کد خبر: ۷۰۴۵۳۸۸
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۶
آیت الله سبحانی مطرح کرد؛

آیت الله سبحانی گفت: رسالت اصلی طلاب و روحانیون در اصل فعالیت‌های فرهنگی به خصوص ارشادی و تبلیغی است و باید برای این عمل مهم بیش از گذشته اهمیت قائل شد.

رسالت اصلی طلاب و روحانیون فعالیت‌های فرهنگی استبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، آیت الله جعفر سبحانی روز پنجشنبه در مراسم افتتاح ساخمان حوزه علمیه امام کاظم (ع) شهر یزد گفت: تبلیغ درست و ارزشی بر اساس آموزه‌های دینی از اهمیت و جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و دست اندرکاران حوزه‌های علمیه کشور باید در کنار امور مختلف علمی و فرهنگی، نگاه ویژه‌ای هم به تبلیغ امور دینی داشته باشند.

او افزود: توجه به موضوع فقاهت در دین مبین اسلام بسیار اهمیت دارد و باید در کنار مسائل تبلیغی توسط حوزه‌ها و طلاب مورد عنایت خاص قرار گیرد.

این مرجع تقلید ادامه داد: امام‌خمینی (ره) همواره بر نگاه خاص مدارس علوم دینی و حوزه‌های علمیه بر امر مهم تبلیغ و داشتن مبلغان مسلط به مسائل مختلف سفارش داشتند.


بیشتر بخوانید: با حضور آیت‌الله سبحانی، حوزه علمیه مدینه العلم الکاظمیه در یزد افتتاح شد


او گفت: رسالت اصلی طلاب و روحانیون در اصل فعالیت‌های فرهنگی به خصوص ارشادی و تبلیغی است و باید برای این عمل مهم بیش از گذشته اهمیت قائل شد.

آیت الله سبحانی تصریح کرد: اعزام مبلغان دینی به اقصی نقاط کشور و سایر بلاد اسلامی بر حسب ضرورت باید مدنظر مسئولان حوزه‌های علمیه کشور قرار گیرد.

او به جایگاه یزد و علمای آن در سطح کشور اشاره کرد و یادآور شد: مرحوم عبدالکریم حائری یزدی موسس حوزه علمیه قم از استان یزد است که افتخار بزرگی برای کشور محسوب می‌شود.

یزد قطب حوزه علمیه منطقه تبدیل شود

همچنین آیت‌الله سید احمد خاتمی عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری به ظرفیت‌های فرهنگی و دینی یزد اشاره کرد و گفت: حوزه‌های علمیه یزد به قطب حوزه علمیه منطقه تبدیل شود.

آیت‌الله سید احمد خاتمی افزود: حوزه‌های علمیه یزد در طول تاریخ عالمان بسیاری را تربیت کرده و این استان افتخار دارد که عالمان بزرگی را به خارج از استان و برای ترویج دین معرفی کرده است.

او گفت: کار سخت افزاری در ارتباط با حوزه علمیه یزد مناسب است، باید به بحث نرم‌افزاری و آموزشی توجه ویژه‌ای داشته باشیم.

ساختمان حوزه علمیه «مدینه العلم کاظمیه» یزد روز پنجشنبه با حضور آیت الله سبحانی، امامان جمعه موقت تهران، یزد و نماینده مردم این استان در مجلس خبرگان رهبری، استاندار و جمعی از مسئولان محلی و روحانیان این شهر افتتاح شد.

عملیات اجرایی ساختمان حوزه علمیه یادشده در سه طبقه تنها با کمک‌های مردمی به مدت ۶ سال ساخته شد و ظرفیت پذیرش آن حدود ۵۰۰ نفر طلبه است..

ساختمان حوزه در زمینی به مساحت پنج هزار مترمربع و شامل بخش‌های فرهنگی و مذهبی متعدد و مسجد آن بیش از ۱۳۰۰ مترمربع است.

استان یزد ۲۰ حوزه علمیه با سه هزار طلبه دارد.

انتهای پیام/م

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر