کد خبر: ۷۰۴۲۹۹۲
گروه : سیاسی » مجلس
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۸
در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

حاجی‌بابایی: تخلفات محرز دولت در افزایش حقوق‌ها/ باید معلوم شود، چه کسی بند ۱۵۸ را به قانون اضافه کرده؟

عضو کمیسیون برنامه مجلس گفت: برخی افراد مجلس را دور می‌زنند و با نهادینه کردن بی‌قانونی حقوق میلیون‌ها کارمند حقوق بگیر را زیرپا می گذارند.


حمیدرضا حاجی‌بابایی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس  در گفت‌وگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه موضوع افزایش حقوق‌ها در سال ۱۳۹۸ قصه بی‌قانونی‌ها، تخلف‌ها، نابسامانی‌ها و بی‌عدالتی‌هایی است که خواسته و دانسته انجام می‌پذیرد، گفت: برخی از افراد مجلس را دور می‌زنند و بی‌قانونی را نهادینه می‌کنند، عده‌ای هم عامدانه و با تغافل و تساهل حقوق میلیون‌ها کارمند حقوق بگیر را که در زندگی روزانه خود با مشکلات عدیده‌ای مواجه هستند، زیرپا می‌گذارند و از نجومی بگیران حمایت می‌کنند.

او ادامه داد: این‌ها در همه بحث‌ها، استدلال‌ها و مصاحبه‌ها که انجام می‌دهند، اصرار بر تخلف دارند. مصاحبه‌های تشریفاتی بعضی از دوستان در مجلس یا دولت برای سرپوش نهادن به این تخلفات که با استناد و ادله محکم بار‌ها در جلسات و نشست‌ها به اثبات رسیده است.


بیشتر بخوانید: تخلفات دولت در افزایش حقوق‌ها و مصاحبه‌های حمایتی مبتکران بند ۱۵۸ محرز است


عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس اظهار کرد: در مصاحبه و گفتگو‌ها مصوبه مجلس را نظر شخصی حاجی بابایی برمی شمارند و به این وسیله می‌خواهند جاسازی بند موهوم و تقلبی خود ساخته را قانون جلوه دهند، همنوایی و هماهنگی این‌ها با نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه جالب است و به گونه‌ای عمل می‌کنند که به مردم القا نمایند که قانون درست اجرا شده در حالی که رئیس مجلس تصویب نامه دولت در حقوق نجومی را ابطال کرده است.

او افزود: کسانی که می‌گویند دولت قانونی عمل کرده است؛ همان دوستانی هستند که بند ۱۵۸ را به صورت غیرقانونی در قانون جاسازی کردند و دولت را در عمل به قانون مبسوط الید کردند؛ حال این بند مجوزی شده است برای افزایش ۵ میلیون تومان به حقوق‌های ۳۰ میلیون تومانی و ۴۴۰ هزار تومان برای کسانی که حداقل حقوق را می‌گیرند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس بیان کرد: این افراد نامه ریاست مجلس برای مصوبه افزایش حقوق‌ها توسط دولت را تفسیر جدیدی از ماده ۷۶ قانون مدیریت خدمات کشوری می‌دانند که حدود ۱۰ سال غیرقانونی اجرایی شده است و باعث حقوق مکتسبه شده بنابراین حقوق مکتسبه اعضای هیات علمی و قضات و... را ضایع می‌کنند، فارغ از این که این تفسیر باید ده سال پیش توسط آن‌ها انجام می‌شد، اما این موضوع، ارتباطی به پیگیری برای مساله اجرای جزء"ی" بند "الف"تبصره ۱۲ قانون بودجه ۱۳۹۸ ندارد.

او ادامه داد: بحث ما افزایش عادلانه و قانونی در سال ۹۸ است اگر چه این کار رئیس مجلس در جهت عدالت تخلفات دولت را آشکار کرد و پاسخ محکمی به تدوین کنندگان بند غیر قانونی ۱۵۸ و مصاحبه نوبخت مبنی براینکه دولت قانونی عمل کرده است، بود.

رئیس فراکسیون فرهنگیان با اشاره به عدم اجرای قانون توسط دولت خاطرنشان کرد: دولت قانون مجلس را اجرا نکرده و اکنون با همکاری افرادی در مجلس که راه را برای آن‌ها هموار می‌کنند به دنبال آن هستند تا خلاف قانون مصوب مجلس عمل کنند و با مصاحبه‌های مختلف تخلف محرز دولت را پوشش داده و به دنبال تثبیت این کار غیرقانونی و بی عدالتی هستند تا یک بار دیگر طعم شیرین عدالت را بر حقوق‌های زیر ۵ میلیون تومان حرام کنند.

او ادامه داد: موضوع نحوه پرداخت به دانشجو معلمان، رزمندگان معسر و ایثارگران از مصادیق بارز تخلف دولت در اجرای قانون است. کارکنان دولت اعم از شاغل و بازنشسته کشوری و لشکری کامل با چشم باز این مطالب را رصد نموده و بر همه پیچ و خم‌های گفتاری و رفتاری گویندگان و مصاحبه‌کنندگان آگاهی دارند که چگونه مهر تایید بر ظلم به کسانی می‌زنند؛ که حقوق آن‌ها زیر ۵ میلیون تومان است، به ویژه کسانی که از ۲.۵ تا ۵ میلیون تومان دریافتی دارند و اعتبار همسان‌سازی باز نشستگان مظلوم را در لابلای بند ناجوانمردانه ۱۵۸پنهان نموده و آب به آسیاب نجومی بگیران ریختند.

وی در پایان تاکید کرد: بالاخره بایدمعلوم شود، چه کسی بند ۱۵۸ را به قانون اضافه کرده و مجلس و ریاست محترم و دیگران را با مشکل مواجه کرده ودولت را در مسیر غلط هدایت کرده است.

انتهای پیام/

آخرین اخبار از افزایش حقوق ها

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۸
در انتظار بررسی: ۰
قاسم شیرزاد ینگی اباد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
اقای دکتر حاجی بابایی خداوند طول عرتان بدهد شما را به خون شهیدان قسم نگذارید حق ما ظایع شود خدا وکیلی کسان که زیر ۵ میلیون میگیرن در عذابن من که خودم ۳۰ سال خدمت و چندین بار در جبهه های جنگ تحمیلی شرکت کردم با خدای واحد حتی بدون هیچ دستمزدی کسی که میگه نزدیک انتخاباته اشتباه نکنید این بنده خدا یک ساله داد میزنه بابا دولت داره خلاف عمل میکنه کسی جوابگو نیست ما که منطزر زحمات شما هستیم خدا قوت
قاسم شیرزاد ینگی اباد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
خبری خوشی که اقای حاجی باباعی میدهد خداوند شما را یاری کند در صورتی که اگر این خبر درست باشه در واقع دولت ناجوانمردانه دراین زمان که تورم کمر قحوق بگیران وبازنشسته گان را خم کرده به دادمان برسد خود دولت هم میداند که تورم کمر شکنه هر روز عذر خواهی واعلام شرمندگی میکنند.
مربی پیش دبستانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
سلام شما رو به خدا دم به دم اعلام نکنید مربیان پیش دبستانی استخدام می شوند قانونی که اجرایی نمیشه اعلام کردنش چه فایده ای داره جز امیدوار کردن مربیان مظلوم که نه حقوق درست و حسابی دارند نه بیمه .
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
سلام اقای حاجی بابایی خدا خبرت بده واقعا با این تورم این حقوق همانطور که تا حالا بسبار شنیده و دیده اید کفاف نصف ماه هم نمیدهد کاری کنید تا دیر نشده یا با یه حکم دیگه مقداری به حقوق زیر پنج تومن اضافه کنید بخصوص فرهنگیان که مشکلات عدیده ای دارند حداقل رتبه بندی را اجرا کنید به حق و درست .ممنون ارزوی سلامتی برای مسوول دلسوز مردم
بارنشسته فرهنگی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
سلام اقای جاجی بابایی شمارو به خون شهیدت حق مارا از این بگیرید ماکه هرچه فریاد میرنیم توجه نمیکنن این حقوق کفاف ۱۵ روز ما رو نمیدهد با توجه به این گرونی وتورم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
خوب مردم چکار کنند .درحالی که نمایندگان مردم نمی توانند کاری انجام بدن .مردم بدبخت دردشون به کجا ببرن .
حسینی
|
Japan
|
۰۹:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
دکتر حاجی بابایی به قوه قضاییه اعلام کنید
عباس گودرزی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۹
سلام احتمالا نزدیک به انتخابات یک نفر مقصر معرفی می شود و تمام ، نه نانی به سفره ضعفا وارد می شود و نه کسی قدرت برگشت افزایش نجومی بگیر ها را دارد . این هم یک نوع تبلیغات است . و الا وقت تعیین کنید و طبق قانون زمان پاسخگویی و اعلام نتیحه را به مردم اعلام کنید .
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر