کد خبر: ۷۰۴۴۹۸۶
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۷
استاندار خراسان رضوی:

استاندار خراسان رضوی گفت: در کشور‌های دیگر حضور مردم در حوزه‌های مختلف سبب پیشرفت آن‌ها شده و باید در ایران نیز کار‌ها به ملت واگذار شود و دولت تنها حامی و ناظر باشد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، علیرضا رزم حسینی استاندار خراسان رضوی روز پنجشنبه در گردهمایی فعالان تشکل‌های مردم نهاد خراسان رضوی در مشهد گفت: اگر کار‌ها در تمام حوزه‌ها به ویژه اقتصادی و اجتماعی به مردم واگذار نشود کار در شبکه دولت به کندی پیش می‌رود و بهره وری آن هر روز پایین می‌آید.

او ادامه داد: در کشور‌های دیگر حضور مردم در حوزه‌های مختلف سبب پیشرفت آن‌ها شده و باید در ایران نیز کار‌ها به ملت واگذار شود و دولت تنها حامی و ناظر باشد.

استاندار خراسان رضوی گفت: دولت در این استان هر مقدار اختیاراتی که دارد را به مردم واگذار می‌کند و تشکل‌های مردم نهاد بهترین مکان در این زمینه هستند.

رزم حسینی افزود: واگذاری کار‌ها به مردم در خراسان رضوی به ویژه در حوزه اجتماعی، سبب کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌شود و این آمادگی وجود دارد تا با تشکل‌های مرم نهاد همکاری بیشتری انجام شود.

او با اشاره به رتبه اول تا ششم خراسان رضوی در آسیب‌های اجتماعی، تصریح کرد: شایسته نیست استانی که از همه لحاظ از جایگاه بالایی برخوردار است در زمینه آسیب‌های اجتماعی رتبه بدی داشته باشد.

استاندار خراسان رضوی گفت: با مشارکت مردم می‌توانیم آسیب‌ها را کاهش دهیم و مردم نا محرم نیستند و هر کجا به آن‌ها اعتماد کردیم کار‌ها حل شده است، زیرا ما نظامی مردم پایه، هستیم.

رزم حسینی با اشاره به طرح مثلث توسعه اقتصادی افزود: الگوی اقتصاد مقاومتی در خراسان رضوی بر پایه مردم بنا شده است و باید فرهنگ خلق ثروت را در این استان گسترش دهیم.

او با اشاره به اینکه فرهنگ مطالبه باید در خراسان رضوی گسترش پیدا کند، ادامه داد: فرهنگ مطالبه از مسیر قانونی را باید تشویق کنیم که اگر این فرهنگ در مسیر واقعی باشد دیگر معترضی وجود ندارد.

استاندار خراسان رضوی گفت: در شورای امنیت استان هم از مطالبات به حق و قانونی مردم در حوزه اجتماعی و اقتصادی حمایت می‌شود.

انتهای پیام//ف.س
 

فرهنگ مطالبه باید در خراسان رضوی گسترش پیدا کند

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر