کد خبر: ۷۰۴۵۳۷۸
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۰

همزمان با بزرگداشت هفته دولت ۱۵ پروژه بزرگ منابع طبیعی وآبخیزداری در استان فارس افتتاح میشود.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، شهرام منتصری مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس از اجرای طرح‌های آبخیزداری در سطح ۱۳۷ هزار هکتار از اراضی ملی استان خبر داد و گفت: این پروژه‌ها در حوزه‌های آبخیز ۱۱ شهرستان به انجام رسیده و آماده افتتاح است.

او، اعتبار لازم برای اجرای این پروژه‌ها را بالغ بر ۱۵۰ میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: این میزان اعتبار از محل صندوق توسعه ملی تامین و هزینه شده است.

 منتصری در ادامه به تشریح جزئیات این پروژه‌ها پرداخت و ادامه داد: طرح‌های آبخیزداری پارسل M۱۲-۲a)) شهرستان اقلید، حوزه آبخیز دفر بوانات، آبخیزداری بجدانه شهرستان بوانات، تنگ بانو و آبگرم شهرستان جهرم، حوزه تنگ قلی خرمبید، خسویه داراب، حوزه آبخیزداری بن دشت زرین دشت، حوزه‌های آبخیز زکیان و بابا کوهک، جورک، کرخه و کارون شهرستان سپیدان، حوزه شیب جدول شیراز، موردک کازرون، گچ نقاشی شیراز و حوزه آبخیزداری فاز یک منطقه خسرو شیرین شهرستان آباده از جمله این پروژه هااست.

منتصری با اشاره به حجم عملیات و نوع پروژه‌های مذکور تصریح کرد: ازاین تعداد پروژه ۱۳ مورد سازه‌های سنگی ملاتی و دو پروژه دیگر نیز از نوع بند خاکی است.

او با اشاره به برکات این طرح‌ها برای مردم و بهره برداران عرصه‌های منابع طبیعی، تصریح کرد: با بهره برداری از این طرح‌ها بطور مستقیم و غیر مستقیم زمینه اشتغال سه هزار و ۹۰۰ نفر فراهم خواهد شد.

مدیر کل منابع طبیعی فارس اجرای این پروژه‌ها را از مهم‌ترین فعالیت‌های انجام گرفته توسط منابع طبیعی فارس در چند ماه گذشته عنوان کرد و افزود: این پروژه‌ها در هفته دولت و با حضور مسئولان و مقامات ارشد استان افتتاح خواهند شد.
انتهای پیام/م

بهره برداری از ۱۵ پروژه بزرگ منابع طبیعی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر