کد خبر: ۷۰۴۵۶۳۴
گروه : اجتماعی » شهری
تاریخ انتشار: ۰۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۲
حناچی خبرداد؛

شهردار تهران گفت: سهم اجاره‌بها در سبد خانوار ایرانی بیش از ۵٠ درصد است و رسیدگی به چالش مسکن ضروری است.

سهم اجاره‌بها در سبد خانوار ایرانی بیش از ۵٠ درصد است/شهرداران بزرگ‌ترین موجران شهربه گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان،  پیروز حناچی در یکصد و دومین نشست مجمع شهرداران کلان‌شهر‌های ایران که در دفتر شهردار تهران برگزار شد، ضمن تاکید بر تنگنا‌های مالی که دولت با آن‌ها روبه‌رو است، گفت: شهرداری‌ها نمی‌توانند انتظار اختصاص همه‌جانبه منابع مالی از طرف دولت را داشته باشند؛ چرا که دولت خود با چالش‌های اقتصادی فراوانی مواجه است.

وی ضمن اشاره به این‌که بهتر است بر سرنوشت لوایحی تمرکز کنیم که قرار است به‌زودی در مجلس شورای اسلامی مورد بررسی قرار گیرند، اظهار داشت: بهتر است موضوع لوایح «منابع مالی پایدار» و «مالیات بر ارزش افزوده» را در چارچوب یک مسیر مفاهمه‌ای پیش بریم و برای تصویب آن‌ها در مجلس شورای اسلامی تلاش کنیم.

شهردار تهران در بخش دیگری از اظهارات خود در این نشست به بازدید معاون‌اول رئیس‌جمهور از کارخانه واگن‌سازی تهران نیز اشاره کرد و گفت: دکتر جهانگیری معاون‌اول محترم رئیس‌جمهور در آن بازدید دریافتند که بسیاری از واگن‌های قطار شهری مشهد نیز در کارخانه واگن‌سازی تهران تولید می‌شوند. در حال حاضر دولت نیز آمادگی بالایی در یاری رساندن و همراهی با شهرداری‌ها دارد. امیدوارم بتوانیم دولت را قانع کنیم تا خطوط اعتباری باقی‌مانده از چین را به مدیریت شهری اختصاص دهد؛ این موضوع در کمیسیون مشترک چین هم مطرح شده است و تلاش بر این است تا موضوع حمل‌ونقل عمومی را در این خط اعتباری بگنجانیم.

وی در این نشست به مسکن استیجاری نیز پرداخت و تصریح کرد: در جلسه‌ای که با حضور رئیس‌جمهور برای موضوع مسکن برگزار شد، تأکید ایشان بر ضرورت توسعه مسکن در داخل شهر‌ها بود؛ پیشنهاد ما هم این بود که شهرداری‌ها در حریم شهر‌ها بیشترین قدرت مانور را دارند و توسعه مسکن حیطه‌ای است که بسیاری از شهرداری‌های کلان‌شهر‌های جهان در آن فعال‌اند.


بیشتر بخوانید: واکنش حناچی به ماجرای سگ کشی در پایتخت/ دستور شهردار تهران برای برخورد با خاطیان


شهردار تهران در پایان خاطرنشان کرد: موضوع توسعه مسکن استیجاری توسط شهرداری‌ها می‌تواند یک نقطه‌عطف باشد؛ چرا که شهرداران معمولا بزرگ‌ترین موجران شهر هستند و قدرت مانور بالایی دارند.

حناچی ادامه داد: از طرف دیگر سهم اجاره‌بها در سبد خانوار ایرانی به بیش از ۵٠ درصد رسیده و این یعنی رسیدگی به چالش مسکن از ضرورتی سرنوشت‌ساز برخوردار است.

گفتنی است؛ نشست کلانشهر‌های ایران با حضور کمال مرادی دبیرکل مجمع شهرداران کلان‌شهر‌های ایران و شهرداران کلان‌شهر‌های تبریز، اردبیل، بندرعباس، زاهدان، اهواز، رشت، یزد، کرمان، قم، اراک، کرج، همدان و معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری مشهد تشکیل شد.

انتهای پیام/

تأکید رئیس جمهور بر ضرورت توسعه مسکن در داخل شهر‌ها

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر