کد خبر: ۷۰۴۷۹۵۵
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۰۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۹

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمان با اشاره به معین بودن استان کرمان در حمیدیه خوزستان در سیل اخیر گفت: در شهرستان حمیدیه تاکنون ۲ هزار واحد مسکونی را تکمیل و ساخت بقیه واحد‌ها نیز در حال انجام است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، علی‌اکبر سلطانی‌نژاد، مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمان گفت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای ساخت  ۱۰۰ هزار واحد مسکونی در سطح کشور متعهد شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمان از پایلوت بودن استان کرمان در طرح ملی مسکن خبر داد و بیان کرد: سامانه‌ای برای این امر طراحی و بزودی معرفی خواهد شد تا متقاضیان بتوانند از طریق آن ثبت‌نام کنند و پس از شناسایی افراد فاقد مسکن، دولت برنامه ریزی دقیقی در این خصوص اتخاذ خواهد کرد.

سلطانی نژاد بیان کرد: سامانه‌ای برای این امر طراحی و بزودی معرفی خواهد شد تا متقاضیان بتوانند از طریق آن ثبت نام کنند و پس از شناسایی افراد فاقد مسکن، دولت برنامه ریزی دقیقی در این خصوص اتخاذ خواهد کرد.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمان با بیان اینکه سهم استان کرمان از این ۱۰۰ هزار واحد دقیقا مشخص نشده، تصریح کرد: افراد فاقد مسکن و سرپرست خانوار‌هایی که تاکنون از امکانات دولتی برای تهیه مسکن استفاده نکرده باشند، می‌توانند در این طرح ثبت نام کنند.

او با تاکید برآنکه این طرح در راستای ساخت مسکن است و فقط مسکن واگذار می‌شود و نه زمین، اظهار کرد: جزییات این طرح در آینده نزدیک اعلام خواهد شد.

سلطانی‌نژاد با اشاره به سفرنوبخت به جنوب استان کرمان و تصویب احداث ۱۰ هزار واحد مسکونی در مناطق محروم جنوب استان کرمان، تصریح کرد: این مصوبه سال گذشته عملیاتی شده و مناطق روستایی جنوب و شرق استان در الویت کار قرار گرفتند که در همین راستا احداث برخی از این واحد‌ها نیز در مراحل پایانی کار قرار دارد.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمان تعدیل قیمت مسکن در سطح کشور را یکی از اهداف مهم بنیاد مسکن انقلاب اسلامی دانست و اظهار کرد: در بحث مقاوم سازی نیز بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برنامه‌های جدی و مهمی را دنبال می‌کند که خوشبختانه در استان کرمان متوسط مقاوم سازی از همه استان‌های کشور بالاتر است.

او با اشاره به سیلاب‌های ابتدای سال و معین بودن استان کرمان در حمیدیه خوزستان و اقدامات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان در این شهرستان اظهار کرد: در شهرستان حمیدیه نیز تاکنون ۲ هزار واحد مسکونی را تکمیل کرده ایم و ساخت بقیه واحد‌ها نیز در حال انجام است.
انتهای پیام/ی

طرح ساخت مسکن در مناطق مختلف استان کرمان اجرایی می شود

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر