کد خبر: ۷۰۴۴۴۹۸
گروه : گیلان » رشت
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۸

در حال حاضر شورا‌های اسلامی در کنار وظایف قانونی خود نقش موثری در تنویر افکار عمومی برای تقویت وحدت و جذب مشارکت‌های اجتماعی دارند.

به گزارش خبرنگار  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از رشت، ارسلان زارع سرپرست استانداری گیلان در دیدار با اعضای شورای اسلامی استان گیلان همه موضوعات عمرانی، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و دیگر مباحث توسعه محور در روستا‌ها و شهر‌ها را از مهمترین مسائل مرتبط با حیطه شورا‌های اسلامی خواند و گفت: شورای اسلامی بستر مناسبی برای بررسی همه‌ی این موضوعات است که می‌تواند با خرد جمعی مورد بررسی و چاره جویی قرار گیرد.

او با بیان اینکه امروز شاهد استمرار رشد و بالندگی شورای اسلامی در نقاط مختلف کشور هستیم، تصریح کرد: در حال حاضر شورا‌ها در کنار وظایف قانونی خود نقش موثری در تنویر افکار عمومی برای تقویت وحدت و جذب مشارکت‌های اجتماعی دارند لذا با توجه به برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال‌جاری باید از ظرفیت این شورا‌ها به صورت مطلوب بهره‌مند شد.

او همچنین شورا‌های اسلامی را منبع قابل اعتمادی برای اعلام ظرفیت‌ها و توانمندی‌های موجود در استان و نیز بیان مشکلات هر منطقه اعلام کرد که از یک سو از نیازمندی‌های جامعه شناخت خوبی دارند و از سوی دیگر به مصالح نظام، سیاست‌ها و برنامه‌های دولت، عملکرد مسئولان و محدودیت‌های منابع آشنایی دارند.

زارع بر لزوم ارائه پیشنهاد‌های توسعه محور، نظارت گری و بیان انتقادات سازنده از اجرای طرح‌ها توسط اعضای شورا تاکید کرد و گفت: هم افزایی و تعامل جمعی موجب پدید آمدن نتیجه مطلوب در همه بخش‌ها خواهد بود.

در ادامه این نشست سرپرست استانداری گیلان به بیان راهکار‌های عملی در خصوص مسائل و مشکلات مطرح شده از سوی اعضای شورای اسلامی گیلان پرداخت.

انتهای پیام/آ

دیدار اعضای شورای اسلامی گیلان با سرپرست استانداری گیلان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر