگفت انگیز بوده و بسیاری از توطئه‌های دشمن را خنثی کرده است.

معاون اول قوه قضاییه با اشاره به دهه ولایت بیان کرد: بین تمامی مخلوقات، انسان قابل تحسین و تکریم بوده و تنها مخلوقی است که می‌تواند به بالاترین درجه برسد و یا به پایین‌ترین‌ها سقوط کند.

محسنی اژه‌ای با بیان اینکه خداوند متعال هزاران پیامبر با کتاب‌های مختلف برای هدایت انسان فرستاده است، افزود: خداوند می‌خواهد این امت به عنوان الگویی در دنیا و آخرت قرار گیرد.


بیشتر بخوانید : قوه قضاییه از سودجویان ارز ۴۲۰۰ تومانی نمی گذرد/ از رانت‌خواران و دانه‌درشت‌ها نمی‌گذریم


او با اشاره به توطئه‌های چهل ساله دشمن، بیان کرد: اگر چه دشمن طی این مدت اقدامات درونی و بیرونی بسیاری را به شدت تمام تحمیل کرد و جنگ روانی، اقتصادی علیه ایران به کار گرفت، اما جمهوری اسلامی ایران از تمام گذشته اش سربلند تر، مقتدرتر، کلامش نافذتر و عملش موثرتر است.

حجت الاسلام محسنی اژه‌ای با بیان اینکه بخش زیادی از پیروزی‌های انقلاب مرهون بینش سیاسی جامعه است، اظهار کرد: دین باوری با بینش دین ناب و انتخاب نعمت تمام کارساز می‌شود.

او با بیان اینکه انسان باید به تاریخ ملت‌ها مراجعه کند تا ببیند کجا انحراف کرده و نتیجه انحراف‌ها چه بوده است، اظهار کرد: کسانی که معنای ولایت را گرفتند، دنیا و آخرت نصیبشان شد و هرکس غیر این راه را پیش گرفت، زبون شد.

عزت، عدالت و ایستادگی می‌خواهیم باید حول محور ولایت قدم برداریم

معاون اول قوه قضاییه با بیان اینکه در طول قرن‌های گذشته عدم استفاده درست از قوه عاقله یک مشکل بوده است، افزود: اگر انسان از قوه عاقله استفاده کند به بهترین‌ها می‌رسد.

حجت الاسلام محسنی اژه‌ای بیان کرد: امروز اگر عزت، عدالت و ایستادگی می‌خواهیم باید حول محور ولایت قدم برداریم و از همین ولایت دستور بپذیریم.

او با بیان اینکه امروز رهبر فرزانه انقلاب نه تنها مسئله ایران را به دوش دارد، بلکه تمام جهان اسلام به رهبری تکیه دارند، افزود: امروز باید به ندای رهبری گوش دهیم و این مقام فرزانه می‌گوید به طاغوت و شیطان بزرگ اعتماد نکنید و تمام وجود را در خدمت مردم به کار بگیرید.

معاون اول قوه قضاییه با بیان اینکه بنا به سند گام دوم انقلاب باید در مرحله اول بینش خود را نسبت به ولایت و، ولی فقیه کامل کنیم، افزود: همچنین باید کفه عدالت را در تقسیم امکانات ارتقاء بخشیم.

محسنی اژه‌ای بیان کرد: در گام دوم همه به خصوص قوه قضاییه باید به این سو بروند که امکانات نظام جمهوری اسلامی در توزیع و بهره مندی آحاد مردم به عدالت توزیع شود.

او با بیان اینکه قوه قضاییه برای گام دوم انقلاب برنامه ریزی می‌کند، افزود: اگر دزدی گرفته می‌شود نه تنها با دزد برخورد می‌شود بلکه تمام دستگاه‌ها به خط می‌شوند که چرا کاری کردید که ارز ما در اختیار عده‌ای خاص قرار گیرد؟ چرا امکانات در اختیار عده‌ای خاص قرار گرفته است؟

معاون اول قوه قضاییه تاکید کرد: باید فرصت و بستری فراهم شود که تمام مردم از امکانات در حد تلاش و استعداد خود استفاده کنند.

نباید اجازه تغییر کاربری داده و ویلا ساخته شود

او با تاکید بر اینکه در گام دوم انقلاب نباید اجازه دهیم شکاف طبقاتی تشکیل شود، افزود: دولت، مجلس و قوه قضاییه نباید اجازه دهند ثروت‌ها در اختیار عده‌ای قرار گیرد و یکی نان شب نداشته باشد.

حجت الاسلام محسنی اژه‌ای ادامه داد: در گام دوم انقلاب نباید اجازه دهیم عده‌ای چندین پست داشته باشند و دیگری به دلیل نداشتن درآمد و شغل در مقابل خانواده شرمنده باشد.

او ادامه داد: در شرایطی که دشمن شکست خورده و محاصره را تنگ‌تر می‌کند و فروش نفت را مشکل می‌کند، اگر ذخیره ارزی و طلا داریم باید به شدت از آن محافظت کنیم و در اولویت‌ها از آن استفاده کنیم.

حجت الاسلام محسنی اژه‌ای با بیان اینکه ۶۰ تن طلا در بازار‌ها ریخته می‌شود و عده‌ای خاص تعداد زیادی را خریداری می‌کنند، گفت: این افراد میلیارد‌ها تومان تسهیلات که باید از طریق بانک‌ها در اختیار تولید کننده قرار گیرد، اخذ کرده و طلا می‌خرند که در گام دوم انقلاب باید جلوگیری شود.

او با بیان اینکه زمین‌های کشاورزی در حد امکان نباید تغییر کاربری داده و ویلا ساخته شود، افزود: منابع طبیعی از سویی شکایت می‌کند، اما از سویی دیگر جواز احداث ویلا در اراضی کاربری کشاورزی داده می‌شود.

حجت الاسلام محسنی اژه‌ای ادامه داد: اگرچه قوه قضاییه در این امر رسالتی ندارد، اما دستگاه‌های نظارت باید فعال‌تر از گذشته کاری جهادی و انقلابی انجام دهند.

او با بیان اینکه امروز مردم از فشار‌های روحی در رنج هستند، اما رنج آن‌ها از تبعیض است، افزود: از مسئولان خواستاریم از وقت خصوصی بگذرند و کار‌ها را سریع تر، دقیق‌تر و بهتر انجام دهند تا مردم امیدوار شوند.

معاون اول قوه قضاییه بیان کرد: امروز عدالت را به صرف قضاوت در دادگاه منحصر می‌کنیم که در گام دوم انقلاب باید توسعه یابد.

روایت «اژه‌ای» از تخلف یک شرکت خودروساز

او گفت :  امروز وظیفه ما جلوگیری از اقدامات بدون حساب و کتاب در کشور است.

اژه ای ادامه داد : یکی از خودروسازان که پرونده‌اش در حال رسیدگی است ۶۰۰ نمایندگی در سطح کشور دارد، اما با زد و بند ۱۵ نمایندگی خاص را انتخاب می‌کند و تولیداتش را به آنان می‌دهد تا با افزایش تقاضا این خودرو‌ها را با قیمت بسیار به مردم بفروشند.

آیت الله «سید علیرضا عبادی» نماینده، ولی فقیه در خراسان جنوبی هم در این دیدار اظهار کرد: قوه قضاییه برای تربیت جامعه نقش بسیار موثری دارد، اما مشروط به شرایطی است.

او با اشاره به اینکه در روایات آمده حکم و حدی که به موقع در جامعه انجام شود برکت آن از بارانی که چهل شب ببارد بیشتر است، گفت: اگر انسان‌ها فاسد شوند زمین و آسمان نیز فاسد است لذا یک شرط قوه قضاییه این است که اجرای حکم‌های قضایی به موقع انجام شود.

آیت الله عبادی با تاکید بر اینکه اجرای به موقع احکام قضایی نقش پیشگیری دارد، افزود: قوه قضاییه از نظر تاثیرگذاری باید هیبت و هیمنه داشته باشد تا از این طریق پیشگیری از جرم شود.

او بیان کرد: اگر قضاوت‌ها سریع و همراه با دقت انجام شود در ذهن مردم و افکار عمومی ماندگار می‌شود و مردم به نوعی خطاکار را مورد بازخواست قرار می‌دهند.

نماینده، ولی فقیه در خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه امروز با برخورد قاطع و پیگیری‌های قوه قضاییه دزد‌ها احساس نا امنی و مردم احساس امنیت می‌کنند، ادامه داد: نباید قوه قضاییه فقط به دادن گزارش از دزدی‌ها و مفسدان اقتصادی اکتفا کنند بلکه مردم باید شاهد برخورد قاطع با این مجرمین باشند.

آیت الله عبادی با اشاره به خواب‌های دشمنان برای نظام اسلامی، گفت: اکنون استکبار در سطح بین الملل و منطقه شکست سختی خورده است و برای ملت ایران امید ایجاد شده و سیاست زده‌هایی که به دنبال بیگانگان بودند می‌گویند باید تاریخ را به قبل و بعد از سرنگونی پهباد آمریکایی‌ها تقسیم کنیم.

او با اشاره اینکه بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی بسیار حساب شده و دقیق است، افزود: امروز هسته‌های مقاومت در یمن، عراق، سوریه برگ برنده پیروزی هستند و شرایط کنونی بسیار امیدبخش است و کسانی که به نوای بیکانگان رقصیدند جایگاهی ندارند.

نماینده، ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: در کشور‌های غربی حکومت هایشان در بین مردم جایگاهی ندارد و هر روز در فرانسه و انگلیس تظاهرات است و یک ترامپی دیگر در انگلیس به راه افتاده است.

او بیان داشت: با همکاری همه امیدواریم به اجرای عدالت که توقع مردم است در استان برسیم و جبهه عدالت باید در قوه قضاییه مشاهده شود.

معاون اول قوه قضائیه روز گذشته به منظور سفر کاری دو روزه وارد فرودگاه بین المللی بیرجند شد .

انتهای پیام/ب

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر