انصاری‌فرد: کادرفنی و بازیکنان پرسپولیس هیچگونه دریافتی نداشته‌اند/ ۷ هفته سخت را پیش‌رو داریم/ فشار از طرف تیم‌های رقیب به بیرانوند زیاد است

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در خصوص مسائل مختلف توضیحاتی ارائه داد.
 
به گزارش خبرنگار فوتبال و فوتسال گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان،  محمد حسن انصاری فرد چندی قبل به عنوان مدیرعامل باشگاه پرسپولیس تهران معرفی و جایگزین ایرج عرب شد. او امیدوار است تا بتواند مطالبات بازیکنان و کادرفنی را بپردازد، مجوز حرفه ای برای حضور در آسیا را کسب کند و  با برانکو ایوانکوویچ (سرمربی فصل گذشته سرخپوشان) به توافق برسد تا مشکلی جدیدی برای این باشگاه در فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) ایجاد نشود.
 
به همین دلیل گفت‌وگویی با مدیرعامل جدید پرسپولیس انجام دادیم که به شرح زیر است.
 
 
در خصوص شرایط این روزهای باشگاه پرسپولیس توضیحاتی دهید؟
 
پرسپولیس همیشه بزرگ بوده و بزرگ هم خواهد ماند. مسائلی که در داخل باشگاه اتفاق می‌افتد کار‌های سخت و دشواری است که باید با آن دست و پنجه نرم کرد و  به حداقل رساند. خدا را شکر تیم وضعیت خوبی را سپری می کند. سرمربی کار بلدی داریم، گابریل کالدرون دستیاران خوبی در اختیار دارد و به صورت شبانه روزی زحمات زیادی را برای تیم می کشد. پرسپولیس از درون دروازه تا خط حمله دارای بازیکنان برجسته ای است و با همین بضاعتی که داریم شانس اول برای قهرمانی در لیگ برتر هستیم و امیدوارم این روند مثبت برای تیم ادامه پیدا کند. پیام من به هواداران این است که در این ۷ هفته باید خیلی مراقب باشند و تیم را مورد حمایت قرار دهند و از هرگونه حاشیه سازی برای پرسپولیس  بپرهیزند، چون تیم  نیاز به آرامش دارد. به امید خدا بتوانیم در این هفت دیدار عملکرد خوبی را داشته باشیم.

بیشتر بخوانید: پیگیری تمرینات پرسپولیس از چهارشنبه


در خصوص مسائل مالی، فشار هواداران و قراردادهایی که بسته نشده  بیشتر بگویید؟

صبح روز گذشته جلسه‌ ای با رئیس فدرایسون فوتبال برگزار  و در مورد مجوز حرفه‌ای آسیا که جزء اولویت کار‌ی باشگاه است صحبت کردیم، تیم کارشناسی - حقوقی تمام تلاش خود را به کار خواهد گرفت تا بتوانیم با کسب مجوز حرفه ای آسیا در لیگ قهرمانان شرکت کنیم. با کسانی که از باشگاه پرسپولیس طلبکار‌ند مذاکرات خوبی داشتیم و امیدوارم با جلب رضایت آن‌ها مشکلات را برطرف و آن را به کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) انعکاس دهیم.

او افزود: با رئیس فدراسیون فوتبال این مسائل را مرور کردیم. او گفت مشکل تیم فوتبال پرسپولیس نسبت به سایر تیم ها کمتر است و به امید خدا این موضوع به سرعت برطرف خواهد شد و امیدوارم بتوانیم خبر‌های خوبی را ظرف چند روز آینده به هواداران  بدهیم. به هر حال بار مالی شدید و سنگینی روی باشگاه وجود دارد. پرسپولیس طلبکاران زیادی با رقم‌های متفاوت دارد، شاید یکی از آن‌ها برانکو ایوانکویچ باشد که ما قراردادی در حدود یک میلیون یورو با او به ثبت رساندیم. به برانکو پیغام دادیم که جلسه ای با او در دُبی (امارات) یا استانبول (ترکیه) برگزار کرده و به یک توافق خوبی دست یابیم، چون اعتقاد داریم که جای پرسپولیس و برانکو در دادگاه فیفا نیست. برانکو چهار سال برای پرسپولیس زحمت کشید و در کسب جام هت تریک کرد، به هر حال بنا به دلایلی امکان ادامه همکاری با سرمربی سابقوجود نداشت و همانطور که گفتم جایی برای برانکو و پرسپولیس در دادگاه فیفا نیست.
 
 

انصاری فرد ادامه داد: ما هنوز هیچ پیش پرداختی به بازیکنان و کادر فنی نداده ایم. هنوز با حامی مالی جدیدمان به توافق دست نیافته ایم و یکسری مطالبات را ظرف چند روز آینده برای دریافت آن پیگیری می کنیم تا تیم پرسپولیس بدون دغدغه در مسیر آرامش حرکت کند.
 
نرفتن برانکو به فیفا مسئله‌ی مهمی است، چگونه آن را مدیریت می کنید؟

پرسپولیس ظرفیت‌های بالقوه‌ای داشته که می توان از آن بهره برد. یکی از آن‌ها حامیان مالی هستند که باید از طریقشان درآمدزایی داشته باشیم. در حال حاضر با چهار یا پنج حامی مالی جلساتی را برگزار کرده ایم که ایم مذاکرات طی یک ماه آینده منجر به قرارداد خواهد شد.

در خصوص مشکلات پیش آمده برای علیرضا بیرانوند دروازه‌بان تیمتان در دیدار مقابل تراکتور بیشتر توضیح دهید؟
 
علیرضا بیرانوند یک بازیکن اخلاق مدار است. هر بازیکن ممکن است در جریان بازی دچار ناراحتی شود که این کاملا طبیعی است و نمی شود آن را محکوم کرد. فشار بیشتر تیم پرسپولیس روی بیرانوند استو به نظرم او بهترین دروازه‌بان غرب آسیا است. به هر حال فشار زیادی از طرف تیم های رقیب به بیرانوند وارد می شود. خیلی از تیم ها در حال حاشیه سازی برای او  هستند که بیرانوند خویشتن داری کرده و واکنشی نشان نداده است.
 
او افزود: انتظار داریم هواداران تیم‌های رقیب نسبت به بیرانوند واکنش منفی نشان ندهند چون او دروازه‌بان تیم ملی است و در دیدار های پیش رو تیم ملی مقابل هنگ کنگ و کامبوج باید از دروازه ایران دفاع کند. در مورد مسائل پیش آمده در دیدار مقابل تراکتور تبریز بیرانوند دستش را برای طرفداران بالا برده و توهینی در کار نبوده است و در جلسه ای که با تاج داشتیم او هم صحت این موضوع را تایید کرد. بنابراین ما انتظار داریم که رقابت در یک فضای جوانمردانه‌ای انجام شود. به هر حال ما از کسانی که این اخبار، فیلم‌ها و عکس‌ها را انتشار می‌دهند شکایت خواهیم کرد. من معتقدم این حواشی به فوتبال ما لطمه می‌زند و باشگاه پرسپولیس وظیفه دارد از این حواشی خودداری کند و اجازه ندهد این حواشی دامن گیر نه تنها تیم پرسپولیس بلکه تیم‌های دیگر را نشود.
 
کالدرون در خصوص دریافت مطالبتش با شما حرفی نزده؟ اعتراضی نکرده است؟
 
زمانی که برای بار اول با کالدرون ملاقات کردم شیفته رفتار و منش او شدم و به من اعلام کرد که پرداخت مطالبات بازیکنان و دستیارانشان برایش مهم تر بوده و این نشان دهنده فروتنی او است. وقتی این مربی با این متانت می‌آید و می گوید که اولویت من پرداخت پول بازیکنان و کمک‌هایم است نشان می‌دهد که چقدر این مربی از لحاظ اخلاقی در درجه بالایی قرار دارد و من واقعا شیفته اخلاق او شدم، چون شبانه‌روز او در ورزشگاه شهید کاظمی برای تیم زحمت می کشد.
 
مدیرعاما باشگاه پرسپولیس ادامه داد: من خودم  بارها به ورزشگاه شهید کاظمی رفته و حتی شنیده ام بعضی روز‌ها از ۷:۳۰ صبح به محل تمرین می‌رود و تا ۱۱ شب هم آنجا می ماند. به هر حال کالدرون فرد بسیار زحمت کشی است و ما باید به او فرصت دهیم. به نظرم  بازی‌های تدارکاتی زیادی با پرسپولیس انجام نداده و در اردوی ترکیه هم اصلا تیم بازی تدارکاتی برگزار نکرد. بنابراین ما باید به او اجازه دهیم تا ترکیب تیم خود را بشناسد و من اطمینان دارم که کالدرون در آینده نتیجه خواهد گرفت و مبلغی که از باشگاه طلب دارد ظرف یک ماه آینده به او پرداخت می شود.
 
نظرتان در مورد بازیکنان دعوت شده پرسپولیس به اردوی تیم ملی فوتبال چیست؟

حُسنی که تیم ما نسبت به سایر تیم ها دارد  این است که تغییرات کمتری داشته و خوشبختانه ظرف چند سال اخیر افراد زیادی در آن تغییر نکرده اند. مطمئنم که کالدرون از این وضعیت اطلاع دارد و ما باید از آن به بهترین شکل ممکن استفاده کنیم. در حال حاضر  ۶ بازیکن ملی پوش در اختیار داریم که به نظرم  ۳ تا ۴ بازیکن  دیگرمان مانند علی علیپور، شجاع خلیل زاده و... هم باید به تیم ملی دعوت شوند. اطمینان دارم که در ادامه کار  به نتایج خوبی دست پیدا خواهیم کرد و مدعی اصلی قهرمانی لیگ برتر، جام حذفی و مهمتر از همه لیگ قهرمانان آسیا هستیم.
 

بیشتر بخوانید: برگزاری دربی سرخابی‌ها در سکوت خبریدر خصوص تمدید قرارداد با علیرضا بیرانوند توضیح دهید؟ آیا با علی علیپور هم مذاکره داشته اید؟

 علیرضا بیرواند به باشگاه آمد و با او صحبت های خوبی را انجام دادیم و درباره تمدید قرارداد با مدیر برنامه های بیرانوند به تفاهم رسیدیم که یک قرارداد ۴ ساله با او منعقد می شود. تفاهمات و رقم قرارداد انجام شده و انشالله پیش نویس آن را آماده می‌کنیم، ظرف امروز یا فردا و شاید هم پس از بازگشت تیم ملی فوتبال از هنگ کنگ با او قرارداد را امضا خواهیم کرد و هواداران مطمئن باشند که علیرضا بیرانوند دروازه‌بان تیم باقی خواهند ماند. در مورد علی  علیپور هم باید بگویم که او ۲، سه ماه گذشته پیشنهاداتی از تیم‌های دیگر داشت اما به هر حال با باشگاه به تفاهم نرسید و من هم پس از مشورت با کالدرون به او گفتم که در این شرایطی که لیست بسته شده و ما حق نقل و انتقالاتی دیگری را هم نداریم بهتر است در پرسپولیس بمانی و نظر کالدرون هم روی او مثبت بود.

درباره در آمدزایی از سامانه های هواداری آیا جلسه ای با حامی مالی باشگاه داشته اید؟

با  حامی مالی اصلی‌مان که شرکت اپراتور همراه است جلسه‌ای را در خصوص بروزرسانی سامانه هواداری برگزار کردیم که هواداران را وارد این مسائل کنیم و بحث‌های درآمدزایی، خدمات و سرویس‌هایی که باید به هواداران ارائه دهیم را مورد بررسی قرار دادیم. ما انتظار نداریم که هواداران به صورت نقدی به ما پولی پرداخت کنند بلکه اعتقاد دارم باشگاه باید به هواداران خدمات و سرویس دهد و از راه آن درآمد زایی داشته باشد.

انصاری فرد بیان کرد: به عنوان مثال هواداری که هزار تومان هزینه می کند ما آن مبلغ را به ۸۰۰ تومان برسانیم که هم بتوانیم به هوادارانمان یک سرویسی ارائه داده باشیم و هم باشگاه از آن مبلغ منفعتی به دست آورد. در همین خصوص جلساتی را با حامی مالی برگزار کرده ایم.

در رابطه با پرونده سوپرجام توضیحی دهید؟
 
 فکر می‌کنم انشالله در تاریخ ۲۹ شهریور دادگاه حکمیت ورزش (CAS)  رای دیدار سوپرجام را اعلام کند. ولی نسبت به سوپرجام سال گذشته مصوب هیئت رئیسه سازمان لیگ و هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال این جام متعلق به ما است و انتظار داریم در دیدار مقابل صنعت نفت آبادان این جام به ما داده شود و بتوانیم در حضور هواداران آن را جشن بگیریم.

بیشتر بخوانید: دلیل برگزاری شهرآورد در روز غیر تعطیل چه بود؟


صحبت پایانی با هواداران؟

من واقعا قدردان حمایت‌های همه جانبه هواداران عزیز پرسپولیس هستیم. تیم متعلق به هواداران است و ما اینجا خدمتگزار آن‌ها هستیم. هوادارانمان  باعث شده اند که این موفقیت‌ها نصیبمان شود و من انتظار دارم که در هر شرایطی که پرسپولیس قرار می‌گیرد از بازیکنان و کادرفنی حمایت کنند، همانطور تا الان این حمایت‌ها را انجام داده اند. بالاخره مسائل و مشکلات تیم زیاد است و همه سعی می‌کنند حواشی برای تیم پرسپولیس ایجاد کنند، من از هواداران هشیاری و بیداری را می‌خواهم که خیلی هشیار باشند و مسائل حاشیه‌ای را رصد کنند و به امید خدا تیم در حمایت کامل و آرامش به هر سه جام لیگ، حذفی و لیگ قهرمانان آسیا خواهد رسید.
 
انتهای پیام/

آخرین اخبار از باشگاه پرسپولیس تهران

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۵
در انتظار بررسی: ۰
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۳:۵۲ ۱۳ شهريور ۱۳۹۸
عجب
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۰:۴۶ ۱۳ شهريور ۱۳۹۸
چه فشاری بیرانوند با بی ادبیاش خودشو تو دردسر می اندازه ولی خوب نگران نباشید از اونجای که همه چیز از پیش تعیین شدس براحتی از کاراش چشم پوشی میشه بس کنید این همه فرافکنی رو
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۰:۱۱ ۱۳ شهريور ۱۳۹۸
بازیکنی که پارسال 8 میلیارد گرفته امسال اگه 30 درصد رفته رو قرارداد پارسالش یعنی بدون پیش پرداخت امضا کرده!
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۰۸:۵۴ ۱۳ شهريور ۱۳۹۸
قهرمان هم نشویم هیچ اشکالی ندلره فقط دربی را ببریم و ششتق لال ها قهرمان نشوند‌ پرسپولیس دوست داریم تا آخر آخر ....‌
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۲:۲۸ ۱۳ شهريور ۱۳۹۸
شانسپولیسی تو خواب ببینی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر