کد خبر: ۷۰۵۲۴۴۷
گروه : سیاسی » دولت
تاریخ انتشار: ۰۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۷
وزیر اقتصاد خبر داد:

دژپسند گفت: با کنترل فرار مالیاتی، درآمد مالیاتی در پنج ماه اول امسال نسبت به دوره مشابه سال گذشته، ۳۵درصد رشد داشته است.

افزایش ۳۵درصدی درآمدهای مالیاتی کشوربه گزارش حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، فرهاد دژپسند، وزیر اقتصاد در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تورم ماهانه و نقطه به نقطه هر دو از تیرماه روند نزولی پیدا کرد و امیدواریم این روند تداوم یابد البته کاهش میزان تورم به معنای کاهش قیمت‌ها نیست بلکه به معنای کاهش روند افزایش قیمت هاست. البته در برخی مواقع با کاهش قیمت‌ها هم مواجه بودیم.

دژپشند تصریح کرد: با توجه به گزارشی که وزیر صمت داد، در مورد صد قلم کالا‌هایی که مستمرا پایش می‌شود، ۸۳ قلم کالا در هفته‌های گذشته قیمتش کاهش پیدا کرد.

وزیر اقتصاد در پاسخ به این سوال که پیش‌بینی شما برای آینده چیست؟، گفت: پیش‌بینی ما این است که با توجه به ثباتی که وجود دارد، این روند در ماه‌های آینده هم ادامه پیدا کند. علت آن یکی برقراری ثبات در کشور است و دوم اینکه عرضه افزایش پیدا کرده است. علت دیگر این است که خرید‌های ناشی از احتیاط هم کم شده است.

وزیر اقتصاد ادامه داد: عرضه ۲۵قلم کالای اساسی در پنج ماه اول امسال نسبت به دوره مشابه سال گذشته رشد داشته است.

او درباره برنامه‌های وزارت اقتصاد مقابله با فرار مالیاتی تصریح کرد: ما امسال بر کنترل فرار مالیاتی متمرکز شده ایم. در پنج ماه اول امسال درآمد مالیاتی نسبت به دوره مشابه سال قبل، ۳۵درصد رشد داشته است. ما امیدواریم به سمت تحقق عدالت مالیاتی حرکت کنیم.

دژپسند در پایان درباره آخرین وضعیت پرداخت مالیات توسط پزشکان گفت: برخی اقشار فرهیخته از جمله پزشکان که شما اشاره کردید که درآمد‌های خوبی دارند مالیات نمی‌دهند که ما در حال مذاکره با اصناف بوده تا این اقشار مالیات خود را پرداخت کنند، هدف ما تحقق عدالت مالیاتی است.


بیشتر بخوانید:گردشگری داخلی ارتقاء پیدا کرده/ هدف ما صادرات یک میلیارد دلاری صنایع دستی است 


انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر