کد خبر: ۷۰۴۸۳۳۵
گروه : مازندران » ساری
تاریخ انتشار: ۰۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۷

دهمین شورای سیاست گذاری دانشگاه‌های علوم پزشکی کلان منطقه یک سلامت کشور به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مازندران برگزار شد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ،سید عباس موسوی رئیس کلان منطقه یک آمایش سلامت کشور و رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در دهمین شورای سیاست گذاری دانشگاه‌های علوم پزشکی کلان منطقه یک سلامت کشور با حضور روساء و معاونین دانشگاه‎های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی، مازندران، گیلان، بابل، گلستان، سمنان و شاهرود گفت: توسعه دانش گیاهان داریی، پزشکی خانواده و و مطالعات سرطان از ماموریت‌های ویژه کلان منطقه یک است.

او از برگزاری دوره‌های آموزشی توسعه دانش سرطان در دانشگاه‌های کلان منطقه یک و همایش یک روزه آشنایی با تازه‌های سرطان معده از تدوین نقشه راه و برنامه عملیاتی در این حوزه خبرداد و افزود: در ارزیابی‌های صورت گرفته کلان منطقه یک آمایش سلامت کشور با ۷.۳ درصد مقالات آموزشی چاپ شده در حوزه سرطان رتبه ۵ کشور را در این حوزه دارد.

موسوی، انعقاد و پیگیری تفاهم نامه‌های بین المللی به ویژه با کشور‌های هدف منطقه‌ای سیچینوا روسیه، پوآتیه فرانسه، اورش، اسلاویانی، آخون بایف و iuk قرقیزستان، دانشگاه بین المللی تاجیک تاجیکستان، نیوزوا عمان، UPATP مکزیک، مرکز جراحی فک و صورت آمستردام هلند، همدرد و علیگر هند، دانشگاه صنعتی و اقتصادی برلین آلمان را از دستاورد‌های بین المللی حوزه آموزشی دانشگاه‌های کلان منطقه یک آمایشی سلامت کشور دانست و از ادامه مذاکره جهت همکاری آموزشی با دانشگاه‌های بین المللی از جمله کشور قبرس خبر داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران از اجرایی شدن ۸۰ درصد مصوبات شورای سیاست گذاری کلان منطقه یک خبرداد و افزود: تاکنون ۱۵۲ جلسه در قالب کارگروه‌های تخصصی منطقه‌ای بسته‌های تحول و نوآوری آموزش کلان منطقه یک برگزار شد.
انتهای پیام/ س
 

برگزاری دهمین شورای سیاست گذاری دانشگاه‌های علوم پزشکی کلان منطقه یک

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر