کد خبر: ۷۰۴۵۷۰۹
تاریخ انتشار: ۰۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۸

انتظار می‌رود رانندگان با توجه بیشتری به قوانین و مقررات رانندگی کنند و سفری ایمن را برای خود و همراهان فراهم آورند.

به گزارش خبرنگار حوزه حوادث و انتظامی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، در روز‌های پایانی هفته، مخصوصا روز‌های پایانی فصل تابستان، تردد وسایل نقلیه در جاده‌های کشور افزایش پیدا می‌کند و در صورت رعایت نکردن قوانین و مقررات راهنمایی رانندگی، آمار تصادفات بالا می‌رود.

اما اگر بخواهیم به علل این حوادث نگاهی داشته باشیم، عجله و شتاب از مهم‌ترین موارد بروز حادثه است که با سهم چشمگیری بسیار خودنمایی می‌کند. اما رانندگان برای جلوگیری از حادثه باید زمان سفر را مدیریت کنند تا با سرعت غیرمجاز و عجله به جبران آن مخصوصا در جاده‌های شمالی کشور نپردازند. رانندگان بهتر است در نظر داشته باشند که دیر رسیدن به مقصد بهتر از هرگز نرسیدن است.


بیشتر بخوانید: عجله و شتاب یکی از عوامل مهم افزایش تصادفات رانندگی در روز‌های پایانی هفته


همچنین به گفته رئیس پلیس راهرو ناجا ۴ عامل اصلی سرعت، سبقت غیرمجاز، خستگی و خواب آلودگی و عدم توجه به جلو از مهم‌ترین عوامل بروز حادثه است و رانندگان باید با رعایت آن از بروز حوادث جلوگیری کنند و سفری ایمن را برای خود و همراهان داشته باشند.

گفتنی است؛ این روز‌ها شاهد فیلم گرفتن رانندگان در حین رانندگی از جاده و صحبت کردن آن‌ها با تلفن همراه هستیم که یکی دیگر از عوامل حواس پرتی و عدم توجه به جلو همین امر است که در تشدید تصادفات بسیار تاثیرگذار خواهد بود و انتظار میرود که رانندگان از انجام دادن آن پرهیز کنند.

باتوجه به موارد ذکر شده انتظار می‌رود که رانندگان با توجه بیشتری به قوانین و مقررات رانندگی کنند و سفری ایمن را برای خود و همراهان فراهم آورند.

همچنین به گفته رئیس پلیس راهور ناجا حدود ۱۷۱۳۸ نفر سالیانه جان خود را در تصادفات از دست می‌دهند و ۳۶۵هزار نفر نیز مجروح و معلول می‌شوند. با توجه به این آمار بهتر است رانندگان وسایل نقلیه در حین رانندگی مقررات را رعایت کنند.

انتهای پیام/

فیلم گرفتن رانندگان یکی از عوامل حواس پرتی و عدم توجه به جلو

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر