کد خبر: ۷۰۴۲۷۳۰
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۱
گزارش/

طبق داده‌های مرکز آمار شهر‌های تهران، اصفهان و کرج در صدر گران‌ترین و سمنان و ایلام ارزان‌ترین شهر‌های ایران در حوزه مسکن هستند.

 

ارزان‌ترین خانه‌های تهران درکدام محله‌ها هستند؟/ سمنان رکودار ارزانی در اجاره بها استبه گزارش  خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، این روز‌ها بسیاری از مستاجران و خریداران مسکن همزمان با افزایش ۱۰۰ درصدی قیمت‌ها به دنبال خانه‌هایی با قیمت‌های متناسب با قدرت خرید خود هستند، اما این در حالی است که به گفته مشاوران املاک رشد چشمگیر قیمت مسکن باعث شده است که واحد مسکونی زیر ۴۰۰ میلیون تومان در تهران پیدا نشود و این امر سبب کوچ بسیاری از خریداران و اجاره نشین‌ها به حاشیه شهر‌ها شده است.

افزایش ناگهانی قیمت خانه طی ماه‌های اخیر در تهران شوک بزرگی بود که تغییرات قابل توجهی را در بازار مسکن به وجود آورد. این موضوع باعث شده است، مخاطبان بسیاری از خانه‌های لوکس و بزرگ محله‌های گران‌قیمت پایتخت ریزش کنند و افراد زیادی توان مالی خرید و سکونت در چنین خانه‌هایی را از دست بدهند.

این جهش قیمت موجب افزایش تعداد مشتریان خانه‌های کوچک‌تر و ارزان قیمت شد. به همین دلیل در حال حاضر افراد زیادی در محله‌های مختلف تهران جستجو می‌کنند و به دنبال مناطق ارزان‌قیمت برای خرید خانه یا اجاره آپارتمان هستند.

ارزان‌ترین محله‌های تهران در بازار مسکن را بشناسید

همانطور که می‌دانید مناطق شمالی تهران مانند فرمانیه، زعفرانیه، قیطریه، الهیه و تجریش از گران‌قیمت‌ترین محله‌های تهران محسوب می‌شوند. علت گرانی خانه‌های این مناطق را علاوه بر موقعیت جغرافیایی می‌توان در معماری، متراژ و امکانات موجود در خانه‌ها دانست.

علاوه بر این بخشی از محله‌های شمال شرق و شمال غربی هم در گروه خانه‌های لوکس و گران قرار دارند. از معروف‌ترین این محله‌ها هم می‌توان به شهرک غرب، سعادت‌آباد، پاسداران، دروس و جردن اشاره کرد. هر چه از شمال تهران به سمت جنوب آن حرکت کنید قیمت خانه‌ها کمتر خواهد شد. به طوری که محله‌های جنوب شرق، جنوب غرب و جنوب به ترتیب ارزان‌ترین محله‌های تهران برای سکونت هستند. در بین مناطق ۲۲ گانه‌ شهرداری، مناطق ۱۵، ۱۶، ۱۷، ۱۸، ۱۹ و ۲۰ را می‌توان در همین گروه قرار دارد. در ادامه بعضی از محله‌های ارزان را بررسی خواهیم کرد.

شوش: این محله یکی از قدیمی‌ترین مناطق شهر تهران است که از سال ۱۳۰۶ رشد کرد. این منطقه رونق سابق خود را از دست داده و یکی از مناطق منزوی پایتخت به حساب می‌آید. قیمت یک خانه‌ نوساز ۶۴ متری در این محله با دو اتاق خواب، پارکینگ، انباری و آسانسور حدود ۲۸۰ میلیون تومان است. همچنین یک خانه‌ ۸۰ متری ۱۰ ساله در محله‌ شوش مجهز به ۲ اتاق خواب، پارکینگ موتور، انباری و آسانسور برابر با ۴۰۰ میلیون تومان برآورد شده است.

کهریزک: از جنوبی‌ترین محله‌های تهران می‌توان به کهریزک اشاره کرد. این منطقه گرچه از نظر شهرداری بخشی از تهران محسوب می‌شود، اما در عمل باید گفت در حومه‌ تهران واقع شده است و خانه‌های ارزان قیمتی دارد. به طوری که خانه‌ای ۸۰ متری و نوساز در این محله با دو اتاق خواب، پارکینگ، انباری و آسانسور حدود ۳۱۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است. خانه‌ نوساز دیگری هم با متراژ ۱۰۰ متر در این محله دارای دو اتاق خواب، پارکینگ، انباری، آسانسور و حیاط اختصاصی ۲۰ متری مبلغی برابر با ۴۱۰ میلیون تومان دارد.


اگر دنبال خانه‌ای ارزان‌قیمت در جنوب غربی تهران هستید، محله‌ شادآباد در منطقه‌ی ۱۸ شهرداری را فراموش نکنید. این محله گرچه از نظر امکانات رفاهی نسبت به مناطق دیگر تهران شرایط مطلوبی ندارد، اما در عوض خانه‌هایی خوش ساخت، مجتمع‌های مسکونی با کیفیت و البته قیمت مناسب دارد. به همین دلیل برای افرادی که دنبال خانه‌ای ارزان هستند، محله‌ شادآباد می‌تواند انتخاب معقولی باشد. یک خانه‌ ۵۵ متری دو خوابه، ۱۰ سال ساخت در این محله قیمتی در حدود ۳۵۵ میلیون تومان دارد. علاوه بر این خانه یک خانه‌ ۱۰۵ متری با دو اتاق خواب، پارکینگ، آسانسور، انباری، بالکن و دو سرویس بهداشتی در حدود ۵۹۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است.

گران ترین شهرهای کشور در حوزه ساختمان

طبق گزارش مرکز آمار شهر‌های تهران، اصفهان، کرج، مشهد و تبریز به ترتیب گران‌ترین شهر‌های ایران را تشکیل می‌دهند. شهر تهران به دلیل پایتخت بودن و میزان تمرکز بالای امکانات رتبه‌ نخست را دارد. شهر اصفهان نیز به دلیل میزان اشتغال ناشی از گردشگری و توریسم و همچنین سطح رفاه شهری در وضعیت مطلوبی قرار دارد. شهر کرج نزدیک پایتخت است و از امکانات رفاهی مناسب بهره مند است. از طرفی فاصله‌ آن تا پایتخت سبب شده که مشکلاتی از قبیل آلودگی هوا و ترافیک در آن کمتر باشد و همین مسئله باعث شده تا به موقعیتی ممتاز از نظر مسکونی تبدیل شود.

شهر مشهد به خاطر همجوار بودن با حرم مطهر امام رضا (ع) هر سال پذیرای تعداد بالایی از زائران و توریست‌های داخلی و خارجی است و همین مسئله برای ساکنان این شهر درآمدزایی بالایی را به دنبال دارد. همچنین توسعه‌ فضای شهری و تأسیس مرکز خرید‌های بزرگ بر قیمت مسکن در این شهر تأثیر گذاشته است. شهر تبریز نیز از دیرباز مورد توجه حاکمان ایران بوده و در مقطعی از تاریخ نیز پایتخت بوده است. تبریز شهری توسعه یافته با موقعیت‌های صنعتی، تجاری و کشاورزی بالا است و بسیاری از کارخانه‌های بزرگ کشور در آن قرار گرفته‌اند.

اگرچه قیمت مسکن در هر شهر نسبت به مناطق مختلف متفاوت است، اما به طور کلی می‌توان گفت که متوسط هزینه‌های مسکن در شهر‌های گران قیمت از متوسط هزینه در شهر‌های دیگر بسیار بالاتر است. به طوری که در این شهر‌ها هزینه‌های مربوط به خرید یا اجاره مسکن به طور میانگین حدود ۶۰ درصد از درآمد‌های خانواده‌ها را به خود اختصاص داده است. این در حالی است که در شهر‌های دیگر مسکن ارزان قیمت به میزان بیشتری وجود دارد و حدود ۲۰ درصد از درآمد خانواده‌ها را به خود اختصاص می‌دهد.

شهر‌هایی با مسکن ارزان قیمت کدامند؟

شهر ایلام رتبه‌ اول را در بین شهر‌های ارزان قیمت، به خود اختصاص داده است. قیمت مسکن در ایلام به طور میانگین حدود نصف قیمت مسکن در شهر تهران است و همین مسئله سبب شده تا افرادی که به دنبال خانه ارزان قیمت در شهر‌های دیگر هستند، به ایلام به عنوان یکی از گزینه‌ها فکر کنند. همچنین شهر‌های یاسوج در استان کهگیلوی و بویر احمد، بیرجند در خراسان جنوبی و بوشهر در استان بوشهر نیز از دیگر شهر‌های ارزان قیمت هستند.

یکی از عواملی که سبب می‌شود تا خانه ارزان قیمت در برخی از استان‌ها بیشتر وجود داشته باشد، میزان معامله‌ مسکن است. در استان‌های پرجمعیت معمولا میزان معامله بالاتر است و تقاضای بیشتری برای مسکن وجود دارد؛ به همین دلیل هزینه‌های مسکن در این شهر‌ها نسبت به شهر‌هایی با جمعیت کم، بیشتر است. به طور کلی برای شهر‌های ارزان قیمت نمی‌توان یک آمار دقیق ارائه داد؛ زیرا تعداد این شهر‌ها بسیار زیاد است و هزینه‌های مربوط به مسکن در آن‌ها اختلاف بسیار کمی دارد.

چه عواملی سبب گرانی یا ارزانی شهر‌ها می‌شوند؟

قیمت زمین

یکی از اصلی‌ترین مواردی که بر قیمت مسکن تأثیر می‌گذارد، قیمت زمین است. شهر‌هایی که در آن‌ها زمین‌های مسکونی بیشتری وجود داشته باشد، مسکن ارزان قیمت نیز در آنجا بیشتر یافت خواهد شد. معمولاً در شهر‌های بزرگ زمین با کاربری مسکونی کمتر وجود دارد و زمین‌ها عمدتاً توسط سرمایه‌داران خریداری شده و دارای کاربری تجاری هستند. به همین دلیل تعداد مسکن ارزان قیمت در این شهر‌ها کمتر است.

میزان توسعه‌یافتگی

همچنین توسعه‌یافتگی شهر‌ها نیز بر وضعیت قیمت مسکن تأثیرگذار است. زندگی در شهر‌هایی که جمعیت بالاتری دارند، به دلیل توسعه‌ زیرساخت‌های شهری از رفاه بیشتری برخوردار است و همین مسئله قیمت مسکن را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد. این در حالی است که در شهر‌های با جمعیت کم به دلیل عدم وجود برخی نیازها، مشاغل مربوط نیز شکل نمی‌گیرند و در نتیجه افراد برای رفع نیاز‌های خود در زمینه‌های مختلف مجبورند به شهر‌های دیگر مسافرت و یا حتی مهاجرت کنند.

وجود امکانات

وجود امکانات دیگر مانند فرصت‌های آموزشی و امکانات رفاهی، گردشگری، زیرساخت‌های شهری از جمله عواملی هستند که بر قیمت مسکن تأثیر می‌گذارند. ذکر این نکته ضروری است که وقتی از مسکن ارزان قیمت و یا شهر‌های دارای خانه ارزان صحبت می‌کنیم، لزوماً به این معنی نیست که وضعیت کلی زندگی در این شهر‌ها نامناسب است؛ بلکه منظور اشاره به تفاوت‌های شهرهاست و طبیعی است که افراد مختلف برحسب نیاز‌های خود محل سکونتشان را انتخاب می‌کنند.

ثبات اقتصادی

البته به تمام عوامل بالا باید وضعیت ثبات اقتصادی را نیز اضافه کرد. در کشور ما با تغییر سیاست‌های مسکن در دوره‌های مختلف قیمت مسکن دستخوش تغییرات گوناگون می‌شود و مسائلی مانند دستمزد کارگران و قیمت مصالح ممکن است در منطقه‌ای نسبت به منطقه‌ دیگر تفاوت داشته باشند. حتی گاهی ممکن است مسکن ارزان قیمت در یک استان به دلیل احداث یک کارخانه یا پالایشگاه به مسکن‌ گرانی تبدیل شود؛ بنابراین توجه به وضعیت لحظه‌ای بازار نیز مهم است و افراد متقاضی مسکن قبل از هر اقدامی به منظور یک برآورد درست باید اطلاعات بروز را از نهاد‌های مربوط جویا شوند.


بیشتر بخوانید: گره کور بازار مسکن در دست افزایش تسهیلات/حداکثر مدت بازپرداخت اقساط وام مسکن ۱۵ سال است


کاهش قیمت مسکن

 مصطفی قلی خسروی رئیس اتحادیه مشاوران املاک استان تهران در گفت و گو با خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه نمی‌توانیم مناطق تهران را ایالت بندی کرده و مناطق ارزان قیمت را مشخص کنیم، گفت: خوشبختانه در یکی ۲ ماه گذشته قیمت مسکن به ویژه در حوزه اجاره کاهش چشمگیری یافته است.

او در ادامه گفت: راه اندازی پویش موجران با انصاف توانست در بازار مسکن بسیار موثر باشد و زمینه ساز کاهش قیمت چشمگیر مسکن شود.

خسروی افزود: تمامی مناطق تهران در بازار اجاره کاهش ۱۵ تا ۲۰ درصدی داشته و بازار خرید مسکن هم در مقایسه با ماه‌های پایانی سال گذشته کاهش ۲۰ درصدی داشته است.

کاهش ۱۵ درصدی نرخ اجاره‌بها در مناطق ۲۲ گانه تهران

خسروی گفت: نرخ اجاره در مناطق ۲۲ گانه تهران ۱۰ تا ۱۵ درصد کاهش یافته و همچنین نرخ خرید و فروش هم با گفته‌های وزیر راه و شهرسازی شیب نزولی گرفته است.

خسروی با بیان اینکه طی یک ماه گذشته و همزمان با صحبت‌های وزیر راه و شهرسازی مبنی بر اینکه فعلا خانه نخرید، قیمت‌های مسکن به ویژه در تهران کاهش یافته است، گفت: با بازرسی‌های صورت گرفته از تمامی مشاوران املاک، آمار‌ها نشان دهنده کاهش قیمت به ویژه در بازار اجاره است.

او با بیان اینکه در منطقه ۲ تهران قیمت اجاره ۳ تا ۵ میلیون تومان کاهش یافته است گفت: در منطقه ۴ تهران قیمت‌های اجاره ۱۵ تا ۲۰ درصد و قیمت خرید و فروش ۱۵ تا ۲۰ درصد کاهش یافته است.

رئیس اتحادیه املاک استان تهران به منطقه ۱۰ تهران هم اشاره کرد و گفت: در این منطقه قیمت‌های خرید و فروش ۸ درصد و قیمت‌های اجاره ۱۰ درصد کاهش داشته و در منطقه ۷ هم قیمت اجاره ثابت، اما قیمت‌های خرید و فروش ۱۵ درصد کاهش داشته است.

قلی خسروی درباره منطقه ۸ تهران هم گفت: در این منطقه اجاره بها  ۲۰ تا ۳۰ درصد افزایش یافته، اما قیمت‌های خرید و فروش ۱۵ درصد کاهش یافته است.

وی با اشاره به اینکه در منطقه ۱۱ قیمت‌های اجاره افزایش یافته است گفت: آمار‌ها نشان می‌دهد که قیمت‌های خرید و فروش ۱۵ درصد کاهش یافته است.

رئیس اتحادیه املاک استان تهران تاکید کرد: در منطقه ۹ تهران قیمت‌ها در حوزه اجاره ثابت بوده، اما در حوزه خرید و فروش ۱۵ درصد کاهش داشته است.

قلی خسروی درباره منطقه ۱۲، گفت: قیمت‌های اجاره در این منطقه ثابت بوده، اما قیمت‌های خرید و فروش ۱۵ درصد کاهش داشته است.

کاهش ۳۰ درصدی اجاره در تهران تا چند ماه آینده

حسام عقبایی نایب رییس اتحادیه املاک استان تهران در گفت و گو با خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه طبق پیش بینی‌ها تا پایان شهریور ماه قیمت مسکن کاهش می‌یابد گفت: رکود و کاهش قدرت خرید متقاضیان باعث شده که قیمت مسکن روند نزولی به خود بگیرد و همین امر باعث می‌شود که قیمت آپارتمان در برخی از نقاط تهران در نیمه دوم سال در واحد‌های زیر ۱۵۰ متر بین ۱۵ تا ۳۰ درصد کاهش یابد.

او اظهار کرد: در نیمه دوم سال رکود در بازار مسکن عمیق‌تر می‌شود به طوری که در ربع قرن گذشته بازار مسکن چنین رکودی را تجربه نکرده است.

عقبایی با اشاره به اینکه در یک سال گذشته شاهدکاهش حجم معاملات مسکن تا ۷۸ درصد بوده‌ایم گفت: پیش بینی می‌شود تا یک ماه آینده کاهش معاملات مسکن به مرز ۸۰ درصد هم برسد و این میزان در شهر تهران نسبت به سایر شهر‌ها بیشتر است.

او ادامه داد: مناطق ۱۸،۱۹ و ۲۱ در تهران ارزان هستند و کمبود تقاضا و افزایش عرضه باعث شده قیمت‌ها در این مناطق مناسب‌تر باشد.

عقبایی گفت: تا چند ماه آینده شاهد کاهش ۳۰ درصدی اجاره در تهران خواهیم بود.

سمنان شهری ارزان برای خانه دار شدن

ایرج رهبر دبیر انجمن انبوه سازان کشور در گفت و گو با خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه استان سمنان در مقایسه با سایر شهر‌ها ارزان‌ترین شهر در بخش اجاره و خرید و فروش به شمار می‌رود گفت: کم جمعیت بودن، وجود تعادل بین عرضه و تقاضا و تولید مناسب مسکن باعث ایجاد ثبات قیمتی در حوزه اجاره و خرید فروش مسکن در این شهر شده است.

براساس این گزارش وجود خانه‌های ارزان در برخی مناطق تهران و یا سایر شهر‌ها می‌تواند آرزوی خانه دار شدن را برای بسیار از جوانان برآورده کند. انتظار این است دولت و وزارت راه وشهرسازی با اتخاذ تدابیری درست و ایجاد تعادل بین عرضه و تقاضا زمینه خانه دار شدن را برای تمامی جوانان فراهم کند.

گزارش از محبوبه کباری

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
انتشار یافته: ۹۵
در انتظار بررسی: ۰
محیا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۱
سلام،دوست عزیز ک میگی منطقه ۲ تهرانی و خونه بی کیفیت گرونتره بنظرتون مسکن بر چه اساسی قیمت گذاری میکنن۰به خونه یا منطقه و قیمت زمین وقتی بالا شهر یک متر زمینش خدا تومنه، پس مسکن چ با کیفیت چه بی کیفیت گرونتره تا مناطق پایین تهران
مسعود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۱
کی گفته ارزونه خونه زیر متری پنج میلیون نیست
یارحسینی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۱
فکر کنم ایلام نسبت به خیلی از شهرهای دیگر که کلان سهر هستند گرانتر است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۱
سلام علیکم گرونی و ارزونی طرز فکر نگرش ماست /ذکر موقع وضو گرفتن اللهم اغفرلی ذنبی و وسع لی فی داری و وسع لی فی رزقی رو روزانه 100 بار بخون الله تعالی خونه بزرگ عطا میکنه
محفوظ
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۱
خونه همه شهرهاگرون شده واین ازبی تدبیری دولته
ناشناس
|
United Kingdom
|
۰۸:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۱
الان من 16 تومن از 20 تومن پول رهن صابخونه رو دادم. برای 4 تومن دیگه که هنوز 5 روز ازش نگذشته میخواد خونه رو تخلیه کنه. طرف حدد 90 سالشه فرهنگی هم بوده با بنگاهی که مستاجرشه سرمون الکی کلاه رفت ، انصافه؟ خدا لعنت کنه باعث بانی این گرونیارو
ابراهیم پهلو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۱
تنها خانه ارزان خانه اخرت در روستاهای دورافتاده میباشد ودیگر هیچ.
ناشناس
|
Netherlands
|
۰۷:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۱
تهران دیگه جایه زندگی نیست ،آلودگی هوا کشنده است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۱
سلطان آباد تهران خیلی ارزونه......
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۱
بوشهر!!
ما ااستان بوشهری هستیم؛همه چیزگرون شده؛تا نری جایی زندگی نکنی نمیدونی چه خبره اونجا!
خدا به هممون کمک ورحم کنه.
ناشناس
|
Netherlands
|
۰۳:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۱
ایلام کجاش ارزونه؟ آپارتمانش شده ۸۰۰ میلیون ....ایلامیا میان تهران و کرج خونه میخرن....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۱
خانه ارزان وجود نداره خیالتون راحت
پروین صادقی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۱
به نظر من پایتخت رو ببرن شهری دیگر تهران مسکن و اجاره خیلی پایین تر سمنان یا ایلام میشود امیدوارم بزودی این تصمیم انجام بشه واقعا افت قیمتها میاد پایین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۱
انشالله زندگی عوامل گرانی ملک واملاک وکلیه وسایل نابودبشه. انشالله
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۱
چرا کسی شهر شمالی رو نمیگه که قیمتا وحشتناکه. هم اجاره وهم کل لوازم مصرفی ولوارزم زندگی. دیگه خونه به مستاجر نمیدن میزارن شبی اجاره ای.. افراد عادی چه گناهی دارن سود به جیب هتل دار و سوییت دار وبقیه میره و چوبشا افراد عادی میخورن. شهر شمالی که گرونیشون بیداد میکنه و مخارج وهزینه زندگی توش از تهران گرونتره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
هروز بابت گرانی مصالح و مسکن ارزوی مرگ می کنم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
انفجارقیمت ها، نتیجه بی تدبیری دولت تدبیر
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
تو از کجایی وحقوقت چقدره که همچین راحت میگی ارزونه فلان جا350میلیون ...الان 10میلیون برای من کار یک میلیارد رو انجام میده...وقتی یک کشاورز درامدش در سال به 15میلیون هم نمیرسه اون اقا باید بگه دهاتی اگر همین دهاتی ها نباشند تو هم باید از گرسنگی بمیری
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
سمنان من جند سال زندگی کردم آخرش انداختم آمدم د رست که خونه ارزان است ولی از نظر جنس گرانترین شهر ایران خونه هم که میبینی ارزان است بخاطر بدی آب وهوای وکم جمعیتی آن است
تهرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
والا سمنان تو یه جای معمولی و نه بالا شهرش قیمت هر متر آپارتمان نوساز، که زیر صد متر هم دیدا نمیشه، پنج ملیونه. این ارزانیه؟؟؟؟
استاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
سمنان چه خبره
سمنانو ول کن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
آقای مسئول! لازم نیست توی تهران یا هر شهر دیگه قیمت مسکن را منطقه ای کنید بلکه باید یک لیست (اصطلاحا چک لیست) از معیارهای یک خانه نرمال تهیه کنید و بر اساس قابلیتهای هر واحد مسکونی امتیاز واحد رو بر اساس آیتمهای این لیست مشخص کرد. در اینصورت قیمت نرمال آن واحد محاسبه میشه حالا میخواد بالاشهر باشه یا پایین شهر. من الان بلوار مرزداران تهران (منطقه 2 تهران) میشینم، به جرأت میتوانم بگویم که خیلی از واحدهای این منطقه ارزش این قیمتها را ندارند و واقعا بی کیفیت هستند در حالیکه واحدهایی در مناطق پایینتر دیده ام که به مراتب باکیفیت تر هستند اما ارزانتر! خیلی از این گرانیها متناسب با اسم منطقه شده متاسفانه در حالیکه واقعا ارزش واقعی آن به وضوح پایین تر است و مردم دارند پول اسم را میدهند نه پول کیفیت!
مسعود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
سلام نوشته بوشهر شهر ارزونیه, بوشهر کجاش ارزونه خونه از متری 3 میلیون شروع میشه تا متری 9 تا 10 تومن کرایه هم وحشتناک
Ali
|
Germany
|
۱۹:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
سلام من به ۷۴متری دارم ط اول
۲۰سال ساخت۳۳۰تومن.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
اسلامشهر ارزونه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
فقط سمنان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
من شنیدم در شهریزد خانه زمین وکرایه خانه ارزان است آیا درست است
ضا چارلی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
سلام
قابل توجه عزیزان و گزارشگر محترم
بنده یک انبوه ساز بودم به دلیل گرانی مصالح دیگر قادر به ساخت نیسم، اینقدر وعده و وعید به مردم ندهید
اگر چیزی همقیمتش موقتاپایین بیاید صرفا به خاطر انتخابات آتی است مسئولین محترم هم از این وعده های پوپولیستی دست بردارند
مسئله ایلام و تهران و سمنان نیست تمام ایران تحت فشارند

ا
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
گرانی مصالح میلگرد سیمان واجر و کاشی اون هم تولید داخل خودمان کاری کرده که ساخت و ساز هم نمیشه کرد همش قول وعید های دروغ میشنویم این از کارت اعتباری مصالح این هم از ارزونی مسکن بخدا مردم تحت فشارند حداقلش فکری به حال گرانی مصالح بکنید
حسین
|
Netherlands
|
۱۶:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
ایلام قیمتاش وحشتنااااااک ۰از کرمانشاه که کلان شهر خیلی مسکنش گرونه
مریم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
فکر نکنم امار درستی باشه آمارهای چن روز پیش ک میگفت ایلام گرانتر از همه جا!!! جوری ک ما از دادستان محترم ایلام خواهش کردیم مستقیما ب این قیمتهای افسارگسیخته مسکن ورود کنن هم اجاره بها اینجا بالاست هم قیمت مسکن...الان یه خونه ۵۰ متری تو منطقه پایین قیمت ۲۵۰میلیونه فکر نکنم این نشونه ارزونی ایلام باشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
خدا کند گرون بشه که هر چی میکشیم از دست تهرانی ها هست خوب نمایندگان لیستی انتخاب میکردین بدون تحقیق
پاسخ ها
حسینی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
تهرانی نمونده شما شهرستانی ها کل تهران گرفتید
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
سلام،سمنان اگه بخاطر کار،ووجود شهرک صنعتی نباشه اصلا جای زندگی نیست،نه آب آشامیدنی خوبی داره ،اگه بخاطر کار نباشه خونه اونجا متری هزار هم زیاده
ناشناس
|
United States
|
۱۵:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
سمنان فقط خونه ارزون ولی از نظر تفریح و خرید افتضاح
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
سمنان یعنی ارزان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
سمنان كجا ارزونه تو ي سال 3 برابر اجاره خونه بيشتر شده كي گفته ارزوني
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
فکر کنم حالت خوش نیست دادا.ایلام ارزونه؟!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
بوریم سمنان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
ما سمنان زندگی می کنیم خیلی خوبه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
سمنان ارزان ترین شهر ایران
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
سمنان خیلی ارزان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
سمنان ارزونیه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
سمنان همه چی ارزان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
بی زحمت تو این شهرهایی که میگید ارزون هست شغل ایجاد کنید نامرده هر کی نره.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
سمنان خانه ارزان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
سمنان ارزان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
سمنان ارزان ترین شهر ایران
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
بیاید سمنان اینجا اجاره ماهی 500 تومن خرید هم متری 500 تومن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
اینجا سمنانه ینی شهری که
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
این مردم چه گناهی کردن که اینجوری دارید دورخودشان میچرخینشون تا کــــــــــــــــــــــی، بعضی هاشون داره زندگیشون ازهم میپاشه، بعضی هاشون دارن طلاق میگیرن، بعضی هاشون دارن خودکشی میکنند، بعضی هاشون دارن دستشون جلوی دیگران دراز می کنند، بعض هاشون معتاد شدن از فقر بی خانه مانی بدبختی بکاری بیچارگی و....
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
خداوکیلی دمت گرم خداپشت پناه ات باشد هروز سلامت موفق پیرو باشی حرف دل این دور زمانه مردم را میزنی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
میخام خونمو بیارم سمنان ولی کارم تهران شب برم صبح برگردم مرگ برام شده ارزو
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
کی گفته ایلام ارزانه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
تهران جای زندگی نیست بیاید سمنان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
دست از تهران بردارید جای زندگی نیست بیاید سمنان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
سمنان اجاره ماهی 500 هزار
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
سمنان خونه متری 500 هزار
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
بریم سمنان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
سمنان خیلی خلوت و آروم و پاک و تمیزه هوای پاک و سالم بیاید سمنان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
سمنان کوچک ترین خلوت ترین کم جمعیت ترین شهر ایران
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۵:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
ساعت 8 به بعد تو خیابونا کلاغ پر نمیزنه ، روزای تعطیل غم عالم رو دلت میشینه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
بیاید سمنان خیلی ارزونه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
ما تهرانی هستیم ساکن سمنان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
ما تهرانی هستیم ولی به دلیل گرونی از 15 سال پیش تا حالا ساکن سمنان هستیم تازه 2 ساله تونستیم یه خونه 60 متری سمنان بخریم 30 تومن که الان شده 120 تومن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
بیاید سمنان خونه اجاره کنید خیلی ارزونه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
بیاید سمنان زندگی کنید خیلی ارزونه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
من خونمونو میفروشم یه میلیارد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
منم خونه در شهرستان بدون امکانات رومیدم 4 میلیارد
در حال حاضر این حرف اصلا عجیب نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
بیاید سمنان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
من 2 سال پیش یه آپارتمان 60 متری خریدم تو سمنان 30 تومن الان شده 120 تومن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
در ترکیه میشه با 200 تومن یه خانه لوکس ولاکچری خرید.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
چگونه بیشتر توضیح بده در کدام شهرهای ترکیه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
مشکل مسکن در تهران یه راه داره و اونم اینه که همه دلال ها و اونهایی که مشکل درست کردند و باعث گرانی شدند را تحویل قوه قضاییه بدید.
بعد هم برای شهرستانی ها گران تر حساب کنید تا هر چی از دهاتش پا نشه بیاد تهران
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
از نظر دادنت معلومه ک خیلی ادم باشعوری هستی و تهرانی اصیل
مصطفی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
سلام عزیزم...من یه دهاتی ام که تو تهران زندگی میکنم.اگه خودت تهرانی اصیل هستی باید توجه کنی که همین دهاتی ها جمع شدن و سرمایه و نیروی انسانیِ لازم رو فراهم کردن که شهر شما آباد بشه شهر تورو پایتخت کردیم خودمونم ساختیمش اما اگه خودتم دهاتی هستی پس سکوت کن
دهاتی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
ببینم خودت کجایی هستی که اصل و نصبت رو فراموش کردی
سالی چقدر هزینه میکنی که بری دهاتا گردش و تفریح کنی
ستاره
| United States |
۱۲:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
من افتخار میکنم شهرستانیم و تهران ساکنم. معلومه خیلی عقده داری ک اینطور ب شهرستانیا و دهاتیا میگی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
تهران قبلا معروف ترین جاش شهر نو بود
علی محرابی
| United Kingdom |
۱۴:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
#من یک دهاتیم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
تهران قبلا دهات بوده.حتی اگه تهرانی اصیل هم بودی یعنی اجدادت کشاورز بودن
جواد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
دعوا نکنید شیراز پایتخت بعدی ها کاکو.....تهران و شهر های دیگه کنار شیراز و شهرستانهای استان فارس ناز بخدا قدم همه ایران روی چشم با اجازه بزرگان شیراز مثل سعدی و حافظ و کوروش و....
123
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
بغل گوش ما ترکیه بهترین آب و هوا بهترین امکانات با اعطای ویزای شهروندی فقط 199 میلیون
با این پول توو شهرستان های ایران نمیشه خونه خرید چه برسه به تهران
ایرانی ها خودشون به خودشون رحم نمیکنن
پاسخ ها
علی22222
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
عزیز جان ترکیه مثل مملکت ما هرکی هرکی نیست که خونه به نامت بزنن
خیلی ها با خرید همچین املاکی بدبخت شدن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
گسترش افقی پایتخت را بسمت رشته کوههای البرز و بیابان‌های جنوب ،برای مقابله با خطرات احتمالی و مخاطرات طبیعی ،مد نظر داشته باشید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
توسعه و گسترش پایتخت به شمال و جنوب را جدی بگیرید.
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
سلام.میگین ایلام رتبه اول ارزانی مسکن رو داره ایا یکی از شهرهای دورافتاده کشور که ازلحاظ رفاه اجتماعی فقط هفت هشتا اتوبوس خط واحد داخل شهری داره وبعضی از خیابانهایش هنوز تیرچراغ برق ندارن چجور باید قابل مقایسه با پایتخت باشه بعدش یه واحد پارتمان 60 متری تو حومه شهرایلام اجارش تقریبا 40 میلیون پیش با ماهی 700 هزاره این کجاش ارزانه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
میریم سه ماه دیگه میاییم دنبال خونه که قراره سی درصد ارزون بشه!!!!نوشدارو بعدمرگ سهراب یا وعده پوچ!!!!فصل جابجایی از دوماه پیش شروع شده نه از دوماه دیگه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
شهرهایی کوچک چنان گران شده که از تهران زدن جلو ...کسی هم کاری به کارشان نداره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
چندین بار هست دارم دادمیزنم ای هورا مصالح ارزان قیمت دراختیارمان بذارید تا قیمت مسکن واجاربها بیاد پایین،چند ماه پیش قول دادند وزیر این کار به زودی اجرا میشه و کارت اعتباری مصالح در اختیارتان قرار میدیم پس چی شد کسی نیست پیگیر ماجرا باشه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
دولت ما می خواهد با سود18 درصد مردم را صاحب مسکن کنه خخخخخخخ با سود100درصد هم صااحب مسکن شان نمی کنی
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
عزیزان خبرنگار خواهشمندیم پیگیر این مورد که خود وزیر گفتند باشید (کارت اعتباری خرید مصالح) تشکر
خسته نباشی
|
United States
|
۰۸:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
"قیمت یک خانه‌ نوساز ۶۴ متری در این محله با دو اتاق خواب، پارکینگ، انباری و آسانسور حدود ۲۸۰ میلیون تومان است"

بیا یکی برای من پیدا کن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
مشهد رو هم بگین اینجا از تهران گرونتر شده
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
مشهد عشق من است
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر