کد خبر: ۷۰۴۲۰۶۹
تاریخ انتشار: ۰۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۶:۰۰
در گفت‌‍وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

جانشین رئیس پلیس پیشگیری پایتخت از افزایش کشفیات و کاهش سرقت‌ها در مردادماه امسال خبر داد.

///// با تایید آقای عابد منتشر شود////شهروندان همیار پلیس باشند/ کاهش ۵ درصدی سرقت در پایتختسرهنگ جلیل موقوفه‌ای جانشین رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه حوادث و انتظامی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: وظیفه اصلی پلیس پیشگیری، پیشگیری از جرائم و وقوع سرقت‌ها است.

او گفت: با توجه به فصل تابستان ماموران ما در قالب تیم‌های گشتی و عملیاتی به صورت محسوس و نامحسوس در حال فعالیت در سطح شهر تهران هستند.

سرهنگ موقوفه‌ای با بیان اینکه پاکسازی پارک‌ها، تفرجگاه‌ها در دستور کار ما قرار دارد، تصریح کرد: از ابتدای مردادماه امسال پس از اقدامات پیشگیری مناسب و انجام طرح‌های عملیاتی مانند طرح‌های رعد، صاعقه، مبارزه با جیب بری و طرح امنیت که به صورت محله محوری انجام می‌شود، میزان سرقت‌ها به مقدار ۵ درصد در سطح پایتخت را کاهش داده است.

وی با اشاره به افزایش ۱۲ درصدی کشفیات در یک ماهه گذشته، افزود: در بحث جمع آوری معتادان متجاهر و دستگیری خرده فروشان در حال فعالیت هستیم و برای پاکسازی پارک‌ها و محلات از وجود این افراد به صورت شبانه روز اقدامات خود را انجام می‌دهیم.


بیشتر بخوانید: امنیت پایدار در اسفند ماه با مشارکت مردم


جانشین رئیس پلیس پیشگیری پایتخت خاطرنشان کرد: شهروندان در بحث پیشگیری از جرایم دقت بیشتر را داشته باشند تا دچار مشکلات نشوند، مردم خود را همیار پلیس قلمداد کنند و در وهله اول نسبت به خود احساس مسئولیت کنند و در مرحله بعد نسبت به جامعه‌ای که در آن زندگی می‌کنند مسئولیت پذیر باشند.

وی افزود: با توجه به افزایش قیمت تلفن همراه سرقت این وسیله کمی افزایش یافته است، لذا شهروندان در نحوه استفاده از آن در محیط‌های عمومی و مکان‌های شلوغ دقت کنند تا مشکلی برایشان پیش نیاید.

سرهنگ موقوفه‌ای اضافه کرد: شهروندان با رعایت مسائل ایمنی در بحث منازل از نظر نصب حفاظ و درب‌های ضد سرقت از به سرقت رفتن خانه‌هایشان جلوگیری کنند.

انتهای پیام/

وظیفه اصلی پلیس پیشگیری از وقوع جرائم و سرقت‌ها است

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر