کد خبر: ۷۰۴۸۵۷۵
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۰۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۶

معاون عمرانی استاندار اصفهان گفت: اصفهان با ۴۷۳ پروژه، کاشان با ۱۰۶ پروژه و تیران و کرون با ۱۰۰ پروژه در میان شهرستان‌های استان اصفهان بیشترین پروژه‌ها را دارا هستند.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان ، عباس غلامی معاون عمرانی استاندار اصفهان در حاشیه نشست خبری به مناسبت هفته دولت پس از تبریک هفته دولت گفت: طرح‌های بسیاری در استان اصفهان در حال انجام و
بهره برداری است که شهر اصفهان در این میان بیشترین طرح‌ها را دارد.

او درباره آمار و ارقام بودجه سال جاری گفت: از جمع اعتبارات عمرانی که برای استان اصفهان پیش بینی شده، ۳۷۵ میلیارد تومان به پروژه‌های استانی اختصاص داده شده که حدود ۹.۵ درصد نسبت به سال قبل رشد داشته ایم.

معاون عمرانی استانداری اصفهان در بخش طرح‌های ملی که به استان واگذار شده و از امسال تحت عنوان طرح‌های ویژه استانی نام گذاری شده، حدود ۳۰۶ میلیارد تومان و ۵۴ درصد پیشرفت نسبت به سال قبل داشته ایم.


او ادامه داد: ۹۱۰ میلیارد اعتبار با رشد ۳۹ درصدی نسبت به سال قبل درپروژه‌های ملی متمرکز وجود داشته و ۳۸۹ میلیارد نیز به پروژه‌های متوازن منطقه‌ای اختصاص پیدا کرده است که با یکسری از اعتبارات مرتبط با آلایندگی و ارزش افزوده، عدد بودجه عمرانی ما حدود ۲ هزار و ۱۷ میلیارد بوده که با جمع سایر ردیف‌ها نزدیک ۱۱ درصد رشد در کل در مقایسه با سال قبل داشته ایم.

غلامی در رابطه با کمک‌های مالی به شهرداری خاظرنشان کرد: ۸ هزار میلیارد به حمل و نقل عمومی و ۸۰۰ میلیارد هم به قطار شهری اختصاص داده شده است. هرچند امیدواریم که بتوانیم اختصاص بودجه بیشتری را شاهد باشیم.

او با اشاره به مشارکت بخش خصوص افزود: با استفاده از تبصره ۱۹ بودجه و مشارکت بخش خصوصی حدود ۳۰ درصد طرح‌ها توسط دولت تامین می‌شود و سپس معادل سود سرمایه گذار به اضافه اصل سرمایه در اختیار سرمایه گذار قرار می‌گیرد.

معاون عمرانی استاندار اصفهان در رابطه‌ها مجموع پروژه‌های استانی گفت: در هفته دولت توانسته ایم با هماهنگی‌های صورت گرفته با بخش‌های مختلف اجرایی مثل کشاورزی، صنعت و معدن، آبرسانی، میراث فرهنگی و گردشگری، بخش خدماتی و گردشگری و همچنین بخش بهداشت و درمان که بیشتر مربوط به علوم پزشکی و مراکز درمانی است، ۱۷۳۴ طرح در سطح استان و در ۲۴ شهرستان افتتاح می‌شود؛ اعتبار این پروژه‌ها ۲۹۳۰ میلیارد تومان است که نسبت به سال رشد قابل توجهی داشتیم.

او در رابطه با جزئیات این پروژه‌ها اضافه کرد: از این پروژه‌ها ۲۶۱ پروژه ملی و ۱۸۶ طرح استانی است؛ حدود ۶۲۰ پروژه هم مربوط به بخش خصوصی و تعاونی‌ها هستند که تمام تلاش ما این بوده تا بخش خصوصی را وارد این پروژه‌ها کنیم. همچنین ۱۷۱ پروژه نیز در دهیاری‌های ما در حال انجام هستند که اعتبار آن‌ها در بخش اشتغال روستایی در حدود ۴۰ میلیارد است.

غلامی در پایان با اشاره به تعداد پروژه‌های در دست انجام در سرتاسر استان اصفهان گفت: شهرستان اصفهان با ۴۳۷ پروژه، کاشان با ۱۰۶، تیران و کرون با ۱۰۰ پروژه به ترتیب بیشترین تعداد پروژه در سطح استان را به خود اختصاص داده اند، همچنین تعداد پروژه‌های در حال بهره برداری در دورترین شهرستان‌ها نسبت به اصفهان نیز خور و بیابانک با ۵۶ پروژه و فریدون شهر با ۳۸ پروژه هستند.

 


انتهای پیام /س 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر