کد خبر: ۷۰۶۱۲۷۶
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۲

رئیس کل بانک مرکزی که برای حضور در جمع فعالین اقتصادی و نیزجلسات رونق اقتصادی به کرمان آمده است تا این لحظه همه جلسات خود را بدون حضور رسانه ها برگزار کرده است.

سفر رئیس بانک مرکزی به کرمان با چراغ خاموش!به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، سفر عبدالناصر همتی فر نیمه شب گذشته درحالی آغاز شد که تنها با یک عکس مشترک ورود وی به کرمان اعلام شد متعاقبا خبرنگاران منتظر اعلام پیامک جلسات او از سوی مدیران استان بودند اما هیچ اطلاعیه ای مبنی بردعوت از رسانه ها برای شرکت خبرنگاران درجلسات اقتصادی استان منتشر ومنعکس نشد.

در این خصوص گفتگویی انجام شد با نماینده مردم سیرجان وبردیر درمجلس ، حسن پور به خبرنگار ما در باشگاه خبرنگاران جوان گفت: رسانه‌ای نشدن جلسات رئیس کل بانک مرکزی در کرمان به هیچ عنوان درخواست نمایندگان مردم استان کرمان در مجلس شورای اسلامی نبوده است.

او تصریح کرد: نمایندگان مردم استان درمجلس چیزی را پوشیده از مردم ندارند.

حسن پور افزود: به سبب طرح برخی مسائل چالشی و مواردی که از سوی فعالان اقتصادی مطرح می‌شود ضرورت داشت که این جلسه بدون حضور اصحاب رسانه برگزار شود.

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی با ابراز امیدواری از اینکه امروز جلسه‌ای متفاوت برای پاسخ به فعالان اقتصادی استان کرمان باشد افزود: در پایان جمع‌بندی نهایی این سفر و این جلسات با حضور رسانه‌ها برگزار می‌شود.

سیدمهدی طبیب‌زاده رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان نیز در حاشیه این جلسه با اشاره به اینکه رسانه‌ای نشدن جلسات رئیس کل بانک مرکزی در کرمان درخواست اتاق بازرگانی کرمان نبوده گفت: برگزاری این جلسات بدون حضور اصحاب رسانه به درخواست بانک مرکزی بوده است.

او با اشاره به دلایل بانک مرکزی برای رسانه‌ای نشدن این نشست‌ها و جلسات گفت: استدلال بانک مرکزی این است که تشتت آرا و برداشت‌ها ممکن است باعث ایجاد تنش در بازار شود.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان با اشاره به حساسیت‌های مباحث مطرح شده در این جلسات گفت: در نهایت بانک مرکزی جمع‌بندی نهایی این جلسات را براساس سیاست‌های کشور به رسانه‌ها ارائه می‌کند.

 همتی‌ رئیس کل بانک مرکزی شامگاه گذشته به منظور حضور در نشست مشترک فعالان بخش خصوصی کرمان و بررسی دغدغه‌های فعالان بخش اقتصادی استان کرمان از جمله تسهیلات بانکی و تامین مالی در بخش‌های مربوط به معوقات بانکی و کشاورزی، تامین مالی پروژه‌های اقتصادی جدید و سرمایه در گردش بنگاه‌های اقتصادی به استان کرمان سفر کرده، اما این جلسات بدون حضور اصحاب رسانه برگزار می‌شود.

انتهای پیام/ح

رییس کل بانک مرکزی خبرنگاران کرمانی را نپذیرفت

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر