کد خبر: ۷۰۴۱۴۷۵
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۵

سرپرست معاونت محرومیت زدایی آستان قدس رضوی گفت: آستان قدس رضوی از ۱۲ هزار دانش آموز سراسر کشور تا پایان تابستان پذیرایی می کند.

میزبانی آستان قدس رضوی از ۱۲ هزار دانش آموز سراسر کشوربه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، حامد صادقی سرپرست معاونت محرومیت زدایی آستان قدس رضوی گفت: خدمات آستان قدس رضوی در سال جاری به دانش آموزان محروم نه تنها نسبت به سال گذشته کاهش نداشته بلکه افزایش کیفی دارد و دانش آموزان علاوه بر بهره‌مندی از سفره بابرکت حضرت رضا (ع) تحت پوشش برنامه‌های متنوع فرهنگی این آستان مقدس قرار می‌گیرند.

او با اشاره به اینکه مشهد مقدس در طول سال میزبان زائران بسیار زیادی به خصوص دانش آموزان در قالب اردو‌های اوقات فراغت است، افزود: همه ارگان‌های مختلف دراین موضوع، مثل آموزش و پرورش، در این فصل از سال وظیفه میزبانی دارند که الحمدلله این اردو‌ها امسال هم مانند گذشته با شور و نشاط برگزار می‌شود.

او بیان کرد: از ابتدای سال جاری به ۴۵ هزار زائر زیارت اولی و محروم از سراسر کشور خدمت رسانی کردیم که از این تعداد ۵ هزار نفر دانش آموز بودند که این عدد تا پایان تابستان به ۱۲ هزار دانش آموز می‎رسد.

سرپرست معاونت محرومیت زدایی آستان قدس رضوی ادامه داد: همچنین برای حمایت از دانش آموزان محروم در ابتدای سال تحصیلی جدید، ۲۴ هزار بسته لوازم التحریر و وسایل ضروری مدرسه تقدیم دانش آموزان عزیز مناطق محروم می‌‎شود.

وی در واکنش به اظهارات اخیر معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی درباره خدمات آستان قدس رضوی به دانش آموزان تصریح کرد: امیدواریم آموزش و پرورش بتواند برای دانش آموزانی که دچار محرومیت هستند، خصوصاً با وجود فشار‌های اقتصادی امروز، تدبیری کند تا هیچ دانش آموزی از تحصیل باز نماند.

صادقی افزود: معاونت فرهنگی و پرورشی آموزش و پرورش بر اساس تکالیفی که برعهده دارد با در اختیار داشتن منابع، اردوگاه‌ها و زیرساخت‌های مختلف موظف به برگزاری اردو‌های دانش آموزی است و علاوه بر آموزش و پرورش ارگان‌های دیگر مانند بسیج دانش آموزی، اتحادیه انجمن اسلامی دانش آموزی، هیئت‌های مختلف، کانون‌های مساجد و... نیز فعال هستند که با تعامل دفاتر استانی آستان قدس رضوی خدمات گسترده‌‎ای به دانش آموزان محروم سراسر کشور ارائه می‌شود.

سرپرست معاونت محرومیت زدایی آستان قدس رضوی همچنین ادامه داد: کما اینکه ۱۳۰۰ نفر از عشایر خراسان رضوی با معرفی آموزش و پرورش از سفره با برکت حضرت رضا (ع) متنعم شده‌اند و همین امروز هم میزبان ۴۰۰ دانش آموز با هماهنگی اتحادیه انجمن اسلامی دانش آموزی و ارگان‌های دیگر هستیم.

وی بیان کرد: از اظهارات معاون محترم فرهنگی و پرورشی آموزش و پرورش متعجبم که چنین مطالبه‌هایی را از آستان قدس رضوی مطرح می‌کنند و مشخص نیست اساس این مطالبات کدام توافقنامه و وعده است.

صادقی تصریح کرد: خدمات آستان قدس رضوی در سال جاری به دانش آموزان محروم نه تنها نسبت به سال گذشته کاهش نداشته بلکه افزایش کیفی دارد و دانش آموزان علاوه بر بهره‌مندی از سفره بابرکت حضرت رضا (ع) تحت پوشش برنامه‌های متنوع فرهنگی این آستان مقدس قرار می‌گیرند.
 
انتهای پیام//ف.ح
 
 

۱۳۰۰ نفر از عشایر خراسان رضوی  از سفره با برکت حضرت رضا (ع) متنعم شده‌اند

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر