کد خبر: ۷۰۶۰۶۸۴
تاریخ انتشار: ۱۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۳

شیخ اکرم الکعبی در گفت‌وگویی آخرین مواضع جنبش مقاومت اسلامی نُجَباء را تبیین کرد.

دبیرکل نُجَباء آمریکا را عامل اصلی همه مشکلات عراق دانستبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از مرکز ارتباطات و امور رسانه‌ای نُجَباء، شیخ اکرم الکعبی، دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء در گفت‌وگویی آخرین مواضع این جنبش را تبیین کرد و ضمن اینکه آمریکا را عامل تضعیف سیستم پدافند هوایی عراق معرفی کرد، گفت: حزب بارزانی نیز مانع تجهیز کشور به این سامانه شده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین «اکرم الکعبی» با بیان اینکه "باید از تجربه گذشته درس بگیریم و منتظر حمله غافلگیرکننده دشمن نباشیم"، تاکید کرد: عراق روز‌های گذشته عملیات "اراده پیروزی" را در صحرای "الانبار" و "وادی حوران" به اجرا گذاشت و دستاورد‌های قابل‌توجهی کسب شد؛ که البته برخی رسانه‌ها تلاش کردند تا افکار عمومی را از آن منحرف کنند.

او آمریکا را عامل اصلی همه مشکلات عراق دانست و افزود: حضور آمریکایی‌ها با منافع عراق تعارض دارد و ما هرکس را که خواستار ماندن آن‌ها در کشور است، به مزدوری متهم می‌کنیم.

دبیرکل نُجَباء با انتقاد از مداخله واشنگتن در کلیه شئونات عراق، خاطرنشان کرد: آمریکا مثل گذشته قدرتمند نیست و با همراهی اسرائیل، امارات، عربستان ـ و به‌ویژه رسانه‌های سعودی ـ درصدد تضعیف عراق است. آن‌ها فقط زبان زور را می‌فهمند.

 الکعبی با تأکید بر اینکه الحشد الشعبی امتداد مقاومت است، گفت: اسرائیل از راهبرد عقیدتی ما بیمناک است. آن‌ها آخرین بار با همه امکاناتشان نتوانستند ۴ ساعت با غزه بجنگند؛ چراکه اراده مقاومت در آنجا نهادینه شده است.

او اضافه کرد: رژیم صهیونیستی کشور‌های عربی را تحقیر می‌کند، ولی قوی نیست و از خانه عنکبوت سست‌تر است.

 مقام عالی‌رتبه مقاومت عراق ضمن مقایسه مثلث قدرت (ملت، ارتش و مقاومت) در لبنان و عراق، از همبستگی لبنانی‌ها تمجید کرد و فتنه‌گران داخلی را به‌دلیل سیاسی‌کاری و تلاش جهت انحلال گروه‌های مقاومت مورد انتقاد قرار داد.

شیخ اکرم الکعبی افزود: آمریکایی‌ها سیستم پدافند هوایی عراق را از کار انداخته و تضعیف کرده‌اند و حزب بارزانی که سابقه همکاری با صدام در سرکوب کرد‌ها را در کارنامه دارد، مانع تجهیز عراق به سامانه پدافند هوایی شده است.

او در بخش پایانی این گفت‌وگو، معضلات مدیریتی عراق را مورد توجه قرار داد و اعلام کرد که مقاومت برای کمک به حل مشکلات موجود آماده است.

دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء با انتقاد از تداوم فساد در برخی نهادها، تصریح کرد: دیگر سکوت و تعارف جایز نیست. باید برای خدمت و تحقق اراده ملت به شکل اساسی متمرکز شویم و پاکدستی را نهادینه کنیم.

الکعبی توجه به مسائل فرهنگی ـ اعتقادی را ضروری برشمرد و از طراحی برنامه‌ای تحت عنوان "حشد پیشرفت و خدمت‌رسانی" به این منظور خبر داد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر