کد خبر: ۷۰۴۷۸۲۰
گروه : خوزستان » اهواز
تاریخ انتشار: ۰۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۸

مراسم تحویل ۱۱۰ منزل به مردم محروم و سیل زده عین ۲ اهواز با حضور مدیر حوزه علمیه بقیة الله تهران برپا شد.

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، حجت الاسلام سعید دسمی مدیر حوزه علمیه بقیة الله تهران گفت: در منطقه سیل زده عین ۲ کار بازسازی منازل با سرعت بالاتر و کیفیت برای خانه‌های آسیب دیده از سیلاب تداوم دارد، در ۵۵ روز کار بازسازی ۱۱۰ منزل به نتیجه رسید و به مردم تحویل داده شد.

او افزود: گروه‌های جهادی و بسیجی‌های طلاب اعزامی از شهر‌های مختلف به ویژه مجموعه‌ای از شهر تهران در قالب قرارگاه حضرت بقیة الله در منطقه سیل زده  عین ۲ حضور پیدا کردنند تا آسیب‌های وارده به جمعی از مردم این منطقه را کاهش دهند.

دسمی بیان داشت: بنا داریم که فعالیت گروه‌های جهادی اعزامی به این منطقه را استمرار دهیم تا بخش قابل توجهی از مشکلات، آلام و سختی‌های مردم این منطقه را کاهش دهیم.

مدیر حوزه علمیه بقیة الله تهران تصریح کرد:  با صاحبان بیش از ۳۰۰ خانه تفاهمنامه برای بازسازی امضا شده که روند تعمیرات و بازسازی برای نزدیک به ۲۸۰ واحد در حال انجام است.

این مقام مسئول گفت: از مردم این منطقه استدعا دارم تا با صبوری و حوصله همراه ما و پای کار باشند تا بتوانیم سختی‌هایی را که در ابتدای راه داریم، پشت سر گذاشته و بازسازی منازل منطقه را به سرانجام برسانیم.

او ادامه داد: فرمانده سپاه پاسداران کشور طی بازدید از منطقه تاکید داشت که باید اینجا بمانیم تا مشکلات مردم عین حل و آن‌ها حلاوت خدمت رسانی را بچشند.

دسمی اظهار داشت: از مهمترین مشکلات منطقه عین ۲ مسئله آب است که یکی از دغدغه‌های بزرگ منطقه به شمار می‌رود؛ شاید دیگر مناطق هم چنین مشکلی داشته باشند، ولی در این منطقه مردم ساعات بسیاری بدون آب هستند که باید برای حل این موضوع فکر اساسی شود.

لزوم توجه به مسائل زیرساختی در عین ۲

مدیر حوزه علمیه بقیة الله تهران گفت: شهردار اهواز وعده داده بود تا در حوزه آسفالت عین ۲ پیگیری‌های لازم را داشته باشد و اکنون موعد تحقق این وعده فرا رسیده و باید رسیدگی‌های لازم انجام شود. همچنین اداره آب و فاضلاب اهواز نیز برای حل معضل فاضلاب این منطقه وعده پیگیری داده بودند که از آن‌ها می‌خواهیم به قول خود عمل کنند.

او افزود: از کمیته امداد و بهزیستی نیز درخواست داریم تا ضمن خدمات رسانی به محرومان این منطقه آن‌ها را مورد حمایت خود قرار دهند.

انتهای پیام/م

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر