کد خبر: ۷۰۴۳۸۸۷
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۱
دستیار ویژه وزیر صمت مطرح کرد؛

نجفی گفت: رویکرد کنونی وزارت صنعت، معدن و تجارت بر اصل تفویض اختیارات و حمایت از عملکرد تشکل ها و انجمن های تخصصی استوار شده است.

 

رویکرد وزارت صنعت، تفویض اختیارات و حمایت از انجمن‌های تخصصی استبه گزارش  گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از شاتا، صادق نجفی دستیار ویژه وزیر صمت گفت: تشکل‌های اقتصادی بخش خصوصی از جمله اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی جزو با سابقه‌ترین تشکل‌ها و نماینده افراد زبده عرصه‌های مختلف تجاری، معدنی و صنعتی کشور هستند.

او ادامه داد: توجه به قابلیت‌های اجرایی و مشورتی این تشکل‌ها برای برون رفت از بسیاری از مشکلات چاره ساز بوده و این مجموعه‌ها می‌توانند علاوه بر بازوی مشورتی در حوزه اجرا نیز کمک شایان توجهی به بخش دولتی کنند.

نجفی افزود: تفویض اختیارات بخش دولتی به تشکل‌های بخش خصوصی همواره نتیجه بخش بوده و می‌توان در سایه اعمال دقیق وظایف نظارتی دولت، از توان بالای این مجموعه‌ها در انسجام بخشیدن به شکل خدمات قابل ارائه به مردم هم تسهیل قابل ملاحظه‌ای ایجاد کرد.

دستیار ویژه وزیر صمت بیان کرد: رویکرد کنونی وزارت صنعت، معدن و تجارت بر اصل تفویض اختیارات و حمایت از عملکرد تشکل‌ها و انجمن‌های تخصصی استوار شده است.

او ادامه داد: با تاکید شخص وزیر صنعت، معدن و تجارت و پیرو جلسات کارشناسی مکرر در سطح وزارتخانه انتقال برخی اختیارات در دستور کار وزارت صمت قرار گرفته است.

نجفی تصریح کرد: در این خصوص ماموریتی برای معاونت طرح و برنامه وزارت صمت تعیین شده است که بر مبنای ظرفیت‌های تخصصی تشکل‌ها و انجمن‌ها امور قابل تفویض با آن‌ها واگذار شود.

این مسئول تاکید کرد: البته هم در نحوه واگذاری و هم در مرحله مسئولیت پذیری و پاسخگویی الزامات قانونی و نظارت‌های دقیق بر نحوه عملکرد تشکل‌ها هم مورد توجه وزارت صنعت، معدن و تجارت خواهد بود.


بیشتر بخوانید:مدیریت کار آمد تحریم ها را نا کار آمد کرد


مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در شرایط کنونی کشور فعالسازی همه ظرفیت‌ها برای عبور از مشکلات تحریم یک ضرورت بوده و خوشبختانه تشکل‌های اقتصادی بخش خصوصی در سایه ۴۰ سال تجربه انواع محدودیت و ممنوعیت‌های خارجی، راهکار‌های خوبی هم برای گذار از شرایط تحمیلی موجود می‌دانند که حتما باید این فرصت‌ها و تجربیات بکار بسته شوند.

نجفی ادامه داد: امروز دیگر امکان فرصت سوزی وجود ندارد و باید بدور از هر گونه شعار زدگی، در عمل باید توان و قدرت هر دو بخش خصوصی و دولتی را کنار هم تجمیع کنیم و با هم افزایی، همکاری و همراهی بیشتر تا حد ممکن مشکلات اقتصادی کشور را به حداقل برسانیم.

انتهای پیام/

فعالسازی همه ظرفیت ها برای عبور از مشکلات تحریم یک ضرورت است

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر