کد خبر: ۷۰۶۱۱۲۳
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۸
تاریخ انتشار : ۱۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۸
کد خبر : ۷۰۶۱۱۲۳

دادستان مرکز کهگیلویه و وبویراحمد گفت:شهرداری با ایجاد زیرساخت‌های لازم مانع از تصرف منابع طبیعی به بهانه‌ ایجاد آرامستان‌های جدید شود.

توسعه مشکوک آرامستان‌ها در حاشیه‌ شهر یاسوج

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یاسوج،کرمی دادستان مرکز استان در نشست امروز شورای حفظ حقوق بیت المال آتش سوزی‌های اخیر در منابع طبیعی را یاد آور شد و گفت: دادستانی همچنان منتظر گزارش منابع طبیعی دراین خصوص هست.

کرمی همچنین به وجود برخی سنگ شکن‌ها در حریم رودخانه‌های مرکز استان اشاره کرد و افزود: به نظر می‌رسد اراده کافی برای ممانعت از ادامه فعالیت این سنگ شکن‌ها از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت وجود ندارد.

او با بیان اینکه دستگاه‌ها نباید حمایت قضایی برای اجرای احکام را با دستور قضایی اشتباه بگیرند از برخی دستگاه‌های خدمات رسان مانند شهرداری‌ها خواست نسبت به قلع و قمع ساخت و ساز‌های غیر مجاز زودتر اقدام کنند.  

دادستان همچنین به توسعه مشکوک آرامستان‌ها در حاشیه شهر اشاره کرد و افزود: شهرداری با ایجاد زیرساخت‌های لازم مانع از تصرف منابع طبیعی به بهانه‌ی ایجاد آرامستان‌های جدید شود.

مقدم،شهردار یاسوج نیز به وجود بیش از هزار سازه ناپایدار و خطرناک در سطح شهر از جمله جمعه بازار اشاره کرد و گفت: تلاش برای اجرای احکام صادره مبنی بر جمع آوری یا سامان دهی این سازه‌ها ادامه دارد.

نژاد صفوی،مدیرکل مسکن و شهر سازی استان هم،بی توجهی به حریم رودخانه را نگران کننده توصیف کرد و خواستار جلوگیری از برداشت‌های غیر قانونی از حریم رودخانه‌های مرکز استان شد.

او همچنین تاکید کرد: سازو کاری فراهم شود که تمام ساخت و ساز‌ها با نظارت سازمان نظام مهندسی انجام  گیرد.

موضوع بازگشای مدارس و نظارت بر کار جابجایی دانش آموزان با استفاده از سامانه‌های پایش ناوگان از دیگر مباحث این نشست بود.

رئوف،مدیر کل صدا و سیمای استان هم از آمادگی برنامه سازان شبکه استانی دنا برای آشنا سازی مردم با حقوق عمومی با مشارکت کارشناسان قضایی خبر داد.   

او گفت: دفاع از حقوق عامه و مبارزه با مفاسد اقتصادی بارقه‌هایی از امید را در دل جامعه روشن کرده است ..

مدیرکل صدا وسیمای مرکز استان اضافه کرد:بستر این آشنا سازی در سه حوزه تولیدی صدا و سیما و خبر وجود دارد که میتواند به تحقق این آرمان اجتماعی کمک کند..

رئوف افزود: هم اکنون برنامه ایی در دست پخش است که ارتباط بین مردم و مسولان را برای پیگیری مطالبه‌های عمومی فراهم کرده است.

اکوانیان،رییس امور اراضی جهاد کشاورزی استان هم با پیگیری‌های انجام شده و با حذف دو واحد تعاونی فرمانداری و هنر‌مندان ،بخش قابل توجهی از اراضی تصرف شده بازگردانده شد.

کرمی،مدیرکل بازرسی استان نیز از مشخص شدن ۲۲ مجرم در سیستم اداری بخاطر سهل انگاری در صدور مجوزه‌های ساخت و ساز در مسیل‌ها خبر داد.

او افزود: از نظر قانون این افراد مجرم شناخته شده اند.

انتهای پیام/پ

توسعه مشکوک آرامستان‌ها 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر