کد خبر: ۷۰۴۸۵۳۶
تاریخ انتشار: ۰۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۳

مشاور تولیت آستان مقدس حضرت ابوالفضل العباس (ع) در حوزه دارو و درمان گفت: فعالیت‌ها و پیشرفت‌های دارویی آستان قدس رضوی در سطح استاندارد‌های روز جهانی است و از درجه علمی بالایی برخوردار است.

فعالیت‌های دارویی آستان قدس رضوی استاندارد علمی بالایی داردبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، حیدر البهادلی مشاور تولیت آستان مقدس حضرت ابوالفضل العباس (ع) در حوزه دارو و درمان در حاشیه بازدید از شرکت سامان داروی هشتم و شرکت داروسازی ثامن گفت: از حضور در کارخانجات داروسازی این آستان مقدس و آشنایی نزدیک با فعالیت‌های آن‌ها بسیار خرسندم.

او در این بازدید گفت: مجهز بودن این شرکت دارویی به تکنولوژی‌های روز دنیا و دانش بالا مایه تعجبم نشد، چرا که انتظار چنین دانش و فعالیت‌هایی را از این شرکت داشتم.

مشاور تولیت آستان مقدس حضرت ابوالفضل العباس (ع) در حوزه دارو و درمان با تأکید بر اینکه اقدامات دارویی شرکت سامان داروی هشتم در حوزه بیماران هموفیلی موجب خوشحالی است، افزود: بیماران هموفیلی بسیاری در عراق وجود دارند، اما این کشور چنین کارخانه داروسازی مجهزی در این حوزه ندارد.

البهادلی ضمن تقدیر از مسئولان آستان قدس رضوی که فرصت بازدید از این کارخانجات را فراهم کردند، ادامه داد: امیدوارم با توافقاتی که بین مسئولین امر صورت می‌گیرد، شاهد بهره‌مندی بیماران هر دو کشور ایران و عراق از چنین محصولاتی باشیم و ارتباط نزدیک‌تری بین این دو ملت دوست و برادر برقرار شود.

او به بازدید از بیمارستان فوق تخصصی رضوی نیز اشاره و بیان کرد: در طول دو روز گذشته شاهد پیشرفت‌های خوب مجموعه آستان قدس رضوی در حوزه دارو و درمان بودم به طور نمونه فضای مناسبی در بیمارستان رضوی برای خدمات‌رسانی به بیماران غیرایرانی فراهم شده است و کارخانجات دارویی آستان قدس رضوی نیز در حوزه تولید دارو‌های نادر و منحصربه‌فرد فعالیت می‌کنند.

البهادلی تصریح کرد: تکامل فرآیند‌های تولید دارو، نوع خدمات‌رسانی به بیماران و خودکفایی شرکت‌های دارویی آستان قدس رضوی بسیار چشمگیر است به طوری که پس از این بازدید‌ها افق‌های جدیدی پیش رویم گشوده شد.

مشاور تولیت آستان مقدس حضرت ابوالفضل العباس (ع) در حوزه دارو و درمان با تأکید بر اینکه مشاهدات خود را در این بازدید‌ها به مسئولان مربوطه منتقل خواهد کرد، گفت: دانش و پیشرفت‌های دارویی آستان قدس رضوی می‌تواند زمینه‌ساز برقراری ارتباط و تعامل بین این دو مجموعه از راه‌های مختلف شود. بی‌شک همکاری با آستان قدس رضوی در حوزه دارو و درمان مایه مباهات ماست.
 
انتهای پیام//ف.ح

 

همکاری ایران و عراق در زمینه داروسازی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر