کد خبر: ۷۰۴۷۳۴۷
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۰۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۱

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: برای افزایش ظرفیت پذیرش دانشجوی پزشکی باید حوزه زیرساخت‌ها و فضای جذب و به کارگیری نیرو‌ها را فراهم کنیم.

افزایش ظرفیت پذیرش دانشجوی پزشکی نیازمند فراهم ساختن زیرساخت آموزشی استبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان؛ محمدرضا پور ابراهیمی؛ نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، گفت: اقدامات خوبی در دانشگاه علوم پزشکی کرمان انجام شده است از جمله افتتاح بیمارستان جدید باهنر و بخش‌های دیگر که اتفاقات مثبتی را برای استان رقم زده است.

او پیگیری جدی‌تر در حوزه ارتقای شاخص‌های بهداشتی در جنوب استان را مورد تاکید قرار داد و بیان داشت: حضور وزیر بهداشت در جنوب استان کرمان فرصتی بود که شاخص‌های این منطقه ارائه شود و ارتقای آن‌ها را شاهد باشیم و اثار بهبود خدمات و رضایت مردم را شاهد باشیم.

پورابراهیمی افزود: پزشکان ما دو نقش دارند اول اینکه خدمات درمانی را ارائه می‌کنند و دوم اینکه تخصص خودشان را به دانشجویان منتقل می‌کنند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس با اشاره به پیشنهاد مطرح شده برای افزایش ظرفیت پذیرش دانشجوی پزشکی بیان کرد: برای این مسئله باید ابتدا به زیرساخت‌ها و امکاناتمان برای تربیت پزشکان نگاه کنیم.

او تصریح کرد: الان دانشگاه علوم پزشکی کرمان ۶ هزار نفر دانشجو تربیت می‌کند، آیا برای افزایش این تعداد دانشجو، امکانات و زمینه تدریس آن‌ها را داریم.

پورابراهیمی تاکید کرد: زیرساخت‌های ما برای تربیت دانشجو باید فراهم باشد و به وزارت بهداشت هم پیشنهاد دادیم که به هر میزان توسعه زیرساخت می‌تواند افزایش یابد و دانشجویی را اضافه کنیم برای عدم حضور جوانانمان در خارج از کشور، قابل قبول است.

او اظهار داشت: فضای جذب و به کارگیری نیرو‌ها هم در این مسئله مهم است، نسبت خدمات پزشک با جمعیت باید مبنای کاری ما باشد.

پورابراهیمی گفت: پرداخت مطالبات معوق دانشگاه علوم پزشکی سال گذشته صورت گرفت که اقدام مثبتی بود.

او به اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده اشاره داشت و گفت: در قانون مالیات برارزش افزوده مدنظر قرار دادیم که اعتبارات و بودجه‌های مورد نیاز بخش سلامت در جامعه را پایدار و بدون ریسک کنیم.

انتهای پیام/س

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر