کد خبر: ۷۰۴۱۸۲۰
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۹

علی‌رغم ادعای رئیس‌جمهور آمریکا درباره تلاشش در زمینه رونق اقتصادی و اشتغال‌زایی برای آمریکایی‌ها، بنا بر گزارش نیوزویک کلاه‌های تبلیغاتی کمپین انتخاباتی او در چین تولید می‌شوند.

چین کلاه تبلیغاتی انتخابات ترامپ را می‌سازدبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از نیوزویک، کمپین انتخاباتی سال ۲۰۲۰ دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا فروش کلاه‌های با شعار «عظمت آمریکا را حفظ کنیم» را آغاز کرد، این در حالیست که علی‌رغم ادعای او درباره تلاشش در زمینه رونق اقتصادی و اشتغال‌زایی برای آمریکایی‌ها،  این کلاه‌ها در چین تولید می‌شوند.

روی کلاه‌های جدید شعار انتخاباتی سال ۲۰۱۶ «آمریکا را دوباره باشکوه کنیم» به «شکوه آمریکا را حفظ کنیم» تغییر یافته است. این کلاه‌های قرمز رنگ با نوشته‌های سفید روی آن از این هفته در فروشگاه کمپین انتخاباتی ترامپ به فروش رفت و مسئولان کمپین مدعی هستند که این کلاه‌ها ساخت آمریکاست.

با این حال پیشتر در گزارش‌هایی افشا شد که علیرغم تنش‌های تجاری میان واشنگتن و پکن و تکرار انتقادات ترامپ از این کشور، کالا‌های تبلیغات انتخاباتی رئیس جمهور آمریکا از جمله کلاه‌هایی با نوشته «آمریکا را دوباره باشکوه کنیم»، بنر‌ها و پرچم ها، همگی در کارخانه‌های چینی تولید شده اند.

در وب سایت انتخاباتی ترامپ ۲۰۲۰ آمده است: در سال ۲۰۱۶ دونالد ترامپ قول داد تا عظمت آمریکا را دوباره برگرداند و اکنون ما مجبور به حفظ این عظمت هستیم! کلاه شکوه آمریکا راحفظ کنیم را امروز سفارش دهید.

این کلاه مخصوص بیسبال به قیمت ۲۵ دلار به فروش رسید. رئیس جمهور آمریکا نمونه‌ای از این کلاه را در سخنرانی روز پنج شنبه در نیوهمشایر بر سر داشت و از حاضران پرسید آیا می‌خواهند شعار انتخاباتی او تغییر کند. ترامپ از ماه ژوئن در اورلندو با مطرح کردن شعار شکوه آمریکا را حفظ کنیم به طور رسمی کمپین انتخاباتی خود را برای انتخابات ۲۰۲۰ آغاز کرد. 

در حالی که عکس‌ها و فیلم‌های زیادی نشان می‌دهد که بنر‌های ویژه «شکوه آمریکا را حفظ کنیم» به دست کارگران چینی ساخته شد، کمپین انتخاباتی ترامپ تمامی این گزارش‌ها را تکذیب کرد و آن‌های را اخبار جعلی نامید. مدیر اجرایی ستاد انتخاباتی ترامپ در بیانیه‌ای به سی ان ان اعلام کرد: به طور شفاف اعلام کردیم که تمامی این محصولات ۱۰۰ درصد در آمریکا تولید شده اند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر