کد خبر: ۷۰۴۵۴۵۲
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۰۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۱:۲۷
سید جواد هاشمی:

کارگردان فیلم تورنا ۲ گفت: امیدوارم سینمای کودک مملو از تماشاگر باشد چراکه سال هاست سینمای کودک در رکود به سر می‌برد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان ،سید جواد هاشمی کارگردان فیلم تورنا ۲ گفت: امیدوارم سینمای کودک مملو از تماشاگر باشد چراکه سال هاست سینمای کودک در رکود به سر می‌برد و به شدت نیاز است تا در این حوزه برنامه ریزی و سرمایه گذاری شود.

او ادامه داد: در فیلم تورنا ۲ سعی کردیم به سه محور مهم توجه کنیم ابتدا اینکه بچه‌ها از فیلم لذت ببرند و به جنبه اموزشی آن‌ها توجه شود و در مرحله بعدی دقت کردیم که بتوانیم خانواده‌ها را با بچه‌ها در تماشای فیلم همراه کنیم و  در نهایت به معرفی برخی مفاهیم بپردازیم.
کارگردان فیلم تورنا ۲ تاکید کرد: در این فیلم سعی کردیم نشان دهیم که بچه‌ها جنگ و خشونت را دوست ندارند، لباس‌های کاراکتر‌های فیلم کاملا متفاوت انتخاب شد تا علاوه بر جنبه فانتزی بودن بتوانیم از قید زمان و مکان نیز رها شویم.

سید جواد هاشمی ادامه داد: امروز کار برای کودک و نوجوان بسیار دشوار است، ما به شدت در حوزه نویسندگی کودک و نوجوان دچار ضعف هستیم، به علاوه در جلوه‌های ویژه با کمبود امکانات و هزینه‌های بالا مواجهیم و سرمایه گذاران در بسیاری از موارد فیلم کودک را برای سرمایه گذاری ترجیح نمی‌دهند چراکه امکان بازگشت سرمایه به سختی فراهم می‌شود.

او با اشاره به اینکه قصد دارد در فیلم هایش عشق پاک را به کودکان آموزش دهد تاکید کرد: در برخی جنبه‌های فیلم سعی کردیم از آهنگ‌ها و صحنه‌هایی استفاده کنیم که فیلم برای خانواده‌ها هم جذاب باشد و با اینکه هدف اصلی ما نوجوان بود، اما فیلم برای بزرگسالان هم جالب است.
کارگردان فیلم تورنا ۲ گفت: من انتقاد را دوست دارم و انرا سبب رشد و تعالی می‌دانم، اما اینکه در برخی صحنه‌ها از فیلم‌های معروف خارجی کپی برداری کردیم را هم قبول دارم و اصولا با این امر مشکلی ندارم چرا که این ایده در همه جای دنیا مرسوم است، اما این به شرطی است که در کپی برداری فقط تا حدی جلو برویم و دچار تقلید محض نشویم.

هاشمی در پایان گفت: بسیاری از فیلم‌های مطرح حوزه کودک و نوجوان از عنصر وحشت استفاده می‌کنند و این امر تاثیر مهمی در کنار آمدن کودکان با عنصر ترس دارد، ترس در فیلم‌ها نباید تا حدی باشد که تاثیر منفی روی بچه‌ها بگذارد بلکه باید به نوعی آمیخته با عناصر فانتزی باشد تا کودکان با این مقوله کنار بیایند.

انتهای پیام/ی
 


باید عشق پاک را در فیلم‌ها به کودکان اموزش دهیم

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر