کد خبر: ۷۰۴۶۹۰۰
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۰۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۹

رئیس اداره پرورش استثنایی استان فارس گفت: ۷۲ پایگاه‌های سنجش در بدو ورود و پیش دبستانی در استان مستقر می‌شوند که این پایگاه‌ها تا پایان شهریور فعال هستند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، محسن بهشتی‌پور رئیس اداره پرورش استثنایی استان فارس با اشاره به استقرار ۷۲ پایگاه سنجش در استان فارس بیان کرد: در کل استان ۷۲ پایگاه سنجش در بدو ورود داریم که ۱۴ پایگاه در شهرستان شیراز و علاوه بر آن یک پایگاه تخصصی نیز در شیراز برای ارجاع به پایگاه‌های عادی مستقر شده است.

او با بیان اینکه سنجش در بدو ورود یعنی کلاس اولی‌ها اجباری است، افزود: والدین تا پایان شهریور ماه امسال فرصت دارند که این سنجش را انجام دهند، اما باید این نکته را مد نظر داشته باشند که برای طی کردن فرایند ثبت‌نام زودتر نسبت به این امر اقدام کنند.

بهشتی پور با اشاره به اینکه رویکرد آموزش و پرورش انجام سنجش در مقطع پیش دبستانی است، تصریح کرد: از آنجا که هر چه در سنین پایین‌تر سنجش انجام شود، امکان و فرصت مداخله بهتر و بیشتر وجود دارد، سنجش پیش دبستانی‌ها نیز در استان فارس انجام می‌شود.

رئیس اداره پرورش استثنایی استان فارس با بیان اینکه امسال ۵۰ درصد از پیش دبستانی‌ها در استان فارس ارزیابی می‌شوند، اضافه کرد: در شیراز ۲ پایگاه تخصصی پیش دبستانی مستقر شده، اما این خدمات در پایگاه‌های بدو ورود هم در صورتی که نوبت خالی داشته باشند، انجام می‌شود.

او با تاکید بر اقداماتی که در پایگاه‌های سنجش انجام می‌شود، اظهار کرد: سلامت عمومی، بهداشت عمومی، بینایی، شنوایی، آمادگی تحصیلی و دیگر موارد ارزیابی می‌شود و درصورت مشکل کودک به پایگاه‌های تخصصی ارجاع داده می‌شود.

بهشتی پور تاکید کرد: پارسال برخی از پایگاه‌ها تا آبان ماه نیز فعال بوده اند.

انتهای پیام/ت

استقرار پایگاه‌های سنجش نوآموزان در فارس

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر