کد خبر: ۷۰۵۹۰۸۰
تاریخ انتشار: ۱۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۸
در چهارمین روز از هفته تعاون صورت گرفت؛

در چهارمین روز از هفته تعاون، سفیر ایران در ساحل عاج با رئیس اتاق تعاون دیدار و گفت وگو کرد.

روابط/ دیدار سفیر ایران در ساحل عاج با رئیس اتاق تعاون/ ایجاد پایگاه اقتصادی در دستور کاربه گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی اتاق تعاون ایران، کوروش مجیدی سفیر ایران در ساحل عاج، در این نشست روابط ایران با کشور ساحل عاج را تشریح کرد و گفت: رابطه سیاسی دو کشور قدمت زیادی دارد، اما رابطه تجاری دو کشور کم است.

به گزارش سفیر ایران در ساحل عاج در دیدار با رئیس اتاق تعاون ایران، گزارشی از روابط ایران با کشور محل ماموریت خود در زمینه‌های مختلف ارائه و گسترش روابط اقتصادی با این کشور را خواستار شد.

وی ادامه داد: ساحل عاج دومین کشور مهم در آفریقا است و پتانسیل خوبی برای سرمایه گذاری محسوب می‌شود. مجیدی افزود: با توجه به ظرفیت اتاق تعاون و حضور در تمام رشته فعالیت‌های اقتصادی، بازار ساحل عاج، بستر مناسبی برای فعالیت است و سفارت اهتمام ویژه‌ای برای حمایت از گسترش فعالیت‌های اقتصادی در این کشور دارد.


بیشتر بخوانید: بخش تعاون متقاضی ۱۰۰ درصد سهام مدیریتی شرکت‌های دولتی است/ رونمایی از ۲ سامانه باتا و مهتا 


سفیر ایران در ساحل عاج، در بخش دیگری از این نشست، ایجاد نمایشگاه دائمی از کالای ایرانی در کشور ساحل عاج را به عنوان پایگاه اقتصادی، پیشنهاد داد.

بهمن عبداللهی رئیس اتاق تعاون ایران، در این نشست، توضیحات مبسوطی در خصوص توانمندی‌ها و ظرفیت‌های بخش تعاون ارائه کرد و اظهار کرد: بخش تعاون یک کشور کوچک در کشور محسوب می‌شود، چراکه در تمام رشته فعالیت‌های اقتصادی حضور دارد.

وی در ادامه جایگاه بخش تعاون در سطح بین الملل را توضیح داد و اظهار داشت: تدوین برنامه مشخص و منظم با حمایت سفارت برای اقدمات مشترک باید صورت گیرد. وی ادامه داد: ایجاد یک پایگاه اقتصادی ثابت از کالای ایران در کشور ساحل عاج می‌تواند گام اول محسوب شود.

عبداللهی گفت: اتاق تعاون ایران برای ایجاد پایگاه اقتصادی ثابت در غرب آفریقا با محوریت ساحل عاج، اعلام آمادگی می‌کند تا در راستای گسترش روابط تجاری دو کشور گام‌های موثرتری برداشته شود.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر