کد خبر: ۷۰۴۱۸۱۸
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۳
رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم عنوان کرد؛

ایرانی خواه بیان کرد: امروزه بیش از آنچه که به بیمارستان، دارو، درمان و تجهیزات پزشکی نیاز داشته باشیم، به افزایش دانش مردم در حوزه سلامت و بهداشت احتیاج داریم.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم، دکتر ابوالفضل ایرانی‌خواه رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم در همایش تجلیل از خبرنگاران برتر حوزه سلامت که در پردیس دانشگاه علوم پزشکی قم، برگزار شد، از خبرنگاران به عنوان هم تیمی و همکار یاد کرد و گفت: در راستای رسالت سنگینی که درحوزه سلامت بر دوش ما و همکارانمان در استان قم است، خبرنگاران همیشه با ما در ارتباط بودند و درخواست، نیازها، انتظارات و انتقادات مردم را به سمع و نظر ما رساندند و این باور قلبی ماست که اگر همکاری خبرنگاران و قلم آن‌ها در عرصه سلامت همیار ما نباشد، قطعا ما رسالت خود را نمی‌توانیم به خوبی انجام دهیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم بیان کرد: برداشت و باور ما این است که امروزه بیش از آنچه که به بیمارستان، دارو، درمان و تجهیزات پزشکی نیاز داشته باشیم، به افزایش دانش مردم در حوزه سلامت و بهداشت احتیاج داریم و در تحقق این امر، خبرنگاران و اصحاب رسانه نقش بسیار موثری دارند.

او افزود: همه مسئولان و دست اندرکاران حوزه سلامت و پزشکی در استان قم، و در واقع همه همکاران ما، هیچ هدفی جز خدمت رسانی به مردم و کسب رضای الهی در این راه ندارند، از اصحاب بزرگ رسانه نیز فراتر از اطلاع رسانی و بازتاب نظر مردم به مسئولان این حوزه، انتظار می‌رود تا در موضوع ارتباط تنگاتنگ در سیاست گذاری‌ها و بهبود شاخص‌های سلامت مردم، نقش موثرتری را ایفا کنند.

او ادامه داد: تحقق باور مردم به شاخص‌های سلامت و افزایش دانش مردم در این زمینه از مسائل مهم و ضروری است که ما به آن نیاز داریم و به گفته وزیر بهداشت، ما دوست داریم که هرخانواده، خودش یک پایگاه سلامت و بهداشتی باشد.

ایرانی خواه تصریح کرد: مسائلی همچون باور‌های مردم به پزشک، شیوه و سبک تغذیه و زندگی آن ها، باید دچار تحول و دگرگونی شود؛ چرا که کشور ما از نظر پایگاه‌های بهداشتی، بیمارستان و تجهیزات به حد مطلوبی رسیده و به نوعی مجهز شده است، اما متاسفانه در مسائلی همچون شاخص‌های سبک مناسب تغذیه و... دچار کمبود هستیم.

او  افزود: ما به دنبال آن هستیم تا نظام ارجاع را در کشور تکمیل کرده و تحقق ببخشیم، نظام ارجاع این گونه است که بسیاری از مردمی که خودشان فکر می‌کنند که بیمار هستند و نیاز به خدمات تخصصی و فوق تخصصی دارند، با مراجعه به مراکز درمانی ارجاعی که خدمات بنیادی و نهادی ارائه می‌کنند نیز، می‌توانند نیاز خود را مرتفع کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گفت: اینکه یک فرد، تشخیص دهد چه زمانی باید به پزشک متخصص رجوع کند، چه شیوه‌ای را برای سبک فعالیت‌ها و تغذیه خود پیش گیرد از مسائل مهم و اساسی است که همکاری اصحاب رسانه را در اطلاع رسانی در این امر می‌طلبد.

ایرانی‌خواه تصریح کرد: امیدواریم که با همکاری و همیاری اصحاب رسانه و مسئولین حوزه سلامت، این امر مهم تحقق بخشد و خبرنگاران با اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در زمینه تغییر باور‌های مردم درحوزه سلامت همچون گذشته با ما همکاری کنند.

انتهای پیام/ح

ضرورت تغییر باور مردم در حوزه سلامت

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر