کد خبر: ۷۰۴۱۷۱۵
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۹

معاونت اشتغال کمیته امداد استان کرمانشاه گفت: در سال گذشته ۵۰۳۰ فرصت شغلی ایجاد کرده ایم و کرمانشاه رتبه اول ایجاد اشتغال کشور را به کسب کرده است.

اختصاص ۲۲۰ میلیارد تومان بودجه برای ایجاد اشتغال مددجویانبه گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ،  رشید_جلیلیان معاونت اشتغال کمیته امداد استان کرمانشاه با اشاره به اینکه در بحث اشتغال کمیته امداد استان کرمانشاه رتبه اول ایجاد اشتغال را به خود اختصاص داده است گفت: در سال گذشته ۵۰۳۰ فرصت شغلی ایجاد کرده ایم.

 او گفت: ۹۰ درصد اعتبارات ما در بحث اشتغال منجر به ایجاد کار شده است در بحث کار از مشاوره_شغلی استفاده می‌کنیم. ابتدا نیازسنجی بعد از آن توانایی سنجی مددجویان سپس آموزش و درنهایت به اشتغال می‌انجامد.

جلیلیان گفت: یکی از اقدامات انجام شده برای روستاییان بی بضاعت ایجاد نیروگاههای_خورشیدی خانگی است که به درآمد حدود ۹۰۰ هزار تومانی می‌انجامد.

او افزود: در بحث اشتغال از ظرفیت‌های کارآفرینان و راهبران_شغلی استفاده می‌کنیم مددجویان را به کارآفرین‌ها وصل می‌کنیم و به این صورت انتقال تجارب شکل می‌گیرد.

جلیلیان بیان کرد: برای امسال ۲۲۰ میلیارد تومان بودجه برای ایجاد اشتغال اختصاص یافته است؛ که در این ۵ ماهه اخیر ۴۰ میلیارد تومان اختصاص یافته است که منجر به ایجاد ۱۲۰۰ شغل شده و  هم چنین در شهرستان‌های زلزله زده بسته ویژه اشتغال تعریف شده است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان کرمانشاه گفت: ایجاد اشتغال از فعالیت های اصلی کمیته امداد است و در این راستا ۲۲ دفتر کارآفرینی در استان راه‌اندازی شد.

رشید جلیلیان گفت: در حال حاضر حدود ۷۸ هزار خانواده با جمعیتی نزدیک به ۱۷۶ هزار نفر تحت پوشش کمیته امداد هستند و از خدمات مختلف و متنوع کمیته امداد استفاده می‌کنند این تعداد حدود ۱۴ درصد از جمعیت استان را تشکیل می دهند که ۵۸ درصد آن جمعیت شهری و ۴۲ درصد جمعیت روستایی هستندو ماهیانه به طور متوسط ۱۸ میلیارد تومان مستمری به افراد تحت پوشش پرداخت می شود.

او گفت: در ۳ سال گذشته کمیته امداد کرمانشاه استان برتر در زمینه ایجاد اشتغال بوده است که برای رسیدن به این مهم کمک مسئولین و دستگاههای اجرایی بی تاثیر نیست با نظارت‌های به عمل آمده بیش از ۹۰ درصد از وام‌های طرح اشتغالزایی در مسیر طرح هزینه می‌شود و می توان گفت ۹۰ درصد طرح اشتغال پایدار و با کیفیت ایجاد کردیم.

او با بیان اینکه ۳ هزار و ۴۰۰ نفر از مددجویان آموزش های فنی و حرفه ای را دریافت کردند، خاطرنشان کرد: همچنین طی سال گذشته برای ۱۰۰۰ نفر از مددجویان از طریق تعامل با کارفرمایان ایجاد اشتغال شده است حدود ۱۱۰ میلیارد تومان از منابع سال ۹۸ در ارتباط با راهبران شغلی هزینه خواهد شد و تاکنون ۳۰ خوشه در این راستا شناسایی شده است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان کرمانشاه اظهار داشت: امسال ۲۲۰ میلیارد تومان برای ایجاد اشتغال اختصاص داده شده که در طی ۴ ماه نخست ۱۲۰۰ فرصت شغلی با ۴۰ میلیون اعتبار ایجاد شده است.

به گفته جلیلیان، قرار است ۵۰ درصد از اعتبارات در طرح راهبران شغلی و ایجاد خوشه ها هزینه شود.

انتهای  پیام/ز

کمیته امداد استان کرمانشاه رتبه نخست اشتغال زایی  در کشور 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر