کد خبر: ۷۰۵۳۶۰۰
تاریخ انتشار: ۰۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۳
دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی مطرح کرد؛

مرتضی بانک گفت: توسعه فعالیت‌های زیربنایی در کیش با مشارکت مردم و انتشار ۳۰۰ میلیارد تومان اوراق صکوک برای تامین مالی طرح‌های سرمایه گذاری محقق می‌شود.

به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از ایبِنا، مرتضی بانک دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی  گفت:  تامین مالی طرح‌های سرمایه گذاری در منطقه آزاد کیش که با استفاده از توان بازار سرمایه محقق خواهد شد به منظور توسعه فعالیت‌های زیربنایی و ایجاد فضای مناسب برای سرمایه گذاری در جزیره کیش با مشارکت مردم صورت خواهد پذیرفت.
او افزود: بر این اساس، موافقت اصولی با انتشار صکوک به میزان ۳۰۰ میلیارد تومان با قابلیت افزایش تا ۱۰۰۰ میلیارد تومان به منظور تامین مالی طرح‌های زیر ساختی، همچنین توسعه فعالیت‌هایی همانند فرودگاه کیش، پروژه‌های لجستیکی و بندری و همچنین زیرساخت‌های ICT از سوی سازمان بورس اوراق بهادار کشور صادر شده است.


بیشتر بخوانید:تعداد مناطق آزاد در صورت تصویب مجلس به ۱۵ مورد می‌رسد بانک تاکید کرد: استفاده از توان بازار سرمایه و ابزار‌های آن نظیر صکوک می‌تواند نقش مهمی در جمع آوری سرمایه‌های موجود در کشور و استفاده هدفمند در طرح‌های سرمایه گذاری داشته باشد. انتشار صکوک مزیت‌های متعددی داشته که مهمترین آن ایجاد پل ارتباطی میان دو بازار پول و سرمایه است.
او ادامه داد: از آنجایی که صکوک با پشتوانه دارایی‌ها منتشر می‌شود از ریسک کمتری برخوردار است و به همین دلیل هزینه تامین مالی را کاهش خواهد داد.
مشاور رئیس جمهور ابراز امیدواری کرد با استفاده از دارایی‌های موجود در دیگر مناطق آزاد کشور، امکان استفاده از این ابزار پویا به منظور توسعه و پیشبرد طرح‌های مختلف سرمایه گذاری در این مناطق فراهم شود.

انتهای پیام/

تامین مالی طرح‌های سرمایه گذاری در منطقه آزاد کیش

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر