کد خبر: ۷۰۵۴۰۱۸
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۰۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۷

مسئول تشکل‌های دینی سازمان تبلیغات اسلامی استان اصفهان گفت:بیشتر موضوع بحث ایام محرم تبلیغی در مورد بیانیه گام دوم انقلاب با زیر مجموعه خانواده خواهد بود.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان ،حجت‌الاسلام حسن بابایی مسئول تشکل‌های دینی سازمان تبلیغات اسلامی استان اصفهان با اشاره به برنامه‌های ویژه ایام محرم اظهار داشت: حدود یک هفته‌ای است که دوره‌های آموزشی توجیهی برای مدیران هیئت‌های مذهبی، مداحان اهل‌بیت (ع) و مبلغان در شهرستان‌ها برگزار می‌شود.

اوافزود: همایش «طلایه‌داران تبلیغ» ائمه جمعه و جماعات و مبلغان استان نیز در مسجد جامع شهرستان اصفهان اجرا شد، همچنین همایش «هیئت‌های مذهبی» در گلستان شهدا را اجرا شد و همایش «مداحان اهل بیت (ع)» هم در استان‌ها برگزار شده است.

مسئول تشکل‌های دینی سازمان تبلیغات اسلامی استان اصفهان با بیان اینکه همایش کشوری «پیر غلامان» در یزد در حال برگزاری است، گفت: از استان اصفهان تعدادی از پیرغلامان به این برنامه اعزام شده‌اند.

او تصریح کرد: محوریت کار ما بیانیه گام دوم انقلاب با حوزه تخصصی خانواده است، بدین معنا که بیشتر موضوع بحث ایام محرم تبلیغی در مورد بیانیه گام دوم انقلاب با زیر مجموعه خانواده خواهد بود.

بابایی ادامه داد: موضوع «هم‌سرنوشتیم» در حال پیگیری است که بحث ازدواج آسان، تکریم خانواده و پیشگیری از طلاق در دستور کار قرار گرفته و در ایام محرم اجرا می‌شود.

او با اشاره به نام‌گذاری دهه اول محرم به نام «دهه امر به معروف و نهی از منکر» اظهار داشت: این موضوع و همایش آمران به معروف و ناهیان از منکر برگزار می‌شود و شعار یاوران معروف را در این زمینه داریم.

مسئول تشکل‌های دینی سازمان تبلیغات اسلامی استان اصفهان خاطرنشان کرد: دستورالعمل‌های عملیات محرم برای مداحان و روحانیون در نظر گرفته شده که در مورد خانواده صحبت می‌کنند.

او افزود: موضوع دومی که در حال پیگیری است، بحث هیئت‌های مذهبی و عرضه یکسری اقلام فرهنگی و اقلام ارزاقی برای هیئت‌هاست، در این راستا «سامانه بیرق» طراحی شده و هیئت‌های شاخص و فعال شناسایی و ثبت‌نام می‌شوند و مبلغی را به عنوان کمک هزینه برای خرید این اقلام دریافت می‌کنند.

بابایی با بیان اینکه محتوای فرهنگی برای مبلغان تهیه و در اختیار آنان گذاشته شده است، گفت: ۴۰ منبر معروفی و منکری با ۴۰ موضوع در این راستا آماده شده و در قالب یک کتاب به نام «چهل منبر معروفی و منکری» در ایام محرم در اختیار مبلغان برای استفاده قرار می‌گیرد.

او تصریح کرد: منشور ۲۰ بندی هیئت‌های مذهبی در گام دوم انقلاب اسلامی که شامل باید‌ها و نباید‌های هیئت‌های مذهبی ویژه ایام محرم در نظر گرفته شده و این منشور در محل برگزاری هیئت نصب می‌شود که باید رعایت شود.

مسئول تشکل‌های دینی سازمان تبلیغات اسلامی استان اصفهان ادامه داد: همچنین دوره آموزشی برای مداحان اهل بیت (ع) برگزار شده که موضوعاتی از جمله گام دوم انقلاب اسلامی در آن ذکر شده است.

او با اشاره به آمار هیئت‌های مذهبی ثبت شده در سازمان تبلیغات اظهار داشت: ۵ هزار و ۲۰۰ هیئت ثبت شده که در ایام محرم با خیمه‌هایی به‌صورت موقت با مجوز شهرداری، نیروی انتظامی و سازمان تبلیغات اسلامی به‌عزاداری برای سیدالشهدا (ع) می‌پردازند.

انتهای پیام/م

 

برنامه‌های ویژه ایام محرم در اصفهان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر