کد خبر: ۷۰۴۸۲۲۲
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۰۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۷

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمان گفت: بهترین راه مبارزه با قاچاق سوخت، گاز رسانی به کلیه مناطق به ویژه جنوب استان است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان،  فلاح مدیر عامل شرکت گاز استان کرمان در جمع خبرنگاران ضمن تبریک هفته دولت گفت: باتوجه به اینکه بهترین راه مبارزه با قاچاق سوخت، گاز رسانی به کلیه مناطق به ویژه جنوب استان است باید همه مسئولین در این امر شرکت گاز راهمراهی کنند.

گازرسانی راه مقابله با قاچاق سوخت

او افزود: گازرسانی به استان کرمان از سال ۷۲ آغاز ، سیرجان و رفسنجان اولین شهرستان‌هایی بودند که از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند شدند و در سال ۷۵ گاز در کرمان به بهره برداری رسید.

فلاح با اشاره به اینکه استان کرمان ۱۱ درصد مساحت کشور و مقام اول ذخایر غنی معدن‌های کشور را دارد، گفت: ۲۶ سال است که گازرسانی در استان کرمان توسعه یافته و از ۷۱ شهر ۵۳ شهر از نعمت گاز برخوردار شدند و در سال ۹۷ و ۹۸ عملیات اجرایی گازرسانی به ۱۷ شهر دیگر آغاز شده است و تنها مجوز لوله گذاری شهر جبالبارز را گرفتیم و امیدواریم تا پایان سال ۹۸ بقیه شهر‌ها تعیین تکلیف شود.

او به گازرسانی در بخش روستا‌ها اشاره کرد و بیان داشت:در بخش روستایی از ۴ هزار و ۸۰۷ روستا تعداد ۳ هزار و ۲۰۶ روستا واجد شرایط گازرسانی هستند که در حال حاضر هزار و ۳۷۴ روستا از نعمت گاز برخوردار شدند در ۴۲۲ روستا در حال حاضر در حال فعالیت گازرسانی هستیم و ۱۰۹ روستا در مرحله انتخاب پیمانکار هستند.

فلاح با بیان اینکه امیدواریم تا پایان سال ۹۸ پرونده روستا‌ها به طور کلی بسته شود، گفت: در تا پایان سال ۹۷ بیش از ۲ هزار کیلومتر خط فشار قوی گاز، ۱۶ هزار و ۷۰۰ کیلومتر شبکه توزیع و تغذیه در شهر‌ها و روستا‌ها و ۴۰۳ هزار انشعاب ایجاد کرده‌ایم.

او در ادامه به خدمات گاز رسانی به حوزه صنعت اشاره کرد و افزود: برخورداری ۷۸۰ واحد کوچک و بزرگ از نعمت گاز و ۷۷ جایگاه سی ان جی برای سوختگیری از خدمات شرکت گاز در حوزه صنعت بوده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان به مصرف گاز اشاره کرد و بیان داشت: از ۸ میلیارد متر مکعب گاز مصرفی در استان ۱۸ درصد در بحث خانگی، ۳۵ درصد در بخش صنعت و ۴۷ درصد در بخش نیروگاه‌ها مصرف می‌شود.

گازرسانی راه مقابله با قاچاق سوخت

او به رویکرد شرکت گاز اشاره کرد و گفت: گازرسانی به جنوب استان که مستعد کشاورزی است، گازرسانی به صنایع که در حال حاضر ۱۳ محور صنعتی تعریف شده، ۸ محور با پیمانکار کار خود را شروع کرده و پنج محور در حال انتخاب پیمانکار است و گازرسانی به روستا‌های باقی مانده در شمال استان از اولویت‌های ما در استان  است.

فلاح با بیان اینکه ۷۵ درصد سبد انرژی کشور را گاز طبیعی تشکیل می‌دهد، افزود: امروزه ازگاز برای چرخاندن چرخ‌های عظیم صنعت، تامین سوخت خودروها، تولید برق در نیروگاه‌های بزرگ و مولد‌های مقیاس کوچک، تامین گرمایش کشت‌های گلخانه‌ای و بخش کشاورزی، تامین خوراک واحد‌های پتروشیمی و بخشی از فولاد استفاده می‌شود.

او گفت: در سال ۹۷ علی رغم مشکلات اقتصادی و تحریم‌ها و افزایش بخشی از اقلامی مانند لوله‌های پلی اتیلن که منجر به تعطیل شدن یا نیمه فعال شدن تعدادی از پروژه‌ها شد، اما با اقدام جهادی صورت گرفته هزار و ۴۰۰ کیلومتر شبکه گذاری در کرمان داشتیم که تاکنون چنین رکوردی زده نشده است و پیش‌بینی کرده‌ایم که در سال ۹۸ این رقم به ۲ هزار کیلومتر برسد و در کشور به جایگاه خوبی برسیم.

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمان با بیان اینکه در سال ۹۷ در حوزه سلامت اداری توانستیم رتبه دوم را کسب کنیم، افزود: میزان گاز دریافتی در سال ۹۶ میزان ۷ میلیارد و ۳۰۰ میلیون مترمکعب بوده است که در سال ۹۷ به ۷ میلیارد و ۹۰۰ میلیون مترمکعب رسیده است.

او گفت: در سال ۹۸ برنامه‌های گازرسانی پر بار‌تر و بهتر خواهد بود و با توجه به اینکه شعار سال رونق تولید است بخش صنعت را بیشتر مد نظر قرار خواهیم داشت.

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمان به افتتاح عملیات‌های گازرسانی در استان در هفته دولت اشاره کرد و گفت: ۶۶ روستا شهر‌های رفسنجان، رودبارجنوب، کهنوج و بافت با اعتبار ۵۵ میلیارد تومان افتتاح می‌شود و ۶ هزار و ۵۰۰ خانوار از نعمت گاز بهره مند می‌شوند.

فلاح به کلنگ زنی و آغاز عملیات اجرایی بعضی از پروژه‌ها در این هفته اشاره کرد و بیان داشت: کلنگ گازرسانی به ۵۵ روستا و بهرمندی ۸ هزار و ۸۰۰ خانوار از نعمت گاز و محور‌های صنعتی سیرجان، شهربابک، رفسنجان، بردسیر، کرمان و بم با اعتبار ۱۷۵ میلیارد تومان زده می‌شود.

گازرسانی راه مقابله با قاچاق سوخت

انتهای پیام/ی

به تمام روستاهای کرمان تا پایان امسال گاز رسانی می شود

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر