در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

خط و نشان محیط زیست برای علاقه‌مندان به نگهداری از حیوانات در منزل/ برخورد قانونی با متخلفان

مدیرکل دفتر حیات‌ وحش سازمان حفاظت محیط زیست درباره نگهداری از حیوانات در منزل توضیحاتی داد.

شهاب الدین منتظمی مدیرکل دفتر حیات وحش و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه محیط زیست گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، در رابطه با نگهداری مالک باغ وحش شهرستان دزفول از دو توله شیر در منزل مسکونی‌اش اظهار کرد: مالک باغ وحش شهرستان دزفول و خانواده‌اش به دلیل نبود استاندارد لازم و گرمای شدید باغ وحش، دو توله شیر آفریقایی را به منزل مسکونی خود منتقل کرده و در آنجا از آن‌ها نگهداری می‌کردند.

او افزود: بر همین اساس سازمان حفاظت محیط زیست برای بررسی بیشتر موضوع به این مرکز رفته و تذکرات و برخورد‌های قانونی لازم را به مالک این باغ وحش داده است.

منتظمی با اشاره به اینکه تخلف مربوط به باغ وحش دزفول برای چندمین بار متوالی اتفاق افتاده است، گفت: بنده مخالف جریمه هستم، چرا که نباید تخلفات با جرایم حل و فصل شوند، بلکه در زمان احراز تخلف باید با آن برخورد قانونی صورت گیرد.


بیشتر بخوانید: تعطیلی 8 باغ وحش فاقد استاندارد از ابتدای سال 97 تاکنون


او با بیان اینکه با تعطیلی مراکز نگهداری از حیات وحش، دیگر جایی برای حفاظت از حیوانات وجود ندارد، افزود: کمبود مراکز نگهداری از حیات وحش در سازمان محیط زیست یک معضل اساسی است.

مدیرکل دفتر حیات وحش و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست تصریح کرد: مالکان مراکز نگهداری از حیات وحش اگر فاقد شرایط و استانداردهای لازم برای نگهداری از حیوانات هستند، نباید نسبت به احداث و راه‌اندازی این مراکز اقدام کنند.

منتظمی با بیان اینکه نگهداری از حیات وحش در منازل تخلف است، افزود: سازمان محیط زیست بر اساس قانون با متخلفان در زمینه نگهداری از حیات وحش در منازل برخورد خواهد کرد و به اماکن و منازل مسکونی فاقد استاندارد اجازه نگهداری از هیچ گونه حیات وحشی را نمی‌دهد.

انتهای پیام/

توضیحات محیط زیست درباره نگهداری از حیات وحش در منزل

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها: محیط زیست ، حیات وحش
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر