کد خبر: ۷۰۵۳۱۴۵
تاریخ انتشار: ۰۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۳
مدیرعامل شهر فرودگاهی امام خمینی مطرح کرد؛

رستمی گفت: به دلیل رضایت مندی مسافران پروازهای حج و اربعین را به صورت ویژه در نظر می گیریم؛ چراکه سبب افزایش رضایت زائران شده است.

 

بتمهیدات ویژه فرودگاه امام خمینی برای زائران اربعین/  راه اندازی پرواز فرودگاه امام خمینی- مشهد- تاجیکستان در آینده نزدیکه گزارش خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، علی رستمی مدیرعامل شهر فرودگاهی امام خمینی با بیان اینکه مأموریت اصلی این فرودگاه تبدیل شدن به هاب هوایی منطقه است، گفت: از سوی قانون‌گذار امتیازاتی مانند منطقه آزاد و منطقه ویژه اقتصادی دریافت کرده ایم تا بتوانیم به مأموریت اصلی خود رسیده و هزینه های فرودگاه را تأمین کنیم.

او افزود: برای اجرای این اقدام در اولین گام، طرح جامع فرودگاهی را با مشارکت مشاوران داخلی و خارجی تصویب و ابلاغ کردیم و در آن، تمام موارد مانند فعالیت‌های هوانوردی، منطقه ویژه اقتصادی و منطقه آزاد و تقسیم بندی اراضی آن در این طرح جامع تدوین شده است.


بیشتر بخوانید: اعزام ۳۰ هزار زائر خانه خدا از ترمینال سلام فرودگاه امام خمینی(ره)/ عملیات حج از ۱۷تیر تا ۱۷شهریور ادامه دارد 


مدیرعامل شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) با بیان اینکه طرح جامع در سه فاز تقسیم بندی شده که در فاز اول ظرف ۵ سال باید فرودگاه امام خمینی(ره) به ظرفیت ۲۵ میلیون مسافر و ۵۰۰ هزار تن کالا در سال برسد، گفت: ضمن تکمیل ترمینال سلام، باید فعالیت منطقه آزاد آغاز و اپرون (پارکینگ هواپیما) راه اندازی شود.

رستمی یادآور شد: در فاز دوم طرح جامع فرودگاهی ، شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) باید در طول ۱۰ سال به جذب سرمایه گذاری و افزایش ظرفیت منابع در این فرودگاه اقدام کند؛ ضمن اینکه در فاز سوم نیز بتواند به ظرفیت نهایی فرودگاه امام خمینی(ره) مبنی بر جابجایی سالانه ۱۱۰ میلیون مسافر و ۴.۵ میلیون تن بار اقدام کرده و به هاب اول هوایی منطقه تبدیل شود.

او درباره پروازهای داخلی در فرودگاه گفت: پروازهای داخلی در فرودگاه انجام شده و نخستین پرواز داخلی در این فرودگاه با انجام پرواز کیش آغاز به فعالیت کرد و در روزهای آینده نیز پرواز فرودگاه امام خمینی(ره)- مشهد- تاجیکستان را راه اندازی خواهیم کرد.

مدیرعامل شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) ادامه داد: از فرودگاه های داخلی امکان پرواز به فرودگاه امام خمینی(ره) خصوصا برای مسافرانی که قصد عزیمت به سفرهای خارجی را دارند، برقرار خواهد شد.

رستمی افزود: اخیراً سفیر ایران در هند نامه ای به وزیر راه و شهرسازی ارسال کرده که در آن از نبود پرواز داخلی از فرودگاه امام به مشهد انتقاد شده و شیعیان هند برای سفر به مشهد مجبورند ابتدا به دوبی و سپس به مشهد پرواز کنند.

رستمی در باره سرمایه گذاری در منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام خمینی(ره)،  افزود: در این شهر، بیش از ۱۱۰ سرمایه گذار درخواست حضور در منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) را ارسال کرده اند که عمدتاً در حوزه های تولیدی و صادرات و واردات است.

او در مورد پروازهای اربعین تصریح کرد:  پروازهای حج و اربعین را به صورت ویژه در نظر می گیریم؛ چراکه سبب افزایش رضایت زائرین چه در حج و چه در اربعین شده است. به خصوص اینکه افتتاح ترمینال سلام، میزان رضایت حجاج را در پروازهای تمتع امسال افزایش داده است. به همین دلیل، در خصوص اربعین نیز آمادگی داریم در سال جاری، همه ایرلاین ها اعم از داخلی و خارجی، اعزام و پذیرش مسافر را انجام داده و سفر هوایی زائران و عتبات می تواند هم از ترمینال شماره یک و هم از ترمینال سلام امام خمینی(ره)، انجام شود.

مدیرعامل شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) اظهار کرد : ۳۵ شرکت هواپیمایی داخلی و خارجی به طور دائم با فرودگاه امام خمینی(ره) در ارتباط هستند که اگر ایرلاین هایی که در ایام تعطیلات نوروز اقدام به پرواز از فرودگاه امام خمینی(ره) را می کنند، اضافه کنیم به ۴۵ تا ۵۰ شرکت هواپیمایی می رسد؛ اما در سالهای اخیر تعدادی از ایرلاین های خارجی، فرودگاه امام خمینی(ره) را ترک کردند که ایرلاین های داخلی آن را پوشش داده اند؛ ضمن اینکه در هر حال حاضر هیچ مسیر خارجی به دلیل تحریم کنسل نشده و به بیش از ۶۰ کشور پرواز مستقیم داریم.

وی با بیان اینکه سال گذشته ۷.۵ میلیون مسافر از فرودگاه امام خمینی(ره) تردد کردند، خاطرنشان کرد: این میزان نسبت به سال قبل کاهش مسافر داشته است؛ اما امسال شاهد کاهش پرواز و مسافر نبوده ایم.

رستمی در باره مصوبه هیات مدیره شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) و لغو ریاست وی از هیئت مدیره این شرکت، اظهار کرد: این مصوبه مراحل قانونی خود را طی نکرده است و من همچنان رئیس هیئت مدیره هستم.

مدیرعامل شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) درباره حذف نام ایرانشهر از ترمینال جدید فرودگاه امام خمینی(ره) گفت: نام ایرانشهر در هیچ یک از اسناد ما وجود ندارد و این نام به ثبت نرسیده است.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر