کد خبر: ۷۰۴۸۶۶۳
تاریخ انتشار: ۰۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۱
معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی عنوان کرد؛

معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: در پنج ماهه نخست امسال ۱۹۴ هزار و ۹۲۷ مورد بازرسی از بازار‌های استان انجام گرفته است.

۱۹۵ هزار مورد بازرسی از بازارهای خراسان رضویبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، رضا شجاعی معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی در جمع اصحاب رسانه گفت: در پنج ماهه نخست امسال ۱۹۴ هزار و ۹۲۷ مورد بازرسی از بازار‌های استان انجام گرفت که این تعداد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۵.۹ درصد افزایش داشت.

 او تصریح کرد: براساس این بازرسی ها، تعداد واحد‌های صنفی متخلف در مدت مزبور ۱۲ هزار و ۸۹۷ واحد بوده که تعداد آن نسبت به مدت مشابه سال قبل ۸.۵ درصد رشد داشته و ارزش پرونده‌های تنظیم شده در حوزه تخلف این واحد‌ها در پنج ماهه امسال ۱۰ هزار و ۳۳۷ میلیارد ریال بود که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل هزار و ۱۰۰ درصد رشد داشت.

معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: تعداد گزارش‌های مردمی در پنج ماهه نخست امسال ۹ هزار و ۱۶۰ مورد بود که ۳۴ میلیارد ریال به شاکیان پرونده عودت داده شد و مبلغ عودت داده شده نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۲۵ درصد رشد داشت.

شجاعی با اشاره به رویکرد سازمان صنعت معدن و تجارت برای انجام گشت‌های مشترک بازرسی با سایر دستگاه‌های اجرایی افزود: در پنج ماهه نخست امسال پنج هزار و ۱۰۲ مورد گشت مشترک با سایر دستگاه‌های اجرایی از بازار استان انجام گرفت که نسبت به مدت مشابه سال قبل چهار درصد رشد داشت.

معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: در این زمینه ۲۴۱ مورد پرونده تخلف به ارزش ۱۲۰ میلیارد ریال تشکیل شد که تعداد پرونده‌ها و ارزش ریالی آن‌ها نسبت به مدت مشابه سال قبل به ترتیب ۲۱.۷ درصد و ۱۶۶ درصد رشد داشت.

او تصریح کرد: در پنج ماهه نخست امسال با دستور دادستانی ۱۶ واحد صنفی متخلف در استان مهر و موم شد که از این تعداد تخلف ۹ مورد مربوط به تقلب، چهار مورد مربوط به خوراک دام و سه مورد مربوط به احتکار کالا بود.

شجاعی افزود: طی یک ماه اخیر پرونده تخلف برای یک واحد تولیدی زعفران در خصوص ظن به تقلب تشکیل شد که در این خصوص ۳۱۴ بسته زعفرانی یک مثقالی و ۱۵۷ بسته زعفرانی نیم مثقالی در مجموع به ارزش ۶۶ میلیون ریال از این واحد توقیف شد.

معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: مهر و موم یک فروشگاه سوغات در پایانه امام رضا (ع) به خاطر عرضه تنقلات و سوغات تقلبی و مهر و موم انبار یک واحد تولیدی مربوط به تولید کنسروجات و رب گوجه فرنگی به علت عدم درج قیمت بر روی کالا  از جدیدترین پرونده‌های حوزه بازرسی خراسان رضوی است.
 
انتهای پیام// ز.م

افزایش ۵.۹ درصدی بازرسی از بازارهای خراسان رضوی 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر