کد خبر: ۷۰۴۳۸۱۴
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۷

مدیرعامل فاوای شهرداری مشهد با اشاره به نقش پژوهشگاه ICT در فرآیند جمع‌آوری ارزیابی شهر هوشمند مشهد گفت: پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات ظرفیت‌ بالایی برای مجموعه‌های پایین‌دستی فراهم می‌کند.

ارتباطاتبه گزارش حوزه دنیای ارتباطات گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، محمدجواد رجائیان در خصوص تفاهم‌نامه اخیر خود با پژوهشگاه ICT اظهار کرد: تفاهم‌نامه همکاری سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد و پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات به‌منظور جمع‌آوری و تحلیل داده‌های مربوط به شاخص‌های عملکردی شهر‌های هوشمند برای شهر مشهد، به امضا رسید.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه در ابتدای راه قرار داریم و فاز اول این پروژه در حال پیشروی است، نمی‌توان ارزیابی نهایی از این تفاهم‌نامه ارائه کرد، اما با تکمیل اطلاعات، قطعا به نقاط خوبی دست خواهیم یافت.


بیشتر بخوانید: پژوهشگاه ICT؛ قطب روزآمد پژوهش های علمی فناوری اطلاعات/ شکوفایی استعداد نهفته افراد بواسطه پژوهشگاه


رجائیان با اشاره به نقش پژوهشگاه ICT در فرآیند جمع‌آوری ارزیابی شهر هوشمند مشهد گفت: حضور این پژوهشگاه از این حیث که یک نهاد حاکمیتی است، بسیار ارزشمند بوده و ظرفیت‌های بالایی برای مجموعه‌های پایین‌دستی فراهم می‌کند.

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد به مصداقی از این ظرفیت‌ها اشاره و اظهار کرد: به‌عنوان مثال ما به‌واسطه پژوهشگاه توانسته‌ایم با نهاد‌های رسمی و بین‌المللی ارتباط برقرار کنیم و از این رو پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، یک پل ارتباطی خوب به شمار می‌رود.

وی به یکی از روابطی که به‌واسطه پژوهشگاه مذکور ایجاد‌شده، اشاره کرد و گفت: اتحادیه جهانی مخابرات (ITU) یکی از نهاد‌های بین‌المللی بود که با همراهی و کمک پژوهشگاه ICT، موفق به تعامل شدیم و در حال حاضر نمونه‌های موفق شهر هوشمند مشهد، توسط کارشناسان و متخصصان این اتحادیه، در حال بررسی و ارزیابی است.

نقش مؤثر پژوهشگاه ICT در فرآیند جمع‌آوری ارزیابی شهر هوشمند مشهد

رجائیان در پاسخ به این سوال که آیا معیار و چارچوب ثابتی برای تعیین شاخص استاندارد شهر هوشمند در ITU وجود دارد یا خیر؟ گفت: ITU شاخص‌های استانداردی تعریف کرده است که تمام شهر‌ها از جمله مشهد، بر اساس آن ارزیابی می‌شوند.

به گفته مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد، در حال حاضر در فاز نخست این پروژه قرار داریم که بخش عمده‌ای از آن، بر عهده سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهر هوشمند مشهد است.

بر اساس این گزارش، اوایل تابستان ۹۸ بود که تفاهم‌نامه همکاری سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد و پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات به منظور جمع‌آوری و تحلیل داده‌های مربوط به شاخص‌های عملکردی شهر‌های هوشمند برای شهر مشهد، به امضا رسید. دکتر یزدانیان در حاشیه امضای این تفاهم‌نامه، بر ارتباط خوب ITU با این پژوهشگاه، تاکیدکرد.

انتهای پیام/

پژوهشگاه ICT؛ پل ارتباطی مجموعه‌های شهری با نهادهای رسمی و بین‌المللی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر