کد خبر: ۷۰۴۷۷۱۸
تاریخ انتشار: ۰۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۵

سخنگوی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن امروز نه تنها از سامانه پدافند هوایی فاطر ۱ رونمایی کرد بلکه "ثاقب ۱" را هم به رخ جهانیان کشید.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، نکته مهم در رونمایی امروز آن بود که یحیی سریع همه آنچه را می‌گفت به اسناد و فیلم مستند می‌کرد این یعنی آنکه شواهدی که سریع به آن‌ها استناد می‌کرد هم در عمل امتحان خود را با موفقیت پس داده بودند و هم شعار او مبنی بر اینکه سال آینده یمنی‌ها سال "پدافند هوایی" است را برای همگان و به ویژه سران حاضر در ائتلاف یمنی باور پذیر و ترسناک می‌نمود.

پریشانی عربستان در مقابل گنبد آهنین یمنی‌ها / بن سلمان و بن زائد در گوشه رینگ!


بیشتربخوانید: رمزگشایی از علت سکوت انگلیس در برابر جنایات عربستان علیه یمن


در کلام سریع به انواع سلاح‌های آمریکایی، سعودی و اماراتی و عجز آن‌ها در مقابل توان پدافندی انصارالله البته با مستندات کافی و وافی اشاره شده بود بر این اساس می‌توان انتظار داشت پس از این و با مشاهده این توانمندی، تلاش‌های امارات و سعودی به منظور برون رفت از باتلاق یمن تشدید شود.

از کلام یحیی سریع در مراسم امروز می‌توان چنین نتیجه گرفت که "گنبد آهنین واقعی" نه در اسرائیل که در یمن در حال عملیاتی شدن است و مراحل پایانی خود را طی می‌کند. این می‌تواند بدترین خبر برای امارات و عربستان باشد، دو کشوری که از یک سو رفته رفته از ابزار تهدید علیه یمنی‌ها تهی می‌شوند و به همان میزان و البته پرسرعت‌تر از آن منابع حیاتی و زیر ساختی شان در معرض عملیات انصارالله قرار می‌گیرد.

این روز‌ها و پس از عملیات مختلف انصارالله در خاک سعودی به نظر می‌رسد بن سلمان هم ترجیح داده است سکوت پیشه بکند و فتیله تهدیدات گذشته را تا حدی پایین بیاورد. به نظر می‌رسد پیام هجوم به "الشیبه" در مرز سعودی و امارات به خوبی و با دقت از سوی دو ولیعهد دریافت شده است.

منبع: العالم

انتهای پیام/

گنبد آهنین یمنی‌ها بن سلمان و بن زاید را مستاصل کرده است؟

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر