کد خبر: ۷۰۴۴۶۲۱
گروه : یزد » یزد
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۸

مدیر پایگاه باغ جهانی پهلوانپور گفت: برای دومین بار کمپین داوطلبان میراث جهانی یونسکو در سایت میراث جهانی باغ پهلوانپور مهریز حضور یافتند.

الهام جلوداری، مدیر پایگاه باغ جهانی پهلوانپور مهریز در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد،  گفت: برای دومین بار کمپین داوطلبان میراث جهانی یونسکو از ۸ کشور مختلف از جمله روسیه، ایتالیا، فرانسه، مجارستان، اسپانیا، بلژیک و عمان در سایت میراث جهانی باغ پهلوانپور مهریز حضور یافتند.

او افزود: داوطلبان ایرانی نیز از استان‌های مختلف کشور به همراه انجمن‌ها و تشکل‌های مردم نهاد استان یزد به منظور انجام فعالیت‌های داوطلبانه به سایت باغ پهلوانپور مهریز آمدند.

جلوداری ادامه داد: مرمت آسیاب کنار باغ جهانی پهلوانپور، مبارزه با آفات و علف‌های هرز این باغ، لایروبی قنات حسن آباد و پاکسازی محوطه اطراف باغ و قنات و همچنین سخنرانی و نشست‌های نیمه تخصصی پیرامون میراث آب از جمله برنامه‌های داوطلبان میراث جهانی یونسکو در مهریز بود.

مدیر پایگاه باغ جهانی پهلوانپور مهریز افزود: کارگاه آموزشی برای کودکان، کارگاه چینه و اجرای دیوار چینه‌ای در اطراف باغ پهلوانپور و بازدید از روستای هنزا و آشنایی با صنایع دستی و آموزش بافت گیوه از برنامه‌های دیگر این گروه داوطلبان بود.

جلوداری با اشاره به اینکه کمپین داوطلبان میراث جهانی یونسکو همزمان در چند کشور اروپایی و آفریقایی از جمله آلمان، ایتالیا، کامرون، زیمباوه و غیره در حال اجرا است، گفت: در کشور ایران سایت باغ پهلوانپور پذیرای این گروه داوطلبان است.

داوطلبان حمایت از میراث جهانی یونسکو در سال ۲۰۱۹ در ۵۷ سایت در ۳۱ کشور مختلف دنیا به انجام فعالیت‌های داوطلبانه می‌پردازند که باغ پهلوانپور مهریز و قنات جهانی حسن آباد یکی از آن‌ها است.

انتهای پیام/ی

کمپین داوطلبان میراث جهانی یونسکو در سایت میراث جهانی باغ پهلوانپور مهریز

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر