کد خبر: ۷۰۵۲۰۶۹
تاریخ انتشار: ۰۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۶

وعده‌های پوشالی که هیچ یک رنگ واقعیت به خود نگرفته منجر به بلاتکلیفی وضعیت کارخانه سیمان خرم‌آباد شده است.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، وجود برخی پروژه‌های نیمه تمام در این شهرستان موجب شده طی سالیان اخیر شاهد پیشرفت چشمگیری در حوزه‌های عمرانی و اقتصادی شهری نشویم.

بر اساس سرشماری سال ۹۵ لرستان دومین استان مهاجرفرست کشور بوده است که بدون تردید وجود صنایع راکد و نیمه فعال، نبود سیاست‌های توسعه‌ای و مدیریت‌های ضعیف در بالارفتن این آمار نقش بسزایی داشته‌اند.

کارخانه سیمان خرم‌آباد را می‌توان نمونه بارزی از ناتوانی مدیران اجرایی و همچنین عدم مدیریت صحیح در واگذاری پروژه به سرمایه‌گذاری که توان مالی بالایی نداشته، دانست.

پروژه‌ای که ۱۴ سال است همچنان وعده سیمانی به ۴۶ هزار سهامداری می‌دهد که هر روز بلاتکلیف از وضعیت کارخانه، چشم انتظار مشخص شدن سهام خود هستند.

آخرین وعده بهره‌برداری از کارخانه سیمان خرم‌آباد به سال ۹۴ بر می‌گردد، اما اکنون چندین سال از وعده افتتاح گذشته و همچنان بخت این کارخانه باز نشده است.

به همین منظور معاون اقتصادی استانداری لرستان، با اشاره به مشکلات کارخانه سیمان این شهرستان اظهار کرد: متأسفانه این کارخانه مشکلات سرمایه‌گذاری دارد.

گودرز امیری خاطرنشان کرد: در همین راستا طی چند ماه اخیر چندین جلسه در سطح ملی و استانی برای تعیین تکلیف کارخانه سیمان خرم‌آباد برگزار شده است.

ناامیدی از آورده مالی سرمایه‌گذار

وی از حل بخشی از مشکلات کارخانه سیمان خبر داد و گفت: بخشی از مسائل کارخانه که مربوط به دستگاه‌های اجرایی بوده قابل حل است.


بیشتر بخوانید: وضعیت تولید در لرستان نامناسب است/ کارخانه پارسیلون به یک غده سرطانی تبدیل شده است


امیری بیان داشت: سرمایه‌گذار بایستی در برابر آورده بانک، سرمایه اولیه برای تکمیل کارخانه سیمان خرم‌آباد را افزایش دهد که این مهم بعید به نظر می‌رسد.

او با بیان اینکه سرمایه‌گذار همچنین بایستی مشکلات را با بانک عامل رفع کند، افزود: در این صورت قادر به دریافت تسهیلات خواهد بود.

منبع فارس

انتهای پیام/پ

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر