کد خبر: ۷۰۴۷۷۴۴
تاریخ انتشار: ۰۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۴
امیر سیاری:

معاون هماهنگ‌کننده ارتش گفت: امروز هیچ دشمنی به خود اجازه نمی‌دهد که تعرضی به مقدسات ما انجام دهد.

به گزارش حوزه دفاعی امنیتی  گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، امیر دریادار حبیب‌الله سیاری معاون هماهنگ‌کننده ارتش در مراسم افتتاح دوره مدیریت دفاعی دافوس ارتش طی سخنانی اظهار کرد: هدف از برگزاری این دوره ارتقاء دانش و بینش فرماندهان و مدیران آینده ارتش جمهوری اسلامی است.

او افزود: ما برای اینکه بتوانیم مأموریت ارتش را به خوبی انجام دهیم باید بتوانیم توانمندی‌هایی در خودمان به‌وجود آوریم. ما در ارتش به این توانمندی توان رزم می‌گوییم و با بالا نگه‌داشتن این توانمندی بازدارندگی را به نمایش می‌گذاریم. امروز هیچ دشمنی به خود اجازه نمی‌دهد که تعرضی به مقدسات ما بکند.

معاون هماهنگ‌کننده ارتش ادامه داد: موثرترین مولفه توان رزم ما نیروی انسانی است، اگر ما نیروی انسانی کارآمد در اختیار داشته باشیم به بقیه مولفه‌ها هم دسترسی پیدا می‌کنیم. ما با توجه به تمام محدودیت‌ها و تحریم‌ها امروز با تکیه بر نیروی انسانی کارآمد توانسته‌ایم به تجهیزات مورد نیاز دست پیدا کنیم.

امیر سیاری با اشاره به رونمایی از باور ۳۷۳ گفت: کسی فکر نمی‌کرد که ما به این توانمندی رسیده باشیم و این در حالی است که چند ماه بیشتر از دوران جنگنده کوثر در تهران و رونمایی از ناوشکن سهند نمی‌گذرد.


بیشتر بخوانید: سامانه بومی پدافند باور ۳۷۳ رونمایی شد+ مشخصات، فیلم و تصاویر


او گفت: پیشرفت‌های دفاعی با تکیه بر نیروی انسانی کارآمد به‌دست آمده است بنابراین مهمترین مولفه توان رزم نیروی انسانی کارآمد است. ما به نیروی انسانی کارآمد با علم و دانش و مهارت نیاز داریم تا بتواند تجهیزات هم بسازد.

معاون هماهنگ‌کننده ارتش با اشاره به ویژگی‌های نیروی انسانی کارآمد تاکید کرد: ایمان، تعهد و تخصص از مهمترین ویژگی‌های نیروی انسانی کارآمد است. همچنین نیروی انسانی کارآمد باید ولایتمدار، بصیر و دشمن‌شناس باشد. صحنه جنگ‌های آینده در اختیار نیرو‌هایی است که از نیروی انسانی کارآمد استفاده کند. برتری تجهیزات دلیل بر پیروزی در نبرد نیست بلکه نیروی انسانی و اراده اثرگذار است. تا امروز هرچه موفقیت در جمهوری اسلامی به‌دست آمده بر همین اساس و در دوران دفاع مقدس هم همینطور بوده است.

او اظهار داشت: ما امروز یک بازیگر مهم منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای هستیم و این با تکیه بر نیروی انسانی کارآمد به‌دست آمده است. ما باید تغییرات محیطی را فتح b بشناسیم و آینده را رصد کنیم و به همین دلیل ما در برابر تهدیدات آینده سناریو‌های متفاوت می‌نویسیم. امروز همه سازمان‌ها باید به موضوع خلاقیت و نوآوری توجه خاص داشته و اطمینان داشته باشیم که اگر به آینده توجه نداشته باشیم نمی‌توانیم رشد کنیم.

سیاری در بخش پایانی سخنانش خاطرنشان کرد: همه دشمنان بدانند که اگر بخواهند تعرضی به مقدسات ما داشته باشند با پاسخ پشیمان‌کننده روبرو می‌شوند.

انتهای پیام/

موثرترین مولفه توان رزم ما نیروی انسانی است

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر