کد خبر: ۷۰۴۱۵۱۷
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۹
مدیرکل حفاظت محیط زیست قم عنوان کرد؛

موسوی گفت: طرح سه‌شنبه‌های بدون خودرو در سطح شهر قم که اکنون متوقف است، باید هرچه سریع‌تر اجرا شود.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم، سید رضا موسوی مدیرکل حفاظت محیط‌زیست قم گفت: متأسفانه در حال حاضر نشانه‌هایی از اجرای طرح سه‌شنبه‌های بودن خودرو در قم مشاهده نمی‌شود و این آسیبی جدی برای فرهنگ‌سازی مؤلفه‌های حفاظت از محیط‌زیست در میان شهروندان است.

او ادامه داد: اجرای موفق طرح سه‌شنبه‌های بدون خودرو در قم به‌غیراز افزایش توان ناوگان حمل‌ونقل عمومی، نیازمند فراهم کردن مسیر امن برای تردد دوچرخه و عابران پیاده در سراسر شهر است تا شهروندان با خیال آسوده خودرو خود را کنار گذاشته و از سایر روش‌ها برای رسیدن به مقاصد خود استفاده کنند.

موسوی بیان کرد: اجرای این طرح علاوه بر فواید زیست‌محیطی، مقدمه‌ای برای حل مشکلات حوزه حمل‌ونقل و ترافیک شهری در قم است، بنابراین باید فراهم کردن زیرساخت‌های آن در اولویت برنامه‌های مسئولان مدیریت شهری و سایر نهاد‌های متولی قرار گیرد.

 مدیرکل حفاظت محیط‌زیست قم گفت: شهر قم به دلیل تردد بیش‌ازحد خودرو‌های سواری به‌خصوص خودرو‌های تک‌سرنشین در آستانه مواجهه با آلودگی هوای شدید در اثر وارد شدن سوخت‌های فسیلی به محیط‌زیست است که برای جلوگیری از این مساله باید فرهنگ ترافیکی شهروندان اصلاح و آنان به سمت استفاده از حمل‌ونقل عمومی، دوچرخه‌سواری و پیاده‌روی تشویق شوند.

موسوی ادامه داد: هوای قم در حال حاضر با آلودگی‌های فراوان ناشی از بلند شدن ریز گرد‌ها مواجه است و اگر به‌سرعت فکری برای جلوگیری از نفوذ آلودگی‌های شیمیایی ناشی از تردد خودرو‌ها در آن نشود، سلامت شهروندان با آسیب‌های جدی مواجه خواهد شد.

او بیان کرد: تشکل‌های مردم‌نهاد و دوستداران محیط‌زیست ازجمله مهم‌ترین عوامل برای تشویق اقشار مختلف برای اجرای طرح سه‌شنبه‌های بدون خودرو و همچنین سایر طرح‌های مشابه برای کنار گذاشتن خودرو شخصی در تردد‌های غیرضروری داخل شهر هستند.

انتهای پیام/ح

طرح سه‌شنبه‌های بدون خودرو در قم اجرا شود

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر